Obezita a proč je tolik tlustých lidí?

374
1.1.20 21:48

Obezita a proč je tolik tlustých lidí?

Všimli jste si, že velké množství lidí trpí obezitou? Většina lidí jsou tlustí, nezdravě tlustí. Ženy mají tlusté, vypadající jako otekle, horní části rukou, zarudlé tváře, obrovská stehna a je jim třeba 30 - 40 let. Proč se tohle děje a bylo tomu stejně třeba před 20-30-40 lety?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.1.20 21:51

Ono existuje i velke mnozstvi anorekticek a anorektiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2001
1.1.20 21:52

Protoze lidi vic makali rukama a po praci jeste treba doma na zahrade, na poli. A nebylo v obchodě tolik nezdravych potravin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.20 21:53

Ty jsou asi schovaný, protože na ulici vidím většinou tlusté, kdyby byla většina anorexiků, tak vytvořím opačné téma. Ale opravdu drtivá většina jsou tlustý, a v supermarketech nakupuji maso, salámy, pečivo a zase maso. Jsou na jídle závislí?

• Nahlásit
  • Citovat
4209
1.1.20 21:53
@Anonymní píše:
Všimli jste si, že velké množství lidí trpí obezitou? Většina lidí jsou tlustí, nezdravě tlustí. Ženy mají tlusté, vypadající jako otekle, horní části rukou, zarudlé tváře, obrovská stehna a je jim třeba 30 - 40 let. Proč se tohle děje a bylo tomu stejně třeba před 20-30-40 lety?

V mém okolí většina tlustá není. Proč anonym? Co je na tomto dotazu tak strašně intimního? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3073
1.1.20 21:54
@Anonymní píše:

Najdi si nějaké statistiky a nějakou práci. Statistiky ti dají data a práce čas, který využiješ smysluplné a nikoliv řešením něčeho, co stejně nevyřešís. Jestli chceš nějak prezentovat svou úžasnou postavu a silnou vůli, tak to řekni rovnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379

Protože žerou, no. A málo se hýbou. Navíc je to nespravedlivý, zrovna tady koukam na manžela, kterej je hubenej jak lunt a otevřel právě druhej pytel brambůrků. :zed: a já tu dřepím, čtu si knížku superjidelnicek od Havlíčka a přemýšlím, jak do léta zhubnu tak 5-7 kg, který mi prostě furt nejdou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Zrovna nedávno jsme s manželem koukali na nějaký starší film (70-80leta) a oba jsme konstatovali, že tehdy ty lidi vypadali daleko hůř než dnes. Alespoň co se týče hmotnosti. A také nám ti herci připadali minimalne o 10 let starší než byli ve skutečnosti. Středoškolák na 30, 35 leta matka od rodiny na obézní téměř padesátnici…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54817
1.1.20 21:56

Co je na tom dotazu tak intimního, že anonym??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Wani píše:
V mém okolí většina tlustá není. Proč anonym? Co je na tomto dotazu tak strašně intimního? :think:

Nemyslím přátele apod, ale když jsem šla na plovárnu, tak v šatně jsem si uvědomila, že všechny ženy mají břicha, tlustý zbytek těla. Nemělo by to být naopak. Zlatý střed - a pak málo tlustých a málo hubených?

• Nahlásit
  • Citovat

Obézních lidí je hodně, jistě víc než před X lety, ale tenkrát zase nebyly ani ty s dokonalou fitness postavou, těch je v dnešní době taky víc… Stačí podívat na nějaký film pro pamětníky, většina žen trochu oplacane, nebo jak se říká krev a mlíko, žádné obézní tlustoprdky ani žádné štíhlounke modelky.. V dnešní době jsou lidi tlustý protože jídla je dostatek a pohybu málo, všude si dojedou autem a jen kynou. Příjem potravy je u většiny lidí větší než výdej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277

Všimli jste si, že se velké množství lidí stará až příliš o druhé? To je zase téma na večer. Silnější lidé byli dle mého úplně v každé době. Jejich tělo, jejich věc, nemyslím si, že to vypovídá o tom, jaký dotyčný je a nemyslím si, že je vhodné vynášet soudy, o tom, kdo je na čem závislý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
1.1.20 21:58
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.20 21:58

Tak je to hormonální problém? Že lidé drží dietu a stejně zůstávají tlustí?

• Nahlásit
  • Citovat
1.1.20 21:59

Asi bych se netitulovala obézní, ale nadváhu mám a vím o ní. Mám ji celý život. Proč? Protože celý zbytek rodiny je tlustý a ne nesvádím to na genetiku, ale životní styl. Mě zdravá strava prostě moc nechutná, protože na ni nejsem od malička zvyklá. Když jsem od malička „nevedená“ k pestré stravě a kdy co jíst, těžko se s tím v dospělosti budu prát. V podstatě to pro mě znamená celoživotní omezení, protože papkám ráda. Naši ani sport ve mě nepěstovali, takže musím dohánět až teď. Nechci, aby tohle zažily i moje děti, takže se teď hodně snažím to trochu změnit. Ale jde to fakt těžko, to mi věř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama