Obezitolog, dietolog - zkušenosti

106
1.7.15 18:54

Obezitolog, dietolog - zkušenosti

Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdy zkušenosti s hubnutím pod vedením obezitologa, dietologa. Snažím se zhubnout všemi způsoby a pořád mi to nejde, tak jsem se rozhodla pro tohle řešení, slyšela jsem, že takto hodně lidí zhublo. Má někdo konkrétní zkušenost? Mi byl doporučen MUDr. Tomáš Brychta z Olomouce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.7.15 19:05

Hubne tak ted manzel (s jinym lekarem). Prosel vysetrenim (kardio, krev atd.), dostal jidelnicek na miru, rozpis jidel vcetne receptu, nejake homeo a prirodni pripravky na piti a brani pred jidlem. Plus chodi jednou tydne na kontrolu - prevazeni, uprava jidelnicku dle potreby a vyvoje. Zatim je spokojeny a hubne.

• Nahlásit
  • Citovat
621
1.7.15 19:06

@Evellynn jak se snažíte hubnout? Obezitolog /dietolog vás přeměří sestaví jídelníček a řekne chce to pohyb…nevýhodou sestaveného jídelníčku je to, že ne vše jíte a to jednoznačně dříve nebo později povede k jeho porušení,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.7.15 19:14

@xLucikx
tak dobry jidelnicek na miru by mel byt sestaveny prave i na zaklade toho, co clovek ji nebo neji. casto se to dela tak, ze prvni si tyden pises vsechno, co jis a pak z toho vychazi uprava na dietni program. stejne tak se musi umet dietolog vyrovnat s tim, ze ma nekdo na neco alergii, treba takove vylouceni mlecnych vyrobku je docela spek :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
1.7.15 20:06

@Ali-Ali to sice jo, ale ne každý dietolog si s tím umí úplně poradit…já sem u několika byla a měli obrovský problém s tím, že prostě nejím tepelně upravenou zeleninu…samozřejmě dá se asi určitě nějaký najít, ale myslím si, že je třeba mít štěstí na to, na koho člověk narazí. Ono hubnutí není žádná věda - stačí hlídat příjem a výdej, poměr živin. Hlavně se hodně hýbat. Já sama zhubla 25kg, nic z toho se mi za celý rok nevrátilo, akorát pak přišlo těhotenství a tak teď můžu hubnout na novo…hlavně je to v hlavě, to je základ :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
1.7.15 20:23

No já jsem slyšela, že pan doktor Brychta člověka celkově vyšetří, krev atd a zaměřuje se hlavně na vyloučení potravin, na které je člověk alergický a neví o tom… Hubla s ním jedna paní a zhubla strašně moc a poměrně rychle a je moc spokojená a nepřibírá.. A stálo jí to za to dojíždět za ním až do OLomouce. Já jsem z Ostravy a taky tam chci jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
1.7.15 21:59

@xLucikx
ono to neni samozrejme tajemstvi, ze se clovek musi hybat a mene a hlavne zdrave jist. jenze prave to nakopnuti od lekare muze psychicky pomoci a hlavne pak pravidelne kontroly - clovek vi, ze tam zas pujde, tak nechce vypadat jak pako, ze nic nezhubnul :lol: plus pri specifickych problemech - vysoky cholesterol nebo naopak nedostatek neceho - zelezo atd. se jidelnicek upravi tak, aby se tyhle veci spravili co nejrychleji.
ale to uz je na kazdem, nekdo si to radeji ridi sam, nekomu pomuze mit nad sebou dohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama