Obětovat partnera nebo zázemí?

Anonymní
11.4.21 17:55

Obětovat partnera nebo zázemí?

Dobrý den, prosím o radu, zkušenost. Je mi 27, mám 4 roky vztah. Můj partner je velmi hodný, inteligentní, dokážeme si najít společné zájmy, udělal by pro mě první poslední, má dobrou práci, je na něj spoleh. Nemáme ale stejný humor a řekla bych, že si úplně nerozumíme, je to velký introvert a obtížněji se s nim komunikuje. Moc by chtěl miminko, já také. Kvůli jeho práci, která nejde změnit budeme ale muset bydlet daleko od mého rodného města, na které jsem hodně napojena. Mám zde rodinu, přátele. Jsem na toto místo hodně zatížena a velmi bych si zde přála žít. Byla jste některá v podobné situaci, kde jste se musela rozhodnout zda muže spis pro jeho kvality než velkou lásku nebo místo k životu a jak jste rozhodla?

Příspěvek upraven 11.04.21 v 18:32

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1278
11.4.21 18:08

Ahoj je mi 28 let celý život jsem žila ve městě v Ústí… Můj muž je u armády a musela sem se rozhodnout zda se odstěhovat 240 km od rodiny přátel práce všeho se vzdat… Rozhodla sem se že se odstehuju i když to bylo pro mě velmi těžké s rodiči mám krásný vztah a byly jsme spolu furt.. Nakonec sem ráda že jsem se tak rozhodla muze Miluji.. Ted čekáme rodinu a je to nejlepší rozhodnutí v mém životě ❤️❤️❤️takže být tebou se rozmyslím co nejlépe 😊hlavně ať si šťastná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
11.4.21 18:11

Ano, já, rozhodla jsem se pro muže. Máme to vlastně podobně, jen opačne s tím, že introvert jsem já. Rodinu jsem viděla naposled 08/2020 (mohli dojet - nechtějí), kamarádi jezdí zamnou, ničeho nelituji, máme roční dítě a druhé na cestě. Můj partner se časem stal i mým nejlepším kamarádem. Pokud máš v partnerovi vše co si přeješ, pokud tě v městě nic nedrží a cítíš, že to není chyba, buď s chlapem, ono přece jen, těch normálních zas tolik není, stačí si pročíst emimino :lol: a kamarádi i rodina můžou jet za vámi a vy za nimi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1986
11.4.21 18:13

A ještě dodám, že teď kde momentálně žiju už bych se stěhovat nechtěla, je to tady krásný, ale trvalo mi si zvyknout, na lidi, atd… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7344
11.4.21 18:17

Zeptej se sama sebe, proc tuhle diskuzi zakladas? To neni o tom jestli misto nebo partner. Podvedome vis, ze by jsi byla na tom miste s clovekem, s kterym si tak uplne nerozumis.
Osobne bych s takovym clovekem pryc od sve rodiny nesla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
11.4.21 18:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu, zkušenost. Je mi 27, mám 4 roky vztah. Můj partner je velmi hodný, inteligentní, dokážeme si najít společné zájmy, udělal by pro mě první poslední, má dobrou práci, je na něj spoleh. Nemáme ale stejný humor a řekla bych, že si úplně nerozumíme, je to velký introvert a obtížněji se s nim komunikuje. Moc by chtěl miminko, já také. Kvůli jeho práci, která nejde změnit budeme ale muset bydlet daleko od mého rodného města, na které jsem hodně napojena. Mám zde rodinu, přátele. Jsem na toto místo hodně zatížena a velmi bych si zde přála žít. Byla jste některá v podobné situaci, kde jste se musela rozhodnout zda muže nebo místo k životu a jak jste rozhodla?

A co na půl cesty? A že se nevezmete? Já myslela, že u mladých to zas letí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
11.4.21 18:23

Hledala jsem si muže tak, abych neodešla daleko z místa, kde mám kořeny.
A nechtěla bych to ani něm.
Vy spolu asi ani nebydlíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20968
11.4.21 18:25

Uz nikdy bych neobětovala místo, kde chci žít pro chlapa. Jednou jsem to bez velkého rozmýšlení udělala, nebylo to ani moc daleko od toho, kde jsem původně plánovala být, ale stačilo, abych poznala, jak zásadní věc to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14636
11.4.21 18:31

Kvuli chlapa bych se nestehovala. Kvuli manzela ano. Nejsem fixovana na rodne mesto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
11.4.21 18:41

@Jana525 je to dokonce vědomě tak jak píšete. Ano mám taky hodně obyčejný strach vzdát se dobrého muže s blízkou vidinou rodiny výměnou za nejistotu ve 27 letech :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4084
11.4.21 18:43

Já bych opustila své rodné město jen kvůli velké lásce, což bohužel není tvůj případ. Mně by bylo smutno po rodičích, přátelích i svém rodném městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10859
11.4.21 19:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, prosím o radu, zkušenost. Je mi 27, mám 4 roky vztah. Můj partner je velmi hodný, inteligentní, dokážeme si najít společné zájmy, udělal by pro mě první poslední, má dobrou práci, je na něj spoleh. Nemáme ale stejný humor a řekla bych, že si úplně nerozumíme, je to velký introvert a obtížněji se s nim komunikuje. Moc by chtěl miminko, já také. Kvůli jeho práci, která nejde změnit budeme ale muset bydlet daleko od mého rodného města, na které jsem hodně napojena. Mám zde rodinu, přátele. Jsem na toto místo hodně zatížena a velmi bych si zde přála žít. Byla jste některá v podobné situaci, kde jste se musela rozhodnout zda muže spis pro jeho kvality než velkou lásku nebo místo k životu a jak jste rozhodla?Příspěvek upraven 11.04.21 v 18:32

Ne, nestěhovala bych se, ne proto, že je to daleko od rodného města, ale proto, že si spolu nerozumíte tolik, jak bys asi chtěla a to bude dělat v budoucnu problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
11.4.21 19:03

Já za manželem odešla do ciziny a nezalitovala jsem ještě ani jednou. Za kamarádkami i rodinou jezdím, mám to cca 30-60 minut cesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8479
11.4.21 19:06

Jak daleko byste bydleli? Něco jiného je 50 km, kdy lehce za rodinou dojedeš, nebo třeba 300 km přes celou republiku.
Patner není špatný, logicky vychází jako dobrý. Ale není tam ta úplná jiskra, láska. A ty citově tihneš k městu, ve kterém žiješ.
Takže myslím, že tímto krokem budeš nešťastná.
Je těžké se rozejít - vyloženě důvod pro rozchod nemáte. Ale do budoucna by tě to svazovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
11.4.21 19:10

Opustila jsem město i zemi a ani trochu nelituji. Člověk si zvykne všude, najde si kamarády všude, ale spolehliví, milující partneři nerostou na stromech. A taky neznamená, že když se s ním teď odstěhuješ, že tam budete žít navěky věků, třeba se jednou do rodného města vrátíte :nevim: Dej tomu šanci, a když to bude blbý, vrátit se můžeš vždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat