Oblečení je cítit plísní - jak se zbavit?

127
18.1.21 19:05

Oblečení je cítit plísní - jak se zbavit?

Koupila jsem si přes internetový bazar kousek oblečení i s visačkou, bohužel to asi leželo v nějakém skladu a je to šíleně cítit plísní :( Prala jsem to ještě s jinými kousky 2×, načichlo všechno, nepomohl ani ocet místo aviváže. Nevíte, jak se toho zbavit? Ten zápach je příšerný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3061
18.1.21 19:29

Dezinfekce na prádlo Sanytol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
18.1.21 19:42

Škoda, kdybys to ještě neprala, zkusila bych to „vysušit“ na topení a až pak vyprat. Ted´ bych to možná i vrátila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
18.1.21 20:26

Stalo se mi. Do umyvadla jsem společně s práškem na praní dala i trošku (asi 30 ml) normálního Sava, ne toho na praní, a pořádně promíchala. Pak namočila a přeprala tu věc, která byla cítit plísní. Tu jsem potom pořádně vymáchala v čisté vodě. Cítit pak už nebylo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1973
18.1.21 21:22

Sanytol dezinfekci na praní zkus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
18.1.21 21:37

Desinfekce na prádlo Sanytol. Krásně to zabírá na takovou tu zatuchlinu/plísňové aroma. Normálně se to přidá do praní, klidně to per i s něčím jiným, prádlu to neuškodí. Já dávám preventivně protože bojujeme s vlhkostí jakmile se něco nechá ležet a super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7322
18.1.21 23:52

Taky doporučuji Sanytol, existuje dezintekce, co se přidá k pracímu prostředku, nebo přímo Sanytol prací gel (za mě je lepší gel). Už asi půl roku používám na zatuchlé ručníky a nedávno jsem zjistila, že máme plesnivou skříň a obrovská hromada oblečení plesnivá nebo minimálně zapáchající. :zed: :zed: :zed: Kdybych neznala ten Sanytol, mohli jsme kupovat komolet celý nový šatník. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.1.21 19:05

Já na to používám Biostain od Eurony. Používám to i na hadry, které používám v kuchyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat