Jak vyřešit průchozí místnosti v 3+1?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.07.19 17:51
Obětovali byste ložnici ? aneb jak na průchozí 3+1?

Ahoj holky, stále váhám jak to v bytě 3+1 optimálně vyřešit.. je sice opravdu velký (90m2 s velkou vstupní halou), ale kromě kuchyně jsou místnosti PRŮCHOZÍ. Zatím dokud byly holky menší jsme to vyřešili tak, že v první místnosti (nejblíž vchodu u kuchyně) je obývák, z něj se jde do děcáku a poslední pokoj je ložnice (děcák i ložnice jsou menší, každý má cca 14 m2)..
Nyní jsou ale už holky větší, vodí si kamarádky (časem přibudou logicky „kamarádi“ že) a opakovaně si stěžují, že nemají své soukromí (v děcáku jsou spolu na patrovce, ve třídě jsou taky spolu)… my s manželem (44 a 50 - takže kvůli sexuální nenasytnosti ložnici nezbytně nepotřebujeme :mrgreen: ) spáváme obvykle v té zadní ložnici, nebo já v obýváku (kvůli klidu :mrgreen: )…
děti doráží, že by každá chtěla svůj pokoj.. já si spaní umím představit na kvalitní sedačce pro denní spaní i v obýváku, případně by se na jedno rozkládací lůžko dala využít i ta hala..
otázka zní : jak byste - nebo jak jste - řešili dilema - vzdát se ložnice kvůli pokojíčku navíc - jak řešit průchozí pokoje ke spokojenosti všech?? průchozích bytů je víc i vím o více lidech, co spávají v obýváku, ale celý život jsme ložnici měli, tak jsem z toho v rozpacích..
jak byste to řešili vy?? nechali byste to tak, jak to je.. nebo dali (větším) dětem soukromí na úkor své ložnice? kdyby to byl kluk a holka, tak bych tolik neváhala.. ale takhle nevím..
budu ráda za vaše postřehy a zkušenosti :kytka:

Příspěvek upraven 22.07.19 v 18:17

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
llida
Kecalka 475 příspěvků 22.07.19 17:54

Hod sem pudorys, treba pujde neco vymyslet…

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 34681 příspěvků 22.07.19 17:55

Tak v ložnici snad máš i jiné věci než postel. Jak byste řešili úložné prostory?

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.07.19 17:56

@llida Lidi, děkuji :srdce: stavební úpravy (bourání apod.) dělat nechceme.. půdorys nyní k dispozici nemám… spíš mi jde o ten pocit zda se vzdát ložnice nebo ne :-) aby každé dítě mělo svůj pokoj..

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 22.07.19 17:56

Hele na tohle si vezměte architekta, ať se zamyslí a vyřeší dobré řešení. vážně to je investice, která se vyplatí.

Příspěvek upraven 22.07.19 v 17:58

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.07.19 17:58

@matkabagristy skříně máme vestavné obrovské právě v té hale a v té zadní místnosti by klidně skříně mohly zůstat.. v ložnici je teď jen velké letiště, noční stolky a 1větší skříň ;)

Yopii
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 22.07.19 17:58

Loznici bych neobetovala uz z principu… jinak neda se v pruchozich pokojich udelat nejaka pricka, popripade oddelit pokoj a “pruchod” vertikalnimi zaluziemi aspon opticky? Popripade pokud je pruchod prostredkem pokoje, tak udelat levou stranu- pruchod - pravou stranu (tim by mela kazda svou)? Nevim, jak je pokoj velky apod., tak me napad jen toto… Snad jsem to napsala srozumitelne, ale snazila jsem se ;)
Edit: loznice - jak se na to diva manzel? za me jste vy zivitele, vy potrebujete soukromi a mate na nej narok, misto k odpocinku atd. Holky si uziji pak svoje…

Příspěvek upraven 22.07.19 v 18:00

lucenka
Hvězda diskuse 37481 příspěvků 22.07.19 17:58

Nejde přesunout kuchyň místo toho dětského pokojíku? Takže by holky měly neprůchozí pokoj. Jinak ložnice bych se nevzdávala.

Alušáček
Závislačka 3961 příspěvků 22.07.19 17:59

@Lucy75 Ložnici bych kvůli dětem klidně obetovala, taky jsme pár let spali v obyvaku, máme ho dost velký, že se vešlo letiště i sedačka.. Nedávno se starší dcera odstěhovala, tak máme zase ložnici. Jak vyřešit průchozí místnosti nevím, nejde třeba nějaký vchod zazdít a udělat jiný z předsíně?

a12
Hvězda diskuse 38015 příspěvků 22.07.19 17:59

Ja bych se ložnice nevzdala :lol: a obávám se že ta s předním pokojem bude stejne vecne nespokojena, ze, segra furt coura pres jeji pokoj a to pak vyresite jak?

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.07.19 17:59

VLOŽENO OMYLEM 2X!! SEM PROSÍM NEPSAT @admin prosím o smazání, děkuji :kytka:

pannda
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 22.07.19 18:00

Z haly nejde do ložnice udělat jiný vstup (bouráním)?? pokud ne, a nechcete se vzdát ložnice, tak zustat takto nadále. Já byla se sestrou o 5 let od sebe a žili jsme ve 2+1 v klidu se společným pokojem… a žijeme..
Nebo změnit bydlení..

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.07.19 18:02

@pannda :kytka: byt je jinak ideální, v centru, 4minuty chůze oba do práce i holky do školy.. měnit nebudeme.. dvířka do ložnice by šly udělat ze špajzky, ale pak bychom o ni de facto přišli… děkuji :srdce:

warita
Extra třída :D 11805 příspěvků 22.07.19 18:03

Mam 2+1 a pruchozi nic, respektive z obyvaku se jde do kuchyne, ktera je otevrena do L s obyvakem.

Loznici jsme obetovali, spime v obyvaku. Jinak to v 2+1 nejde. Ale aby si kazde detatko mohlo hovet ve vlastnim pokojicku, to bych teda nedelala.

Lucy75
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 22.07.19 18:04

@Yopii jj, dobrý nápad, taky jsem přemýšlela nějak opticky oddělit to, že jsou průchozí.. nechápu, že někdo navrhe tři průchozí místnosti :mrgreen: ale teď spíš otázka zní, zda se vzdát té zadní ložnice a být s manželem v obýváku..
on nadšený není, ale přizpůsobí se… jsme na něj tři :srdce: :srdce: :srdce: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama