Obezita miminka na UM

Anonymní
2.9.19 16:01

Obezita miminka na UM

Ahoj, byli jsme s naší malou na preventivní prohlídce 6 měsíců a lékařka nás upozornila na problém. Prý má nakročeno k obezitě. Váží 9500 g a 69 cm. Ve 4 měsících měla 7900 g, to jsme ji dostali do péče. Je od narození na UM. Před měsícem nám plakala hlady max po 2 hodinách, tak jsme změnili mléko a zlepšilo se to. Vydrží většinou 3 hodiny do dalšího jídla. V noci jedla jednou a poslední týden 2× na mlíko. Už dáváme příkrmy. Sní už celou skleničku 190 (má tím pádem o mlíko míň). I tak ale vypije často 200 ml. Když měla míň, plakala, když jsme přidali, byla spokojená. Večer poslední 3 dny má kašičku Hami. Lékařka řekla, že když je vypapané kojené dítě, tolik to nevadí, ale když je na UM, tak se rozmnožují tukové buňky a bude obézní i ve starším věku, a to samozřejmě nechceme, aby měla později problémy. Máme snížit jídlo a už nesmí přibírat. Prosím poraďte, jak to udělat, aby neplakala hlady a jak snížit dávky jídla. Vodu, čaj ani ovocné šťávy s vodou pro kojence nechce, max 2 až 4 hlty.. pít chce jen mlíko. Navíc už nemáme krmit v noci. Ale jak ji zabavit, když pláče hlady, aby opět po probuzení v noci usnula bez mlíčka? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2.9.19 16:06

No já nevím, syn je na um prakticky od týdne… v půl roce měl skoro 9kg, kolik měřil si nepamatuju, ale byl dlouhý. Dávala jsem mu um jak chtěl a vůbec jsem to neřešila, ani jídlo, nic. Mě taky nebere nikdo od pusy, když mám ještě hlad. Pak se začal hýbat, rostly mu zuby a nejedl nic a ani nepil mliko. V 8M měl přírůstek asi 350g a mezi 8-10 měsícem jenom 80g. Takže bych to vůbec neřešila. Já byla rada, ze má z čeho brát v období kdy fakt nechtěl jist. Teď má 14M a je zcela v normě, hubený kluk, jedine co mu zůstalo jsou takové ty hezké sadlove nozicky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.19 16:07

To jako bude plakat hlady? Být vámi tak navštívím jiného pediatra a chci další názor protože tohle nejde… To bude půlroční kojenec držet dietu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3837
2.9.19 16:08

Pulrocni dite v noci bez jidla? Co to je za pediatricku… Menila bych doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4554
2.9.19 16:10

Tezko kojenci vysvetlis, ze bude obezni a uz mu nedas :roll: pokud place hlady, normalne bych dala. A souhlasim, navstivila bych i jineho dr a zeptala se na nazor. Ja na UM taky vyrostla, byla jsem poradna a tlusta teda nejsem. Ted pres rok po porodu naopak ;)

A co se tyce zubu, nase mala neni jedlik ani tak, je jeste kojena a ted si se zubama dost uzila, vubec nejedla, jen se chtela kojit a i kdyz byla taky pekna jako kojenec, ted ji bude 15m a je krasna holcicka, zadnej oplacanecek. V pul roce ti nemuze rict, ze bude obezni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4554
2.9.19 16:11
@šalvěj píše:
Pulrocni dite v noci bez jidla? Co to je za pediatricku… Menila bych doktorku.
:palec: presne
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10460
2.9.19 16:23

To je strasna blbost, krm jak jsi zvykla, jakmile zacne behat, budes koukat jak se zmeni. urcite bych takto maly dite nenechala plakat hlady. a novou doktorku by to chtelo nebo toto je jeji prvni „super“ nazor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.19 16:23

Pokud kazdou davku a vecerni kase nedoslazujes dvema lzicema cukru, tak neni duvod, aby trpel obezitou. Leda ze by mel nejaky tezky endokrinologicky problem. A pani lekarka neco podobneho naznacovala? Posila vas nekam? Zjevne ne. Konzultovala bych s jinou tak, jak radi zde vetsina :roll: miminko bych hlady fakt netyrala, ale piskotky a sunarky bych asi taky nevnucovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.19 16:26

Dávali jsme míň UM (lžičky) na stejně počet vody. Tím pádem syn měl 200 ml mléka, ale nebylo to tak „tučně“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.19 16:27

Jo. Jeste to ctu, ze jste teprve zacali s kasema. Tak ja zacala uz ve 4 mesicich (s redenyma), protoze spaci mimino se v noci zacalo budit, zjevne hlady. Po kasi vse zase ok. Uvidis, ze ta kase ji zasyti a bude dobre spinkat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10712
2.9.19 16:46

Neřeš to. Moje holčička měla v půl roce přes deset kilo a 74cm. Taky vypadala jako malý Budha :mrgreen:. Začala běhat a všechny špeky jsou pryč. Je z ní krásná štíhlá holčička. Dítě bych hlady fakt nenechávala. Změň doktorku, tahle není normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
455
2.9.19 17:33

Davala bych min odmerek Um kdyz ma fakt jen zizen.. a jinak bych taky hlady nenechala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.9.19 20:50

Dcera mela taky v 6m 9,5kg, rikali jsme ji Odulka :lol: Za druhch sest mesicu pribrala jen kilo, takze v roce mela 10,5kg a 77cm, uplny prumer. Ted je druhak s prumernou vyskou i vahou :nevim: Na doktorku bych se vykaslala a na nocni krmeni taky, v pul roce ditete v noci jedine spim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.9.19 21:48

@VilaAnalka Kéž by, taky si říkám, že to přece vyběhá, až začne lézt a to bude už za chvíli. Jak bys to udělala s tím nočním nekrmením? Pláče tak intenzivně, že nemám srdce ji nedát najíst, i když třeba padám únavou. Moc mi pomůže nějaká rada, jak na to, hlavně ať se ale netrápí. Vybrečet ji prostě nenechám.

@Leenvecka To jsme právě udělali, začali jsme ji dávat míň odměrek do stejného množství vody, ať nemá hlad a zároveň nemá v těch vedrech žízeň, když nic jiného pít nechce, ale lékařka řekla, že je to špatně. Že se prostě musíme držet návodu a musíme ji dávat mlíka do vody tolik, kolik tam má být a neroztahovat jí žaludek takovým množstvím (max 200 ml mlíka). A tekutiny se má naučit pít zvlášť.. ale ona to prostě odmítá.

@Janli Děkuji, snad to tak bude. Vyděsila mě tou informací, že jí teď vyrábíme tímto způsobem množství tukových buněk a ve starším věku bude mít sklony k obezitě. Aby sice třeba z toho nevyrostla, až začne běhat, ale nezačala mít s tím problémy třeba v pubertě… Nechci jí ublížit, chci pro ni jen to nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.9.19 21:52
@Kačus82 píše:
Jo. Jeste to ctu, ze jste teprve zacali s kasema. Tak ja zacala uz ve 4 mesicich (s redenyma), protoze spaci mimino se v noci zacalo budit, zjevne hlady. Po kasi vse zase ok. Uvidis, ze ta kase ji zasyti a bude dobre spinkat.

A kdy se jí to upravilo, že už v noci po kašičkách nevstávalo? Ona právě začala před cca týdnem vstávat v noci místo 1× tak 2×, ale ani po kašičkách se to nezměnilo. Jen stolice je úplně jiná, o dost hutnější a přijde mi, že je jí i míň.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama