Obezita 2leté dítě versus Nutrilon a spol.

3.4.17 13:23

Obezita 2 lete dite verzus Nutrilon a spol.

Ahojky maminky vsech otesanku…kluku i holcicek. Jsou nam 2 roky a faldiky nas zacinaji dost trapit. Bohuzel mame to i v rodine. Chceme stale bumbat lahvicku s mlekem…neni nejake „light“ pro cvaliky? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Ou
10839
3.4.17 13:31

Dvouleté dítě rozhodně nepotřebuje umělou výživu - právě její přísun navíc může být zdrojem ukládání přebytečné potravy do tuků.

A změnu stravování a pohybových návyků je ideální řešit u celé rodiny.

Pokud se týče batolat, tak to rozhodně proberte s lékařem, který řeší dětskou obezitu, protože nastavením nějakých nesmyslných diet můžete dítě docela porouchat. Stejně tak jako mu zaděláváte na problémy, pokud způsob jídla a pohybu nezměníte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
3.4.17 13:34

A co ho prostě víc naředit a postupně přejít na čaj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 13:35

U dlouleťáka to bude prostě jen závislost na mlíčku jako takovém. PLus na super lahvička…Moje prvorozená to měla taky. Chce to jen seknout, popř. nahradit obyč mlékem. Uvidíte že začne i s normální stravou, nic jiného mu nezbyde. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20171
3.4.17 13:38

@Dudáková

jsou-li ti dva roky, faldíky tě trápit nemusí a Nutrilon též popíjet nemusíš. Vadí-li ti bumbat z lahvičky, vezmi si hrnek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18765
3.4.17 13:38

Mám závisláka na UM, hážu do 250 ml pouze 2 odměrky. Chuť to má ale je to jen voda. Zkus pomalu snižovat dávkování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
3.4.17 13:39

@Dudáková
Light pro cvalíky? :lol: Tak třeba obyč kravské? A co ostatní věci ve stravě, není tam něco horšího, než je Nutrilon? Vsázela bych na to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
3.4.17 13:41
@neumisa píše:
@Dudákovájsou-li ti dva roky, faldíky tě trápit nemusí a Nutrilon též popíjet nemusíš. Vadí-li ti bumbat z lahvičky, vezmi si hrnek.

Asi tak nějak :roll: 8)

• Citovat
  • Upravit
3141
3.4.17 13:41

Taky si myslím, že dvouleté dítě nepotřebuje UM. To, že chce, nic neznamená. Můj dvouletej chce obědvat bonbóny, jít ven v zimní kombinéze apod. Tak jsme začali kukuřičným křupkám říkat bonbóny a jak je nadšenější, že je může jíst. Co to na něj/ní zkusit podobně? Prostě „hele máme nový mlíčko, ochutnej“ a dát třeba ředěný ovocný šťávy (bez cukru) a postupně víc a víc ředit, až se dostanete na vodu. Anebo neříkat nic a samotný mlíko s každou dávkou víc ředit (ubrat třeba odměrku nebo půl) a časem na té vodě budete taky. Pak​ samozřejmě pohyb, to je základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.17 13:49

Obezita rozhodně není dědičná! Nejlépe poradí lékař, ten by mě vědět jestli mám dítě faldíky a vytáhne se z toho nebo jestli za to můžou špatné stravovací návyky. Jenom pro upozornění obezita nejsou 2 faldíky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26266
3.4.17 13:50

Nedávat UM :nevim: Ale podle mě lahev UM denně obezitu neudělá. Pokud je dítě cvalda, tak bude asi komplexnější problém než flaška UM :nevim:
A otázka je, co je podle tebe cvalda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22507
3.4.17 13:51
@neumisa píše:
@Dudákovájsou-li ti dva roky, faldíky tě trápit nemusí a Nutrilon též popíjet nemusíš. Vadí-li ti bumbat z lahvičky, vezmi si hrnek.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Taky mi to prolítlo hlavou.

Jinak, abych odpověděla. Prostě UM nedávej, dávej neslazený čaj, vodu a to z hrnku, cucací flašku vyhoď.
Jinak dvouleté dítě má na určité faldíky ještě nárok. Já měla asi hodně syté MM, holky byly jak mišelinky. Pětiletá je hubená, hodně toho vyběhá a skoro čtyřletá taky. Nejmladší měla nejmejší faldíky, tak už se taky vytahuje (její 1,5 roku) a UM neměla nikdy, nedávno teda ještě MM, ale jen asi 2× za noc. To už jsme taky odbouraly. Vodu, čaj z hrnku pije od 15 měsíců a ven/na cesty dávám sportovní flašku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19012
3.4.17 13:52
@Dudáková píše:
Ahojky maminky vsech otesanku…kluku i holcicek. Jsou nam 2 roky a faldiky nas zacinaji dost trapit. Bohuzel mame to i v rodine. Chceme stale bumbat lahvicku s mlekem…neni nejake „light“ pro cvaliky? :nevim:

V rodině to mít nebudete. V rodině máte tak maximálně nezdravé stravovací návyky a případně nedůslednost.
Za dítě zodpovídáte jako rodiče vy. Jinými slovy, kdo mu t UM připravuje? Vy. Mu ho prostě nedávejte a basta. Jestli chce mlíko, tak jednou nebo maximálně 2× denně do hrnku k jídlu a nazdar bazar.
A pokud se odprostíte od toho příšerného mateřského plurálu, tak Vám to možná půjde lépe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
3.4.17 13:59
@malinika píše:
A co ho prostě víc naředit a postupně přejít na čaj?
Caj nam hazel na hlavu…taky mne to napadlo.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19012
3.4.17 14:01

@Dudáková Kolik toho mlíka za den vypije a kolik měří a váží? Co jí jinak jiného, jak vypadá jídelníček?

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama