Objednání k psychiatrovi

Anonymní
21.10.19 20:58

objednání k psychiatrovi

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli bývá při objednání k psychiatrovi dlouhé čekací doba? Je to stejné jako např. u psychologů 2 měsíce? A když tam zavolám, bude se mě hned po telefonu ptát na můj problém? Předem moc děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.10.19 21:00

Ja cekala pet tydnu, ale spis to bylo, ze jsem chtela hned rano, abych pak stihla praci

• Citovat
  • Nahlásit
3991
21.10.19 21:02

Pokud řeknete, že jste akutní, tak vás vezme dříve.. jsou potíže, které celé týdny prostě nepočkají.. u nás je také čekačka v týdnech, ale sestra Vás při akutních potížích objedná ještě v tom týdnu… (deprese, sebevražedné sklony apod. - je to kamarádka, tak vím..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6579
21.10.19 21:04

To je strašně individuální. U psychiatrů jsou většinou kratší čekací doby. Ale záleží, odkud jseš a kam jdeš. Obecně nejkratší doby mají psychoterapeutická sanatoria, kde je lékařů víc. Pokud potřebuješ okamžitě pomoc, existují krizová centra, kde tě vezmou hned. A pomuzou najít volného psychiatra. Do té doby se o tebe postarají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35800
21.10.19 21:31
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli bývá při objednání k psychiatrovi dlouhé čekací doba? Je to stejné jako např. u psychologů 2 měsíce? A když tam zavolám, bude se mě hned po telefonu ptát na můj problém? Předem moc děkuji za odpovědi

V akutním případě mě doktorka vzala za necelý týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.19 21:37
@Anonymní píše:
Ja cekala pet tydnu, ale spis to bylo, ze jsem chtela hned rano, abych pak stihla praci

A musela jste popisovat Váš problém už při objednání do telefonu?

• Citovat
  • Nahlásit
2633
21.10.19 21:37

Menší město - objednací doba pro nové pacienty 4-6 týdnů, akutní případy (sebevražedné chování, rozjetá psychotická porucha) bere ambulance v psychiatrické nemocnici. Pak jsou i ambulance se stop stavem pro nové pacienty. Sestra se ptá jen velmi zběžně o co jde kvůli lepší časové představě délky vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.19 21:45
@Anonymní píše:
A musela jste popisovat Váš problém už při objednání do telefonu?

ano ptali se me, zda jsem akutni, zda mam sebevrazedne sklony, a jaky mam problemy, zda chci spis k zene nebo muzi

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 08:40

Objednávala jsem se nedávno k nové psychiatričce v krajském městě. Sestra se mě zeptala na jméno a datum narození. A pak jak moc jsou mé potíže akutní. Pokud bych měla akutní potíže, dala by mi kontakt na okamžitou pomoc do fakultky. V mém případě ale stačilo běžně objednat, termín za pět týdnů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.19 13:08

Tak u nás je situace taková, že moje psychiatrička nebere vůbec nové pacienty a i těm svým (pokud to není vysloveně akutní) dávají termíny teď na leden. Běžná čekací doba k psychiatrovi je podle mě několik týdnů a i až měsíců, záleží od kraje. Pokud má člověk akutní problém, tak doporučují krizová centra (Riaps, CKI Bohnice, Brno-Bohunice a něco v Ostravě). Psychiatrů je strašně málo a je hodně těžké se k nějakému dobrému dostat, aby ještě vůbec bral. Já zas sháněla novou psycholožku, obepsala jsem jich asi 20 (i soukromých) a braly z nich nakonec jen 2 a celé to shánění trvalo několik týdnů.
Každopádně držím palce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat