Objednání se na test na covid

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3619
17.1.21 16:22
@vokishka píše:
Je to brzo. Pokud byl s kontaktem v patek, tak určitě ne na pondělí. Stejne musi byt doma deset dnu od kontaktu, tak kam spěchat.

No 10 dní musí být doma, ale čím dřív víš případnou pozitivitu, tím dřív se dostaneš z karantény/izolace. Já osobně bych svého příbuzného objednala na test hned na 5. den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
17.1.21 16:26
@Lucka1111 píše:
No 10 dní musí být doma, ale čím dřív víš případnou pozitivitu, tím dřív se dostaneš z karantény/izolace. Já osobně bych svého příbuzného objednala na test hned na 5. den.

Jenže pokud nemá příznaky, tak se ten 5.den nic neobjeví. Nemá cenu chodit dřív, ale je lepší jít o pár dnů později. Teď zrovna mám v okolí případ. Šli 5 den a nic, o pár dnů později při opak. testu pozitivita.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
17.1.21 16:32

@Lucka1111 Mimochodem teda řekli mi to jak na odběrovém centru v nemocnici, tak moje doktorka. Že potom jsou právě ty falešné negativity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3619
17.1.21 16:36
@Hrozina píše:
Jenže pokud nemá příznaky, tak se ten 5.den nic neobjeví. Nemá cenu chodit dřív, ale je lepší jít o pár dnů později. Teď zrovna mám v okolí případ. Šli 5 den a nic, o pár dnů později při opak. testu pozitivita.

no tak proto jsou v té karatnéně 10 dní kdyby se objevily příznaky. A spousta lidí je i bezpříznakových, hlavně dětí. Já ze svých pacientů nemám nikoho kdo byl 5 den negativní a pak se mu ještě objevily příznaky. A toto je kontakt ze školky, takže 13.1 bude den posledního kontaktu, ale nejspíš byl kontakt i 12.1 a 11.1 pokud bylo dítě ve školce.
Neříkám, že je chyba jít 7. den, to není. Ale ani 5.den není špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3619
17.1.21 16:39
@Hrozina píše:
@Lucka1111 Mimochodem teda řekli mi to jak na odběrovém centru v nemocnici, tak moje doktorka. Že potom jsou právě ty falešné negativity.

jako řekli Ti co? Nemá se chodit moc brzy, lidi se snaží chodit třeba druhý nebo třetí den. ale 5. den je doporučen. Já pacientům říkám 5 až 7 den. Maximálně 10 den, potom už se test neindikuje a karanténa prodlužuje na 14 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
17.1.21 16:44
@Lucka1111 píše:
jako řekli Ti co? Nemá se chodit moc brzy, lidi se snaží chodit třeba druhý nebo třetí den. ale 5. den je doporučen. Já pacientům říkám 5 až 7 den. Maximálně 10 den, potom už se test neindikuje a karanténa prodlužuje na 14 dní.
Řekli, že 5 den nejdřív. Ale je lepší jít později.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19522
18.1.21 08:09
@Hrozina píše: Řekli, že 5 den nejdřív. Ale je lepší jít později.
:) jak na co je to lepší, já byla 11. den a byla jsem UŽ negativní
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7685
19.1.21 07:55
@stinga píše: :) jak na co je to lepší, já byla 11. den a byla jsem UŽ negativní

A jak to víš? Máš nabrané protilátky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19522
19.1.21 08:08
@malina83 píše:
A jak to víš? Máš nabrané protilátky?

ne, ale 3 dny rýma, 4 dny ztráta čichu a chuti, 5. den jsem nakazila své rodiče

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 10:49

Dobrý den, 25.1 jsem byla v kontaktu s pozitivním kolegou on šel do karantény. Na testy šel 27.1 a pozitivní. Mě s kolegyní od 27.1 nebylo dobře v pátek odpadla kolegyně a já až o víkendu od včera 1.2 jsem v neschopnosti a doktor mě neprohledne bez testu na který jdu zítra 3.2 s manželem jsme byli v kontaktu pořád. Jak je to sním má jít taky do karantény? Než budu vědět jestli pozitivní jsem? Do práce normálně chodí, nic mu není… Ale… Co když? A manžel to vesele roznáší? Děkuji :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 11:23
@Anonymní píše:
Dobrý den, 25.1 jsem byla v kontaktu s pozitivním kolegou on šel do karantény. Na testy šel 27.1 a pozitivní. Mě s kolegyní od 27.1 nebylo dobře v pátek odpadla kolegyně a já až o víkendu od včera 1.2 jsem v neschopnosti a doktor mě neprohledne bez testu na který jdu zítra 3.2 s manželem jsme byli v kontaktu pořád. Jak je to sním má jít taky do karantény? Než budu vědět jestli pozitivní jsem? Do práce normálně chodí, nic mu není… Ale… Co když? A manžel to vesele roznáší? Děkuji :lol:
  • Citovat
  • Nahlásit
14532
2.2.21 12:16
@Anonymní píše:
Dobrý den, 25.1 jsem byla v kontaktu s pozitivním kolegou on šel do karantény. Na testy šel 27.1 a pozitivní. Mě s kolegyní od 27.1 nebylo dobře v pátek odpadla kolegyně a já až o víkendu od včera 1.2 jsem v neschopnosti a doktor mě neprohledne bez testu na který jdu zítra 3.2 s manželem jsme byli v kontaktu pořád. Jak je to sním má jít taky do karantény? Než budu vědět jestli pozitivní jsem? Do práce normálně chodí, nic mu není… Ale… Co když? A manžel to vesele roznáší? Děkuji :lol:

Dle stávajícího nastavení systému nemusí manžel do karantény dřív než tobě vyjde pozitivní test. Já být jeho nadřízená, tak bych velmi uvítala, kdyby do práce nechodil a dělal z domova, než se budou vědět tvoje výsledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
2.2.21 12:49

@nozu Děkuji za odpověď. Myslim si to samé. Manžel z domu dělat svou práci nemůže :( já se spíš bála aby jsme neporušovali nějakou karanténu. Nevěděla jsem jestli se na něj automaticky nějak nevztahuje také. :lol:,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14532
2.2.21 13:30

@Aralk007 no v podstatě nic neporušujete. Ale u manžela v práci budou mít fakt radost, jestli mu následně taky vyjde pozitivní test… Nemůže si na těch pár dní vzít dovolenou? Když si vybavím, jaké byly u nás v práci manévry s trasováním, když se objevili covid pozitivní kolegové…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
2.2.21 13:40
@Aralk007 píše:
@nozu Děkuji za odpověď. Myslim si to samé. Manžel z domu dělat svou práci nemůže :( já se spíš bála aby jsme neporušovali nějakou karanténu. Nevěděla jsem jestli se na něj automaticky nějak nevztahuje také. :lol:,

Možná by byli rádi, kdyby vysvětlil situaci a zůszal doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat