Obézní bez ovulace, mám brát léky?

Anonymní
23.3.17 22:06

obézní bez ovulace, mám brát léky?

Ahoj, prosím neodsuďte mne, jsem obézní (dost nad metrák) a s manželem se pokoušíme dlouhou dobu o mimino, nijak extra sice nespěcháme protože se snažím zhubnout ale už jsem byla nervozní a tak jsem se nechala vyšetřit. Bohužel se zjistilo že mám malé vaječníky a zřejmě mi neprobíhá ovulace :-( dostala jsem recept bez datumu na costlilbegyt a pokyny a že je na mě jestli s tím začnu. Můj názor je zatím takový že necháme vyšetřit hormony, spermio a uvidíme. Řekla jsem doktorce že bych asi tomu dala ještě pár měsíců a ještě zkusila snížit váhu ale zdálo se mi že se na to netvářila a měla bych s tím začít hned, tak nevím…
Vůbec tomu nerozumím a mám strach že kvůli malým vaječníkům moc času nemám.
Myslíte si že by bylo lepší hormonální léčbu o pár cyklů odložit abych snížila váhu (momentálně jsem zhubla za 2měsíce 11kg, doufám v podobný trend) a nebo se začít léčit hormony a snažit se hned? :nevim:

omlouvám se za anonym, stydím se…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7965
23.3.17 22:18

Pokus se jeste zhubnout klidne mi pisni sz resila jsem stejny problem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2776
23.3.17 22:35

S clostilbegytem bych počkala. Je to docela svinstvo. Nevím, co myslela paní doktorka pojmem malé vaječníky. Pracuji ve zdravotnictví a nikdy jsem to neslyšela. Kdy ti dělala ultrazvuk? (kolikátý den cyklu). Dle čeho usoudila, že ovulace neprobíhá?
Na podporu ovulace doporučuji koupit tinkturu z drmku (já kupuji na internetu). A hubnout zkoušej dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 22:55

Prvně zhubni, pak přemýšlej o miminu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49123
23.3.17 22:58

Ona ta anovulace muze s obezitou dost dobre souviset. Diagnozu male vajecniky teda netusim, ale predpokladam, ze proste nebyly videt dozravajici folikuly. Coz muze byt zapricineno anovulaci stejne jako tim, ze byl ultrazvuk proveden v nevhodnou dobu. Zhubnuti muze pomoct samo o sobe. Pokud ti netahne na ctyricet, v klidu bych s leky pockala snazila se intenzivne hubnout a nechala vysetrit muze. Pote bych udelala hormonalni profil a nechala si odsledovat cyklus ultrazvukem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22094
23.3.17 23:05

Já bych napřed zhubla, je možné že tím se hormony srovnaji a ovulace naskočí a těhotenství se povede samo. Plus každé kilo dole je dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
23.3.17 23:26

Dobrý večer čtu komentáře abych byla moudřejší ale nejsem. Minulý týden návštěva gynekologa. Snažíme se o miminko. Ha neberu už hodně dlouho. MS pravidelna, ovulační testy funguji, spermiogram ok. Dr. Mi hned nasadila clostilbegyt estrofem a gynprodyl. Udělá mi pouze hormonální profil. A co sem se dočetla některým dr. dělají Sono vaječníků měření folikuly atd a mě nic. Hradí pojišťovny tyto vyšetření u gynekologa nebo se už musí na speciální kliniky? prodelala jsem žilní trombózu a ty léky se mi moc brát nechtějí. Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49123
23.3.17 23:57

Clostilbegyt, pokud zenska ovuluje, je dost zbytecny. Respektive muze pomoct dozrat vic folikulum a „nakumulovat“ vic cyklu, ale taky zvysuje riziko vicecetneho tehotenstvi a snizuje delozni sliznici. Bez ultrazvukove kontroly ani omylem! Je potreba vedet, jak na nej zenska reaguje. Nemusi vubec a pak si huntuje telo zbytecne, nebo napak muze moc a resit treba ctyrcetne tehotenstvi je fakt parada.
Ano, pojistova folikulometrii plne hradi, ale nesmi byt doktor lempl, usnadnovat si praci a predepisovat to jako lentilky naslepo. Pokud takovy je, tak ano, snazite-li se dele jak rok, vyhledala bych specializovane centrum. I tam zakladni vysetreni a lecbu hradi pojistovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 00:44

@markyska82 ahoj, řekla jsem jí 13 den ciklu a doma jsem zjistila že to bylo ve skutečnosti 9 den cyklu (ciklus mám 32 dní) nemohla mi vaječníky dneska najít skoro, hlavně jeden, říkala že je mám drobné a u druhého že je ještě menší, fakt nevím co tím myslela, naměřila tam nějaký folikul ale říkala že je moc malý a že ovulace neprobíhá… :-( řekla jsem jí že jsem si dělala ovu testy jeden měsíc a nepovedlo se to naměřit. Nevím no, důvěřuju jí protože se tímhle zabývá a taky že co k ní chodím zbavila jsem se gyne problémů. Ale kdo ví jak to je no… :-( s těmi léky tedy počkám, zkusím zhubnout alespoň pod tu stovku a pak tam zase dojdu pokud neotěhotním.
@zvidavajanca je mi třicet, to se řekne :-( samozřejmě se snažím, ne až teď ale bojuji s tím už dlouho :poblion:

@ugluk děkuji za rady, je mi letos třicet let, manžel je o 6let starší. Zaměřím se teď na to zhubnutí a až dám dolů nějakou významnou část tak pujdu na testy znova… :kytka:

@ESlunce mě tam měřila vaječníky a nějaké nedozrále folikuli a udělala mi odběr na hormony, platila jsem standardní částku (je soukromá) nic navíc, to je divné že máš ovulaci ok a dal ti prášky…

holky moc děkuju, lzaměřím se na redukci a budu věřit že mi to pomůže. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
102
24.3.17 06:44

@ugluk. Dík za info. Pokud se ovulační testům z moci dá věřit tak ovulaci mám. Když jsem se ptala zdraví. sestry řekla mi že folikulometrii nedělají. Bude mi 39.snazime se od července 2016.kvuli věku mi chtěla nasadit tu léčbu. Až bych to za tři měsíce dobrala by mě pak poslala do CARu. Během léků žádná kontrola :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49123
24.3.17 10:46

Zakladatelko, 9. den 32denního cyklu s největší pravdpodobností dominantní folikul opravdu být vidět nemůže. To spíš až o týden později. Ale pokud si dr. myslela, že jsi 13.DC, asi opravdu očekávala víc. V tomhle případě bych viděla anovulaci jako velmi nejisto, zkus třeba měřit bazální teplotu, to se dá bez následků i při hubnutí :)

@ESlunce v tomhle věku bych zfleku zvedla sluchátko a objednala se co nejdřív do nějakého CARu. Tady už bych počítala každý měsíc. A někde, kde nedělají folikulometrii, opravdu nejsou kompetentní k tomu, aby někomu pomohli k otěhotnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 19:06
@Anonymní píše:
@zvidavajanca je mi třicet, to se řekne :-( samozřejmě se snažím, ne až teď ale bojuji s tím už dlouho :poblion:

Tak ono si to taky nenabrala za týden, ani za měsíc.

Myslíš, že by případné těhotenství při obezitě bylo OK? Minimálně by bylo dost rizikové :nevim:

A podle mě nervovat se nějakýma neustálýma návštěvama lékaře ti v redukci moc nepomůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.17 23:47

@zvidavajanca jojo já vím a vím že by to nebylo ok a jasně radši bych byla štíhlá… :-( snažím se na tom pracovat

@ugluk to je nadějě… spermiogram máme koncem dubna tak je hodně času na hubnutí, třeba se mi to ještě rozjede ty ovulace…

• Nahlásit
  • Citovat
102
29.3.17 11:06

Ugluk@ zdravím. Dneska jsem objednaná na první konzultaci do TP. Bohužel kvůli věku mi ZP potvrdila vše je hrazené pouze do 39.a to mi je za tři týdny. Nevím zdali mám rychle přejít k VZP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.17 16:24

Ahoj, tak výslekdy krve dopadly v pořádku, přijde mi tedy divné že nemám ovulaci ale na krvy to poznat není… no jsem tedy zvědavá na spermio… jsem za ty výsledky ráda.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama