Oblečení podzim / zima batole

510
27.7.21 18:00

Oblečení podzim / zima batole

Ahoj holky,

mám první dítě a potřebovala bych poradit s podzimní / zimní výbavou.. V zimě mu bude kolem 20 měsíců, tj. bude už chodící. Chtěla bych jít takovou nějakou rozumnou, „minimalistickou“ cestou. Raději méně oblečení, kvalitní, funkční než kupy hadrů, které na sebe nakonec neobleče.
Mohl by mi někdo sepsat takový základ? Zajímá mne třeba kombinéza - jestli ji pořizovat, když je tu sníh spíše výjimečný, jestli ji nahradit oteplováky a bundou nebo nějaké kalhoty ze zimního softshellu? Moc se v tom zatím nevyznám. Pak bych potřebovala poradit rukavice, které se Vám osvědčily. Termoprádlo? Jaké boty?
Sice je ještě dost času, ale na začátku zimy se nám narodí druhé dítko a asi nebudu mít energii lítat po obchodech. Má smysl kupovat dopředu? Odhadnu velikost? Teď nosí 80/86, tak tipuji 92… Klidně pište i značky, co se Vám osvědčily.. Kdyby někdo prodával něco po své holčičce, moc ráda se podívám :-)
Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24528
27.7.21 18:49

Ja na zimu nic extra nekupovala, jedny boty zateplené a co nepromoknou, ale v tomhle věku ještě většinou jezdil v kočárku, v tom obleceni se mu hůř pohybovalo. A měl kombinézu, kterou skoro nepoužil, ale víc sme využili pogumované zateplené kalhoty z Lidlu a klasickou zimní bundu. U nás poslední roky ani nebyl nějak sníh, aby se v něm válel. Rukavice měl obyč nejake pletené a jedny sustakove taky z Lidlu teda na sníh, ale využili sme minimálně. Pod to měl normální oblečení co po celý rok. Taky záleží jestli jsi nekde z města, nebo jste půlku zimy na horách, jak moc aktivní dítě bude atd. A teď bych to nekupovala, děti můžou vyrůst skokově, takže až podle situace. Na takovou tu obyč zimu do města, jsem nejvíc spokojená s vecma z Lidlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
27.7.21 18:51

U nás od doby co chodí - termoprádlo nebo punčocháče a spodní triko, svetr/mikina, a navrch zateplené softshellky a bundu (oboje Little things nebo Cronies, sedí dceři nejlíp). Boty mívá buď Bobux (spíš městský) nebo Baby bare a Affenzahn (ty mi teda na BF přijdou dost tvrdý, ale dcera je má ráda a jsou to fakt teplučký sněhule). Rukavice - miluju palčáky se zipem s Decathlonu, dobře se na ty mrňavý tlapky oblíkají. Čepici a nákrčník nám šije babička :) v tomhle vydrží i v echt mrazech, pokud je kousek nad nulou tak dávam jen tenkou mikinu nebo uplně vynechám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16491
27.7.21 19:29

My preferujeme kombinézu. I 12letá ji chce. Máme softshelofé a pod ně vrstvím. Zimní boty mají děti už několik let z Decathlonu. Pro každé dítě mi stačí jedna kombinéza, jedna bunda a jedny kalhoty. Jedny zimní boty a jedny celoročky. Dvě čepice, dvoje rukavice, dva nákrčníky. Punčochy u nás nefrčí, takže nosí normálně legíny nebo teláky

edit. Já hodně oblečení dětem šiju. Takže si ho upravuji jak potřebuji. Rukavice šiju, tak aby je mohli nosit přes bundu/kombinéhu

Příspěvek upraven 27.07.21 v 19:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
664
27.7.21 19:30

Tak jestli bude letošní zima taková jako minulá a bude běžně pod -10 a kupy sněhu, bude to chtít se poradně nabalit :lol: A fakt se na to vrstveni netesim …
Za mě kombineza super (mivame z Lidlu ), ale zas nepraktická když je dítě uz bez pleny a potřebuje venku curat :think: Každopádně vždycky mám variantu kombineza, bunda / oteplovaky. Zatepleny softshellový kalhoty super na podzim, urcite bych je pořídila. Pod dobrou (teplou ) bundu stačí obyč tričko a mikina, případně pod to natelnicek kdyz jsou mrazy, termo prádlo jsem nikdy neporizovala. Botky - jedny snehule a jedny klasicky zatepleny zimní.
A pak samozřejmě přizpůsobit tomu, jestli bude spát v kočáru ve fusaku, nebo litat cely odpoledne venku.
Určitě bych vše nakupovala až třeba koncem září kdy se začne ochlazovat, ne moc dopředu.
Určitě to vychytas ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20179
31.7.21 23:02
@Lojzísek píše:
Ahoj holky,mám první dítě a potřebovala bych poradit s podzimní / zimní výbavou.. V zimě mu bude kolem 20 měsíců, tj. bude už chodící. Chtěla bych jít takovou nějakou rozumnou, „minimalistickou“ cestou. Raději méně oblečení, kvalitní, funkční než kupy hadrů, které na sebe nakonec neobleče.
Mohl by mi někdo sepsat takový základ? Zajímá mne třeba kombinéza - jestli ji pořizovat, když je tu sníh spíše výjimečný, jestli ji nahradit oteplováky a bundou nebo nějaké kalhoty ze zimního softshellu? Moc se v tom zatím nevyznám. Pak bych potřebovala poradit rukavice, které se Vám osvědčily. Termoprádlo? Jaké boty?
Sice je ještě dost času, ale na začátku zimy se nám narodí druhé dítko a asi nebudu mít energii lítat po obchodech. Má smysl kupovat dopředu? Odhadnu velikost? Teď nosí 80/86, tak tipuji 92… Klidně pište i značky, co se Vám osvědčily.. Kdyby někdo prodával něco po své holčičce, moc ráda se podívám :-)
Děkuju!

určitě kombinézu využiješ a fajn jsou i softshellky na mírnou zimu a podzim, zachovalé seženeš na bazaru v super stavu… (nebo Unuo, švadlenky prodávají na FB…)
termoprádlo mít jedno je taky fajn (třeba LIDL ma)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20179
31.7.21 23:04

@Netopirek jaké šiješ rukavice? :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16491
31.7.21 23:29
@Káťa19 píše: