Obhajoba bakalářské práce se špatným hodnocením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 15:57
Obhajoba bakalářské práce se špatným hodnocením

Ahoj, potřebuji se vypsat, případně slyšet zkušenosti někoho dalšího. Omlouvám se za anonym, ale přijde mi to dost osobní.
Jsem celkem průměrná studentka, většinou dostávám B, C. Občas nestíhám, učím se na poslední chvíli, ale vím, že naučit se dokážu, hloupá nejsem. Během týdne mi přišly posudky od vedoucího i oponenta, zůstala jsem koukat s otevřenou pusou, protože jsem to vůbec nečekala - vedoucí D, oponent E. 8o Na bakalářce jsem pracovala asi od října, odevzdávala koncem března, téma velmi dobře vybráno (i dle posudků), průběžně jsem konzultovala s vedoucím, dělala jsem přímou práci s klientem, což bývá plus v našem oboru. Během konzultací, ani náznak, že by to byl takový propadák, že s tímhle tam jít nemůžu, nebo ať zamakám, spíše jen menší výtky. Takže jsem opravdu nečekala, že se sotva dostanu k obhajobě, jsem z toho dost přešlá, sama vedoucí mi vytýká věci, které jsem s ní několikrát diskutovala a udělala podle ní,.. Za svou prací si stojím, ale opravdu se teď bojím, a ani se mi do ničeho nechce. Jsem znechucená sama sebou, a když už teď si říkám, že nedám ani obhajobu, tak celý státnice jsou pro mě ještě 10× stresující. Byl jste na tom někdo podobně a nakonec obhájil? :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 16:07

Ahoj, nevěš hlavu, tohle není nic neobvyklého. Mně vedoucí BP taky vytknul věci, které mi sám poradil. A pak taky i s oponentem vytknuli, že tam chybí něco, co tam bylo - prostě se neobtěžovali si mojí práci ani přečíst. O obhajoby byl ale vedoucí skvělý a podržel mě, zápory práce se tam vůbec neprobíraly, spíš upozorňoval na dobré stránky.
Toho, že neobhájíš, bych se taky nebála. Nevím, jestli se na to jednotlivých školách neliší, ale na naší to je tak, že často to je známka kopírující posudky - já měla třeba od obou C, při obhajobě jsem nic světoborného neřekla, tak mi dali C. Když máš mezi D a E, tak se budou nejspíš rozhodovat mezi těmito dvěma známkami, pochybuju, že by ti ani E nedali.
Držím palce, já momentálně čekám na posudky diplomové práce a už teď se netěším na ten pocit, až budu poprvé otevírat soubor s hodnocením.
Anonym, moje údaje o škole.

P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 12.04.18 16:09

No, já to na bakalářce měla podobné. Vedoucí nic moc neříkal, a pak měl taky šílený posudek. Tak jsem normálně v té úvodní řeči popsala, co a jak a k výtkám jsem řekla, že mě to mrzí, že jsme to konzultovali, a že jsem takovou zpětnou vazbu od něj v průběhu práce nedostala, že bych to určitě zapracovala. Atd.atd. Takže pak mu sklaplo.

Jinak kamarádce to tenkrát vedoucí nedoporučil k obhajobě. A tak tam šla s vytisknutými maily, že jí to vše schválil, a že teda neví, jak to měla jinak psát. No a nakonec obhájila.
Nevím, jestli nějaké maily máš nebo to bylo jen ústní, ale i to se dá použít.

No a k obhajobě bych se nestresovala. Popíšeš, co jsi dělala a jak. A vysvětlíš některé výtky. A k těm vedoucovským se vyjádříš ve smyslu, že jste to konzultovali a yblo ti doporučeno tohle řešení, ale jsi si věoma toho, že to šlo určitě udělat i jinak. No a uvidíš.

Inuš11
Kecalka 101 příspěvků 12.04.18 16:17

A co ti tak sepsuli? Měla jsi třeba nějak zvláštně podaný výzkum nebo špatné citace? Nebo se jim vyloženě nezdál ten obsah. Co pamatuju, tak kolikrát spolužáci, co měli výborné hodnocení neprošli obhajobou a obráceně. Když si vezmeš, co těch prací musí profesoři přelouskat, tak si myslím, že kolikrát to spíš záleží na tom, jaký mají den :roll: U nás jsme měli jednoho takového šťourala a to snad brečel každý, komu práci hodnotil. Jinak já taky vše dělala podle instrukcí vedoucího práce. Hodnocení před státnicemi nebylo špatné a nakonec mi to, co mi poradil přímo on sám při obhajobě sepsul, protože beztak už ani neměl páru o čem to vlastně bylo 8o Hlavně klid, když nejde o život, tak jde o ho…

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 12.04.18 16:27

Spolužačka měla navržené známky E, F, vytýkali ji hlavně špatně nastavený cíl a jeho nesplnění + nějaké další ne tak podstatné věci, ale i tak obhájila. Se známkama D, E se ti to snad nebudou snažit shodit tak, abys neobhájila. Mají zásadní výtky nebo spíš více drobnějších věcí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 16:35

Děkuji za podporu. Oba se shodli, že cíle jsem splnila. Myslím, že jim to přijde spíše takový nedotažený, strohý, některý věci tam nějak nějakou úplně upřesněny (v praktické) a pak se tam někde ke konci vyrojily. K teoretické mají výhrady že jedna nebo dvě kapitoly tam jsou prý zbytečné nebo by tam být neměly. A k tý prakticky, že jsem asi víc neupřesnila ten výzkum, podle oponenta byli moje činnosti prý primitivní a nekreativní, ale nic víc by to dítě nezvládlo (pracovala jsem s kombinovaně postiženým dítětem). Hlavně si stojím za tím, že to mělo určitý přínos, s tím dítětem se opravdu pracovala, a mělo to pozitivní výsledky. Asi jsem tam víc měla objasnit, psychický stav toho dítěte, víc propracovat kazuistiku. (To psali oba)

P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 12.04.18 16:37

Tak to není nejhorší. A hlavně je to BP, u DP už by to byl problém. To v pohodě vysvětlíš, i ty nekreativní činnosti. A doplníš, co ti vytýkali. Nebála bych se toho.

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 12.04.18 16:45

Tak to pak hlavně řekni u obhajoby, že psychický stav dítěte byl takový a takový a jaký to mělo přínos.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 12.04.18 16:47

Není to konec světa. Měla jsem spolužáky, co dopadli podobně a obhájili. Jen jsem velmi překvapená, že i přes pravidelné konzultace ti vedoucí dal D 8o Tohle se u nás dělo většinou jen v případě, že se student na konzultaci ani neukázal. Ale pokud se oba shodli, že jsi cíle splnila, tak by to mělo být dobré. Připrav si obhajobu na základě jejich výtek.

Inuš11
Kecalka 101 příspěvků 12.04.18 16:49

Však obhajoba je i od toho, aby si obhájila to, co se jim nezdá. Když jim to takhle pěkně vysvětlíš, jako jsi to tu napsala a hlavně jim dokážeš, že to mělo i přínos, tak si myslím, že tě nechají. Já jsem slabší místa taky prokličkovala jak had :lol: u těch kapitol, co tam podle nich neměli být řekneš, proč tam naopak pasují, i kdyby jen vzdáleně, něco vymyslíš. Doupřesníš ten stav dítěte přímo na místě a pokud se v tom nebudou nějak nimrat, tak v klidu pokračuj a dělej, že je vše ok :)

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 4206 příspěvků 12.04.18 16:54

Tyjo, vy už máte deadline k bakalářce? 8o už máš napsano a odevzdano? já mam naštěstí čas až do 25.5., ale že bych se nějak těšila, to teda nee…

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 12.04.18 17:05
@debra.morgan píše:
Tyjo, vy už máte deadline k bakalářce? 8o už máš napsano a odevzdano? já mam naštěstí čas až do 25.5., ale že bych se nějak těšila, to teda nee…

Co škola (někdy i fakulta) to jiný deadline, u nás se odevzdávalo v půlce dubna.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 17:06

Jojo, do konce března odevzdání, a 17.5. státnicuji i s obhajobou.
Já právě byla taky hrozně překvapená tím hodnocením vedoucí, dokonce jsem to i ořvala. :roll: právě jsem to vůbec nečekala, nic mi nedala najevo, že by to bylo tak špatný. Chodila jsem za ní, dokonce měla jen mě, akorát první týden v lednu jsem ji posílala slíbenou část práce a ona mi neodepsala, tak jsem ji pak poslala pokračování koncem ledna a ona reagovala až někdy začátkem února. Když jsem u ní byla na předposlední konzultaci, tak mi řekla, tohle jsem ale neviděla, že.. a já, že jo, že na to i reagovala. Tak teda nevím, jak moc to četla no.

P4ja
Kelišová 6616 příspěvků 12.04.18 17:06

Spíš nečetla :(

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 12.04.18 17:08
@Anonymní píše:
Jojo, do konce března odevzdání, a 17.5. státnicuji i s obhajobou.
Já právě byla taky hrozně překvapená tím hodnocením vedoucí, dokonce jsem to i ořvala. :roll: právě jsem to vůbec nečekala, nic mi nedala najevo, že by to bylo tak špatný. Chodila jsem za ní, dokonce měla jen mě, akorát první týden v lednu jsem ji posílala slíbenou část práce a ona mi neodepsala, tak jsem ji pak poslala pokračování koncem ledna a ona reagovala až někdy začátkem února. Když jsem u ní byla na předposlední konzultaci, tak mi řekla, tohle jsem ale neviděla, že.. a já, že jo, že na to i reagovala. Tak teda nevím, jak moc to četla no.

To je potom špatná vedoucí, no :nevim: Prostě se na to vykašlala a nepřečetla to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Čerešňákové to teď sekne, Martinová jen září, zato z Viewegha je „knedlík“

Zrychlená doba adventnímu rozjímání, které v českých zemích bývalo kdysi... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >