Objednávala jste se některá sama na prvotrimestrální screening?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anavyanna
Nováček 7 příspěvků 16.01.17 12:57
Objednávala jste se některá sama na prvotrimestrální scr.?

Ahojky, objednávala jste se některá na screening sama? Moje gynekoložka vůbec o prvotrimestrálním nemluvila, že se chodí až okolo 20. týdne. Tak jsem se objednala sama na středu. Teď mě ale napadá nebude to problém? Jsem 12+5, predmředminulý týden mi dr brala krev - krevní obraz a tak. A koncem ledna jsem k ní objednaná na další odběr na downa atd. Nejsou to ty samé odběry jako mi budou dělat na screeningu? Musím dr hlásit, že jsem se na screening objednala když je to jakoby nad rámec? Moc děkuju za odpověď. :-)

Reakce:

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.17 13:00

@Anavyanna Ano, objednávala jsem se sama, ale dr. mi doporučila zařízení a dala základní informace. Doktorce to, že jsi někde byla, hlásit nemusíš, na druhou stranu nevím, proč jí to neříct, výsledek bys stejně měla mít založený v záznamech a napsaný v těhotenské průkazce, i pro dr. je dobré vědět, jaké jsi měla výsledky. Krev, která se tam bere, je na jiné testy, než ti dělala dr., navíc si to sama platíš, takže v tomto je to v pořádku, a ty testy, které ti ona chce dělat, jsou zřejmě triple :nevim:.

Popokatepetla
Závislačka 3144 příspěvků 16.01.17 13:01

Ano objednávala jsem se sama. Gynekoložku mám v místě bydliště a já šla do Gennetu v jiném městě, kde jsem tenkrát pracovala. Nebyl to problém - ten screening si hradíš sama ne pojišťovna. Výsledky jsem pak své gynekoložce donesla. Ten další test (jak píšeš odběry kvuli Downovu syndromu) my už pak ani nedělala, že je to zbytečné, prvotrimestrální mi vyšel v pořádku a je přesnější.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 16.01.17 13:04

Tady, se hlásím :). Moje dr. nabízí prvotrimestrální screening u sebe v ordinaci, ale nemá certifikát a má předpotopní ultrazvuk. Podruhé se napálit nenechám. Ve čtvrtek jdu k ní na kontrolu a pro průkazku, tak jí to nahlásím, protože mi má taky dělat nějaké odběry. Akorát jsem nepochopila, jestli mi i ona má dát nějakou žádanku na ten screening kvůli krvi. To asi platí pojišťovna, při objednání se mě ptali, jestli mám žádanku na krev, jinak budu platit ještě tu krev navíc :nevim:

FenekUsaty
Závislačka 4235 příspěvků 16.01.17 13:06

Ja totez, co @Popokatepetla . Objednala jsem se sama do gennetu, krev si nabrali tam, u gyndr brali na krevni skupinu, protilatky, hiv atd. Vysledky mi vytiskli a nosim je v prukazce, s gyndarkou to nemusi v podstate vubec souviset :)

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 16.01.17 13:33

@Anavyanna objednavala jsem se sama, po poradě a mojí doktorkou jsem na něm byla u nás v nemocnici a utz mi dělala moje doktorka má oprávnění jen nemá tak dobrý přístroj. Ale od některých kamarádek vím, že někteří doktoři o tomto screnningu vůbec neinformují :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >