Obézní rodič se rovná obézní dítě?

Anonymní
1.6.20 14:24

Obézní rodič se rovná obézní dítě?

Ahoj, celý život jsem tlustá a s váhou bojuji jak se dá. Můj muž byl také obézní v dětství, v pubertě to nějak vysportoval, a teď ve 40 má nadváhu. Ne velkou, ale má. Mame malé dítě. Dělám vše proto, aby jedlo zdravě, jdeme mu příkladem, vedeme jo i ke sportu… Ale pořád mám pořád strach, že jednou po nás bude také obézní… A to nechci. Proto se chci zeptat zde, obézních rodičů s dětmi, jak je to u vás? A teď mě spíš zajímají rodiny se starším dětmi, třeba puberťáky. mate štíhlé děti nebo také zápasí s nadváhou a obezitou jako vy? Je prostě šance, že i obézní rodiče máje děti s normální hmotnosti? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.6.20 14:26

Obézní jsem, děti jsou krásné :)

• Nahlásit
  • Citovat
3749
1.6.20 14:31

Vše je o jídle a pohybu. Děti jsou většinou obézní protože ji špatně jako jejich rodiče. Pokud teda nejsou nemocní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23561
1.6.20 14:33

Rodiče bojovali s váhou a já jsem s váhou v pohodě. Je to o přístupu, pokud ho povedeš k dobrým návykům, budeš vařit zdravě atd. není důvod mít obézní dítě. Co vidím v okolí je obezita většinou způsobená špatným stravováním celé rodiny, stačí se podívat do nakupují. Osobně jsem ještě neviděla nakupovat obézní rodinu zeleninu, maso atd. Mívají tam brambůrky, křupky, sladkosti, pizzu atd, z toho fakt nezhubnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
1.6.20 14:33

A tys to mela v detstvi jak? Jedla jsi zdrave a presto byla silna? Nebo jsi zdedila spise spatne stravovaci navyky? Zatim kolem me jsou same stihle deti i od silnejsich maminek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 14:41

@eva.pass Já bohužel zdravě nejedla. Naši neměli peníze takže se kvalitní jídlo nekupovalo :( Jinak od té doby co dítě sleduje co jíme, jsem shodila 15 kg a hodně upravila stravovací návyky… Tak jen doufám, že to prostě bude mít na dítě pozitivní vliv, i když geny jsou silný soupeř :(

• Nahlásit
  • Citovat
1.6.20 14:45

Nemusí to tak být, ale dost často to tak je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.20 14:46

Já jsem dítě obézních rodičů. Moje matka i sestra váží hodně přes 100 kilo. Já na to měla taky slušný náběh, naštěstí jsem si řekla, že takhle ne, po dětech jsem začala sportovat a zdravě jíst. Teď v 45 letech mám 60 kilo, běhám maratony, manžel je ironman (toho v dětství ke sportu a zdrav výživě taky nikdo nevedl). Děti prostě jedou s námi. Jsou štíhlé, zdravé, sportují..

• Nahlásit
  • Citovat
2742
1.6.20 14:52

Pokud jdeš dítěti příkladem, tak asi nemůžeš být tlustá. Takže mu příkladem nejdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
1.6.20 14:52
@Anonymní píše:
@eva.pass Já bohužel zdravě nejedla. Naši neměli peníze takže se kvalitní jídlo nekupovalo :( Jinak od té doby co dítě sleduje co jíme, jsem shodila 15 kg a hodně upravila stravovací návyky… Tak jen doufám, že to prostě bude mít na dítě pozitivní vliv, i když geny jsou silný soupeř :(

To je super :) uz kvuli diteti v tom pokracuj a bude to mit dobry vliv na vsechno. Plus dulezity je pohyb, ten je pro deti prirozeny, tak ho i v tom podporuj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
1.6.20 14:53

Co vidím okolo sebe, tak jaký rodiče, takový děti.. Pokud mají rodiče sklony k obezitě, tak nevěřím že je nebudou mít i děti, a je jen na rodičích jak se stím poperou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27589
1.6.20 15:01

V okolí vidím, že to tak je. Logicky dítě přebírá životní styl rodičů.

Ale znám řadu lidí, co se z toho dostali jako mladí dospělí a naopak jedou hodně zdravou stravu atd. Právě aby nedopadli jako rodiče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16360
1.6.20 15:05

Většinou to tak bývá. Zrovna nedávno jsme měli větší oslavu a sešla se celá rozvětvená rodina. A docela mě dostalo, jak jsou si ženy v naší rodině podobné, co se týče postavy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13349
1.6.20 15:19

Hele ona to není zas až tak genetika, jako životní styl rodiny- vzorce chování jsou dědičné ale ne tím, že je má člověk v „genech“, ale že je zdědí tím že v nich vyroste.

Geneticky je daná stavba kostry - takže pokud jste mohutnější rody - ve smyslu dlouho kosti, širší pánev širší ramena, tak éterická křehotinka z vašeho potomka nebude, spíš bude mít atletickou povstavu. Ale metabolismus jako takový je daleko dynamničtější, než stavba kostry.

V rámci vrozených dispozic může hrát roli mikrobiom, ale i ten se dá přetrénovat pokud se jí zdravě - tj. dostatek různorodé vlánkniny, je k tomu pohyb a zdravej spánek.

Takže prostě pokračujte v tom co děláte - děláte to dobře.

Příspěvek upraven 01.06.20 v 15:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
673
1.6.20 15:22

Ja teda musim rict, neznam obezni rodice, kteri by meli hubene dite. jsou ludi, kteri snedi rohlik a maji o kilo navic (obrazne receno), takze verim, ze v tom hraji roli i geny. ze ti rodice se trebas snazi, ale maji hirsi spalovani a vse se jim uklada do tuku. mela haem tskovou kolegyni v praci. mela nadvahu a strasne si musela hlidat jidelnicek, aby nepribrsla. snazila se hubnout, a jedla s vyzivovym poradcem, fakt pekny jidelnicek, ale zaboha nezhubla vic jak pet kilo. zacala i behat, kila sla dolu, ale jakmile udelsla nejaky prohresek, hned tas dve kila nahore. jakoze ja muzu jist denne tabulku cokolady a nepriberu. Je to fakt i o genech, nejen o zivotodprave, vytvra k tomu velmi vyrazne prispiva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama