Oblečení na svatbu

Anonymní
27.1.21 11:09

Oblečení na svatbu-nevěsta

Pomoooooc
Za měsíc máme svatbu. A já nemám co na sebe. Nejdřív jsme měli být jen já + partner a světci. Najednou jdou i naši rodiče + sourozenci. Dohromady 10 lidí. Přítel bude mít černé kalhoty a bílou košili. Ale co já? Šaty jsem nechtěla. Najednou mi ale hraje v hlavě, že bych je mít měla. Přítel říká, že to je zbytečný a hlavně uplně mimo naší domluvu. Což souhlasím. Ale co si mám vzít? Šaty doma nemám žádné, vlastně jedny Jo- černé.
Měřím 165cm a vážím 80kg. Kalhoty a halenku? Sakra, není to blbý? Jsme oba mladí - já 26, přítel o rok starší. Řešily by to šaty- kamarádka má salón. Co teď?!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2085
27.1.21 11:10

Ženich nebude mít ani oblek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.21 11:13

@Alriga ne, pouze černé kalhoty a bílou košili.

• Citovat
  • Nahlásit
1004
27.1.21 11:14

Tak když partner má společenské kalhoty a košili, tak bych si sehnala nějakej obyčejné krátké šaty. Můžou být bílé a nemusí. Třeba něco jako na fotce nebo jiný střih dle postavy. Případně bych doplnila o sako. Já teda najela zrovna na ty nejdražší, ale v pohodě seženeš podobné do 1000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
27.1.21 11:15
@Anonymní píše:
Černé společenské kalhoty nebo to je riflovina?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
27.1.21 11:16

Já měla jednoduché bílé splývavé šaty z bonrixu snad za 1300Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
27.1.21 11:17

Světci :mrgreen: k tématu, vdavej se v čem chceš, moje Mama třeba neměla šaty ani jednu svatbu, na první měla kostýmek se sukni a na druhou společenské kalhoty a takové bílé krajkovane tričko. Nebo bych vzala nějaké světlé šaty ( ne nutně bílé) co pak unosis i normálně. Kamarádka se třeba vdavala v černých šatech, takových úplně obyc. Jestli jde o obřad na radnici o 10 lidech, tak bych to nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1132
27.1.21 11:21

Není nutné mít nějaké svatební šaty. Jak je psáno - najděte si nějaké společenské šaty, třeba bílé a je to. Strašná spousta se dá pořídit do 1500.
Bonprix, Ever pretty… Potom je třeba vynosíte někde na plesy, nebo jiné akce. Pokud si vezmete bílé, tak některé švadleny už nabízejí možnost i přebarvení šatů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
902
27.1.21 11:22

Pokud je to taková poloformalní svatba, tak bych si koupila nějaké šaty nebo kostýmek, který pak využiješ i jindy, třeba do divadla nebo tak. Třeba v krémové nebo růžové, světle modré. Akorát teď je všechno zavřené, tak je to opruz něco vybírat :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19066

Na bonprixu seženeš spoustu šatů, který užiješ i později. Na vinted jich seženeš ještě víc a za hubičku. Taky si můžeš koupit sukni, halenku a sako a máš oblečení na kombinování. V bílé se vdávat nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886

Co mrknout na Vinted a koupit nějaké šatky bazarové, nebo sekáčové, aby Tě netrápila cena? Nebo od někoho půjčit? Za měsíc se toho dá sehnat docela dost i v konfekci, svého času třeba Orsay mělo moc hezké věci (mám od nich plisované šaty v barvě champagne, které by šly jako svatební použít a měla jsem je v záloze).
Když se bratr ženil podruhé, nevěsta měla bílé tričko, tylovou sukni a tenisky se stuhami :-). Ono je asi přípustné cokoli, co je trochu formálnější a slušné, aby to odpovídalo významu obřadu. Podstatné je i to, aby ses v tom cítila dobře. Taky byste k sobě měli trochu ladit, takže pokud ženich půjde bez obleku, bez saka, asi je blbost, abys tam byla v klasické svatební róbě se spodničkami… ale dají se sehnat i velmi vkusné jednoduché šaty, záleží na tom, jaký máš osobní styl. Kdybys byla někde z blízka a měla konfekční velikost 36/38, mohu Ti půjčit i něco svého :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4410
27.1.21 11:23
@Anonymní píše:

Sorry, ale takto ohozeneho zenicha bych nechtela..to nema budouci chot ve skrini ani jedno kvadro 8o 8o to bych byla radeji bez svatby..i ve ctyrech lidech mohu mit elegantni saty klidne pujcene nebo sik kostymek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
27.1.21 11:26
@lilith1 píše:
Sorry, ale takto ohozeneho zenicha bych nechtela..to nema budouci chot ve skrini ani jedno kvadro 8o 8o to bych byla radeji bez svatby..i ve ctyrech lidech mohu mit elegantni saty klidne pujcene nebo sik kostymek.

Tak teď i na velkých svatbách je běžné že ženich má jenom kalhoty, košili a k tomu třeba motýlka a kšandy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
27.1.21 11:26

Asi bych se držela původní úmluvy, co jste měli s mužem. On se toho asi taky drží. Takže jaká byla? ;) No a já bych třeba teda kalhoty jako nevěsta nevolila, aspoň suki by to chtělo, a volila bych pouze světlý tón. Od bílé, pře slonovou kost po béžovou…krémovou nebo jak se tomu všemu říká. Krajka je super volba, at´ už na sukni nebo na svršku. Myslím, že bys to mohla nakonec unosit pak i v létě. A třeba perlové naušnice, klidně k tomu i na krk. Já mám takovej krátkej „perlovej“ náhrdelík u nás od Vietnamců asi za 20 korun a jak je novej, tak vypadá parádně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
781
27.1.21 11:29
@Anonymní píše:
Pomoooooc
Za měsíc máme svatbu. A já nemám co na sebe. Nejdřív jsme měli být jen já + partner a světci. Najednou jdou i naši rodiče + sourozenci. Dohromady 10 lidí. Přítel bude mít černé kalhoty a bílou košili. Ale co já? Šaty jsem nechtěla. Najednou mi ale hraje v hlavě, že bych je mít měla. Přítel říká, že to je zbytečný a hlavně uplně mimo naší domluvu. Což souhlasím. Ale co si mám vzít? Šaty doma nemám žádné, vlastně jedny Jo- černé.
Měřím 165cm a vážím 80kg. Kalhoty a halenku? Sakra, není to blbý? Jsme oba mladí - já 26, přítel o rok starší. Řešily by to šaty- kamarádka má salón. Co teď?!

Pokud chceš šaty, kup nebo půjč si šaty. Takové, které využiješ i jindy. Já bych se třeba v kalhotách, i když společenských, vdávat nechtěla. V těch jdu na oslavu, večeři nebo spol.akci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat