Oblečení k otci: je to moje povinnost?

Anonymní
11.7.21 17:17

Obleceni k otci povinnosti

Dobry den potrebuji se zeptat. Syn odjel na tyden k otci, dostal sebou batuzek s oblecenim na kazdy den. Zacal vyrukovat, kde ma kartacek, pastu a hygienu 8o bohuzel to je furt, neustale me klade, ze ja jsem povinna zajistit veskerou vybavu pro syna, kdyz k nemu jede. Alimenty ted chodi, ma to exekucne. Na krouzek neprispeje na tabor take ne, na zadny vylet s nim nejede, pry mam dost od nej tak at jezdim ja. Dostavam 3300 mesicne na 9,5 dite. Jak je to prosim, jsem povinna mu u predani dat vsechno co syn potrebuje vcetne hygieny?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3141
11.7.21 17:26

Na dobu, kdy je syn u něj, mu musí „živobytí“ zajistit on. Za chvíli by chtěl, ať mu válíš i jídlo do krabiček. Kdysi to na mě zkoušel ex, já kráva jsem mu na jeho požadavky a následně výhrůžky přistupovala.
Předávej mu dítě čistě oblečené s ohledem na počasí. To je vše co musíš. Pokud mu dáš sebou něco navíc, je to jen na tobě. Pak je taky samozřejmě možné se oboustranně dohodnout. Ale nárok nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25049
11.7.21 17:33

A to je takový problém devitiletemu dítěti strčit do toho batohu i kartacek a pastu s tím, ať to doveze zase zpátky? K babičce nebo kamarádovi na prespani ho posilas také bez kartacku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
11.7.21 17:41

@Svistice já myslím, že je rozdíl k babičce nebo k otci, ale my v době kdy jsme jezdili často k babi s dědou tak jsme u nich měli své kartáčky nechane ve skříňce a dětskou pastu taky. To si myslim, že u otce dítě mít může nechane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25049
11.7.21 17:45

@Sallema Ano, normální otec by tam ten kartáček mít měl, už pro případ, že dítě zapomene. Ale stojí to zakladatelce na to hádat se s ex kvůli kartacku? Žabomyší válka, ktera se nedá vyhrát a obětí je tam jen a jen to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.7.21 17:48
@Svistice píše:
@Sallema Ano, normální otec by tam ten kartáček mít měl, už pro případ, že dítě zapomene. Ale stojí to zakladatelce na to hádat se s ex kvůli kartacku? Žabomyší válka, ktera se nedá vyhrát a obětí je tam jen a jen to dítě.

Jenže ty cnechápeš psaný text:-), což je bohužel zlo dnešní doby, paní se neptá na to, jestli jí to stojí za to se dohadovat, ale ptá s ena to, jestli je to její povinnost nebo ne…že ty chceš vést žabomyší spory o svém tématu, tak založ svoji diskuzi " ptejte se na co chcete, já vám na chci odpovím" :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.7.21 17:51
@Murka píše:
Na dobu, kdy je syn u něj, mu musí „živobytí“ zajistit on. Za chvíli by chtěl, ať mu válíš i jídlo do krabiček. Kdysi to na mě zkoušel ex, já kráva jsem mu na jeho požadavky a následně výhrůžky přistupovala.
Předávej mu dítě čistě oblečené s ohledem na počasí. To je vše co musíš. Pokud mu dáš sebou něco navíc, je to jen na tobě. Pak je taky samozřejmě možné se oboustranně dohodnout. Ale nárok nemá.

přesně systém, kdy má otec práva a právo neustále buzerovat a matka má jen povinnost je děsný dnešní systém, už se pomalu a jistě mění, ale pomalu…Je otec rovnocený rodič? Nebo má mu byla omezena rodičovská odpovědensot, pokud ne má se o dítě starat, když je s ním…Matka nesmí vědět co otec v jeho čase s dítětem dělá, ale musí ho na to řádně vybavit a připravit:-)…Za chvili ještě budou matky otcům platit, aby si vzpomněli, že děti mají…ne? :lol:

A to já holkám dávám naprosto vše, včetně kartáčku a léků…, ale kvůli nim, aby jim on nedělal zle, ale vyberu si to jinde:-) jen on o tom ještě neví:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46803
11.7.21 17:53
@Anonymní píše:
Dobry den potrebuji se zeptat. Syn odjel na tyden k otci, dostal sebou batuzek s oblecenim na kazdy den. Zacal vyrukovat, kde ma kartacek, pastu a hygienu 8o bohuzel to je furt, neustale me klade, ze ja jsem povinna zajistit veskerou vybavu pro syna, kdyz k nemu jede. Alimenty ted chodi, ma to exekucne. Na krouzek neprispeje na tabor take ne, na zadny vylet s nim nejede, pry mam dost od nej tak at jezdim ja. Dostavam 3300 mesicne na 9,5 dite. Jak je to prosim, jsem povinna mu u predani dat vsechno co syn potrebuje vcetne hygieny?

Asi takhle, ja bych neresila, jestli je to moje povinnost, ale tu pastu a kartáček mu tam přibalila, lepší než aby si po dobu pobytu necistil zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30542
11.7.21 17:55

Mám dojem, že dítě musí být připraveno na styk s otcem. Pod což by teda kartáček spadal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
348
11.7.21 18:06

Tak kartáček zvládl pořídit i náš tatínek, ale než to oznámil, tak jsme ho balila. Prostě jako kdyby jeli na hotel, nebalila jsem akorát ručníky a povlečení :D Člověk se stresuje tolika jinejma věcma, s kartáčkem a pastou to nemá smysl, pokud tam nejsou ještě další přidružený konflikty kolem těch věcí a na kartáčku se nemusí vymezovat hranice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 18:08
@Murka píše:
Předávej mu dítě čistě oblečené s ohledem na počasí. To je vše co musíš. Pokud mu dáš sebou něco navíc, je to jen na tobě. Pak je taky samozřejmě možné se oboustranně dohodnout. Ale nárok nemá.

Dekuji takto mi to staci. Davam mu vse krom te hygieny. Nejradsi bych mu dala jen ciste obliknuteho, ale odskace to syn a to nechci, ale blba ze sebe delat taky nenecham

• Citovat
  • Nahlásit
4619
11.7.21 18:09
@vokishka píše:
Mám dojem, že dítě musí být připraveno na styk s otcem. Pod což by teda kartáček spadal.

A podle mě je “připraveno na styk s otcem” znamená, že nepůjde nahatý a zanedbaný. Pokud otec je schopný u případného soudu obhájit, že je ochotný se o dítě postarat, měl by mít k dispozici základní potřeby pro vlastní dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.7.21 18:13
@Akve píše:
Tak kartáček zvládl pořídit i náš tatínek, ale než to oznámil, tak jsme ho balila. Prostě jako kdyby jeli na hotel, nebalila jsem akorát ručníky a povlečení :D Člověk se stresuje tolika jinejma věcma, s kartáčkem a pastou to nemá smysl, pokud tam nejsou ještě další přidružený konflikty kolem těch věcí a na kartáčku se nemusí vymezovat hranice…

tak já jsem holkám u něj i vybavila pokojíček a dala jim tam povlečení…jinak by spaly v zatuchlém 100 let starém nevypravém od tchýně a pokoj by vypadal jako skladiště…Ale otec stejně u soudu trvdil, že mu bráním ve styku a že mu není umožněno si hrát, když on chce…:-) Docela s ním ospod i soudkyně vydupala:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 18:15
@Svistice píše:
A to je takový problém devitiletemu dítěti strčit do toho batohu i kartacek a pastu s tím, ať to doveze zase zpátky? K babičce nebo kamarádovi na prespani ho posilas také bez kartacku?

Problem to neni spis je problem otce mu poridit kartacek za par korun. A jet k babicce a otci je rozdil. U babicky ma kartacek narozdil od otce

• Citovat
  • Nahlásit
25963
11.7.21 18:16

Podle mě nikde není přesně stanovené, co konkrétně znamená připravit k otci. Natož co všechno materiálního pod to spadá.
U nás je to na domluvě, taková střední cesta. Alimenty mám taky 3 tis, stejný věk. Když jdou k otci na dva tři dny, nedávám nic ( jen osobní věci, průkazky, to co mají na sobě, kdyztak to co k němu chtějí vzít, a ve školním roce učení) a když o prázdninách jdou na týden, dávám i druhé boty, mikinu, tepláky a troje od spodního prádla, triček, kraťas. Hygienické potřeby ne, to má otec stále u sebe. Z pasty a kartáčku nevyrostou hned a při nepravidelném použití se tomu nic nestane.

@canaglia Nemáš nějaké bližší relevantní informace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat