Obézní ženy a gynekologické problémy

Anonymní
6.3.21 08:56

Obézní ženy a gynekologické problémy

Ahoj, nenašla jsem tu nic podobného a tak jsem založila tuhle diskusi.
Chtěla bych se zeptat hlavně žen co mají přes 100kg, máte gynekologické problémy? Například pichani vaječníků, píchání v podbřišku, záněty, neplodnost kvůli nadváze?
Prosím ženy rypalky, nepište sem hnusné komentáře, je to zbytečné.
Za pár měsíců mi bude 21, od 14 jsem brala antikoncepci (každé 3 měsíce jinou), v 18 vysadila.
Po antikoncepci jsem přibrala, neříkám že je to jen kvůli antine, ale začínám se sebou něco dělat.
Začínám hubnout s kalorickymi tabulkami, kde si vše zapisují a hl hodím rychlou chůzi aspoň 5000 kroku denně, někdy si chodím i 6-7km každý druhý den.
Měřím 168 a vážím 120, ano je to strašně moc, ale chci to celé změnit, a budu se snažit zhubnout.
Mám teď gynekologické problémy, chtěli bychom s partnerem miminko, ale doktorka říká že to kvůli váze nepůjde (partner nadváhu nemá žádnou), už pes 2 roky antikoncepci neberu a ani jednou se nezadařilo.
Když jdu ke gynekolozce že mě píchají vaječníky a nebo mě bolí v podbřišku, nebo mám křeče ve spodku.. Řekne že pokud budu vážit tolik tak to bude každý měsíc, napíše mi diclofenac al retard 100mg.
Teď mě už druhý den píchá ve vajecnicich a v podbřišku.
Tak mě zajímá jestli to tak mají i jiné silné ženy?
Děkuji za přečtení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.3.21 08:59

Ahoj, já měla problém s otěhotněním, když jsem měla 25 let, 85 kg a 165 cm. Zhubla jsem 10 kg a najednou to šlo hned. Tak držím palce, ať to vyjde, každé 1 kg dá spoustu úsilí, ale to lepší zdraví a víc energie za to stojí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7867
6.3.21 09:03

Změnila bych doktorku. Ale určitě by bylo dobrý shodit hodně kg. Byt tebou tak s pomocí vyzivovyho poradce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19814
6.3.21 09:04

Ve vaječnících píchá i hubený ženy. Při ovulaci mají některý takový bolesti, že nemůžou chodit. Zkus vysledovat v které fázi cyklu ty bolesti máš. Jinak bych doporučovala změnit lékaře. Zajdi i k praktikovi ať ti udělá vyšetření štítné žlázy a pošle tě k odborníkovi na výživu. Takovou váhu by jsi měla hubnout pod dohledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:12

Moc všem děkuji, určitě chci zhubnout aspoň 50 kg, a věřím že vše pomalu a jistě půjde, teď nedoufam že otehotni, ale určitě až zhubnu tak to půjde a udělám maximum aby se dařilo hubnout.
Zkusím koupit ovu test, jestli nemám ovulaci právě.
Ale od včera mě to hezky řeže v podbřišku, na obou stranách. I když sedím, víc když chodím.
Určitě to takhle už nenechám a budu se snažit něco se sebou dělat.

• Citovat
  • Nahlásit
25120
6.3.21 09:14

Pozitivní je, že jsi mladá a netlačí tě tolik čas. Zajdi k praktikovi, ať ti vyšetří štítku. Změň gynekologa. Nicméně je pravda, že nadváha a těhotenství není dobrá kombinace. Je dobře, že si svůj problém uvědomuješ a chceš s tím něco dělat. Taky si najdi výživového poradce. Hlavně nějakého kloudného, ne nějaké zázračné, práškové diety. Držím palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:15

Mám něco malinko pod 100 kg, s otěhotněním problém nebyl, ani jiné gyn. problémy nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
2599
6.3.21 09:16

A udělala ti doktorka nějaká vyšetření? Poslala tvého partnera na spermio? Protože jestli ne a jen ti poradila zhubnout, tak bych vyměnila doktorku!
Moje známá váží stejně jako ty a otěhotněla už dvakrát úplně v pohodě. Já jsem poloviční a otěhotnět mi trvalo několik let :nevim:
Takže jen na tu váhu bych to neházela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
6.3.21 09:20

Já bych teď těhotenství upozadila. Jses mladá, máš plno času. A zaměřila bych se na váhu. A to píchání, ja si myslím, že jsem hubená (60kg/165cm) a při ovulaci mám pocit, že umřu, jaká je to bolest. To samé dva až tři dny pred menses

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3780
6.3.21 09:22

5000 kroku 8o to je hrozně málo. To mám jen v práci, když většinu času sedím. A ano, to píchání je normální, píchá mě v levým vaječníku občas už několik let a podle vyšetření jsem v pořádku a je to naprosto normální. Pokud to teda není beznej stav.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25120
6.3.21 09:24

@Prigionia Ve 21 letech jsem naprosto plánovaně a cíleně otěhotněla. Někdo prostě chce otěhotnět brzo. Nicméně s tím, že by měla nejdřív něco pohubnout, s tím souhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16133
6.3.21 09:26

Změň gynekologa - okamžitě.

Ano - tuk má i hormonální funkci a proměňuje hladiny estrogernu, ale pokud tě dlouhodobě něco bolí a tvoje lékařka to odmítá řešit a prostě to svádí na obezitu, tak je to špatná lékařka.

A teda snaha zhubnout 50 kilo je cesta do pekel. Respektive do poruch příjmu potravy je to zbytečně velký nerealistický cíl. Pro tenhle rok ti bohatě postačí cíl kteráý bude zahrnovat každodenní fyzickou aktivity a třikrát týdně intenzivnější cvičení + strava kde budeš mít dostatek bílkoviny a vlákniny, vyvážené množstv zdravých tuků a do 200 g sacharidů. Jakmile si usmyslíš že pohneš vesmírem, namísto toho aby si změnila něco co měnit jde, skončíš v rezignaci, že to nejde.

Potřebuješ se dostat do fáze, kdy budeš mít kolem pasu pod 90cm. A daleko výraznějí je začít si budovat nějakou fyzičku - ono to dost pomáhá i na to otěhotnění, donošení dítěte a pak zvládnutí prvních měsíců.

Smysluplná kniha je třeba tahle https://www.kosmas.cz/…na-12-tydnu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8983
6.3.21 09:31
@Anonymní píše:
Ahoj, nenašla jsem tu nic podobného a tak jsem založila tuhle diskusi.
Chtěla bych se zeptat hlavně žen co mají přes 100kg, máte gynekologické problémy? Například pichani vaječníků, píchání v podbřišku, záněty, neplodnost kvůli nadváze?
Prosím ženy rypalky, nepište sem hnusné komentáře, je to zbytečné.
Za pár měsíců mi bude 21, od 14 jsem brala antikoncepci (každé 3 měsíce jinou), v 18 vysadila.
Po antikoncepci jsem přibrala, neříkám že je to jen kvůli antine, ale začínám se sebou něco dělat.
Začínám hubnout s kalorickymi tabulkami, kde si vše zapisují a hl hodím rychlou chůzi aspoň 5000 kroku denně, někdy si chodím i 6-7km každý druhý den.
Měřím 168 a vážím 120, ano je to strašně moc, ale chci to celé změnit, a budu se snažit zhubnout.
Mám teď gynekologické problémy, chtěli bychom s partnerem miminko, ale doktorka říká že to kvůli váze nepůjde (partner nadváhu nemá žádnou), už pes 2 roky antikoncepci neberu a ani jednou se nezadařilo.
Když jdu ke gynekolozce že mě píchají vaječníky a nebo mě bolí v podbřišku, nebo mám křeče ve spodku.. Řekne že pokud budu vážit tolik tak to bude každý měsíc, napíše mi diclofenac al retard 100mg.
Teď mě už druhý den píchá ve vajecnicich a v podbřišku.
Tak mě zajímá jestli to tak mají i jiné silné ženy?
Děkuji za přečtení.

Mám známou nadváha velká, otěhotněla hned…takže ne vždy je to obezitou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
6.3.21 09:37
@lleennttiillkkaa píše:
@Prigionia Ve 21 letech jsem naprosto plánovaně a cíleně otěhotněla. Někdo prostě chce otěhotnět brzo. Nicméně s tím, že by měla nejdřív něco pohubnout, s tím souhlasím.

Já neříkám, že nemůže otěhotnět v jejím věku. Když chce, je to její věc. Ale v její situaci bych teď otěhotnění prostě posunula :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.3.21 09:49

Otěhotněla jsem při 112 k, výška menší. Ono otěhotnět jedna věc, ale pak celé těhotenství poslouchat, že jsem tlustá a že to není pro to dítě dobré a kde si cosi… Každopádně zkus změnit gynekologa, nechat se vyšetřit na stitnou zlazu a mezitím hubnout 🙂

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat