Oblečení pro mimi - prodat? Nebo kde darovat Jičín

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 08.10.14 10:28
oblečení pro mimi - prodat? nebo kde darovat Jičín

Ahoj,
za pár dní se nám narodí 3. miminko (ze zdravotních důvodu 100% poslední) a už ted začínám řešit, kam pak (nejen) s oblečkama. Sešlo se nám toho tolik..
Ty nejhezčí kousky chci nechat sestře a sestřence (obě o cca 10 let mladší), až si jednou budou chtít pořídit miminko, ale nechci (a nemám kde) skladovat několik obrovských krabic, bůhví kdy budou mít děti, jaké pohlaví a jak to sedne sezonne..
Co se zbytkem oblečků? Finančně na tom nejsme špatně a rozhodně nechci strávit hodiny s nafocováním jednotlivých kousků a běhat denně na poštu… Prodávat celé balíky za 500-1000kč (které nás až tak nevytrhnou)?? Vyplatí se to vůbec a kde? Přijde mi, že nabídek je tolik..
Lze někde v okolí Jičína oblečky darovat někomu, komu opravdu prospějí? Bydlíme tu jen 2 měsíce, tak nemám moc přehled. Vím, že tu jsou kontejnery na oblečení, ale ty jsou soukromých firem, které nechci dotovat - ráda bych, aby případně oblečení někomu opravdu posloužilo (kojenecký ústav, azylový dům…) Ty nejmenší velikosti (50+56) asi věnuji místní porodnici.. dál pak nevím..
Předem děkuji za názory a zkušenosti :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 08.10.14 10:30

@janullka123 A tak si podej inzerát, že daruješ balík oblečení zadarmo, nebo za poštovné…

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 08.10.14 10:35

@Black Cat když už bych oblečení darovala (většina jsou opravdu hezké kousky), ráda bych, aby se dostalo k někomu, kdo to opravdu potřebuje..

smudlinky
Závislačka 2652 příspěvků 282 inzerátů 08.10.14 10:36

Jak píšeš sama, pokud chceš darovat dej do porodnice, koj. ústavu, azylového domu. Pokud chceš pomoci jiným lidem, tak se zkus poptat u dětské lékařky, ty mají přehled o pacientech a určitě poradí, komu by se hodily.

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 08.10.14 10:38

Odnesla bych to do toho kojenaku, nebo detskeho domova. Chapu te, take by se mi to nechtelo prodavat po jednom kusu, vzdycky, kdyz tu vidim inzerat tricka za 15 korun, tak premyslim, jestli to tem lidem fakt stoji za to :lol:

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 10:40
@janullka123 píše:
Ahoj,
za pár dní se nám narodí 3. miminko (ze zdravotních důvodu 100% poslední) a už ted začínám řešit, kam pak (nejen) s oblečkama. Sešlo se nám toho tolik..
Ty nejhezčí kousky chci nechat sestře a sestřence (obě o cca 10 let mladší), až si jednou budou chtít pořídit miminko, ale nechci (a nemám kde) skladovat několik obrovských krabic, bůhví kdy budou mít děti, jaké pohlaví a jak to sedne sezonne..
Co se zbytkem oblečků? Finančně na tom nejsme špatně a rozhodně nechci strávit hodiny s nafocováním jednotlivých kousků a běhat denně na poštu… Prodávat celé balíky za 500-1000kč (které nás až tak nevytrhnou)?? Vyplatí se to vůbec a kde? Přijde mi, že nabídek je tolik..
Lze někde v okolí Jičína oblečky darovat někomu, komu opravdu prospějí? Bydlíme tu jen 2 měsíce, tak nemám moc přehled. Vím, že tu jsou kontejnery na oblečení, ale ty jsou soukromých firem, které nechci dotovat - ráda bych, aby případně oblečení někomu opravdu posloužilo (kojenecký ústav, azylový dům…) Ty nejmenší velikosti (50+56) asi věnuji místní porodnici.. dál pak nevím..
Předem děkuji za názory a zkušenosti :-)

na Fb je spousty skupinek hodne maminek třebas s nazvem: Bazarek Praha a okolí atd a tam si mamky daruji nebo prodavaji ci poptavaji oblecny a hracky a jiné potřeby pro prcky. Výhodou je ze je to z jednoho města takze se sejdete a odpada postovny a peníze mas hnedka na ruku nebo od pani nejakou namku pro prcka takze ja bych to merovala tam na tyhle FB bazarky :kytka:je tam i spousta socialnejsich maminek :kytka:

mmmmm02
Stálice 85 příspěvků 08.10.14 10:41

Doporucuju najit si primo rodinu, ktera to bude potrebovat. Pomoct by mohla detska doktorka.
Ma zkusenost s domovem, nebo treba klokankem je, ze si personal casto bere nejlepsi kousky a venuje je pak rodine, nebo kamoskam a detem se pomalu nic nedostalo.

Pady2
Kelišová 6654 příspěvků 08.10.14 10:42

@janullka123 Taky tu žiji krátce. Zkus charitu Jičín - určitě by Ti poradili i konkrétní rodinu. http://jicin.charita.cz/

Nebo, pokud máš FCB, je tam skupina Bazárek Jičín a okolí a jen tam napiš, že chceš darovat/prodat - a když nechceš fotit, napiš věkové rozmezí : https://www.facebook.com/…91826315141/?…

:mavam: :mavam: :mavam: :mavam:
janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 08.10.14 10:44

@smudlinky jak jsem psala, bydlíme tu krátce.. do porodnice dám určitě, ale tam chtějí max. vel. 56.. azylový dům jsem v okolí žádný nenašla.. doufala jsem, že mi někdo poradí konkrétní organizaci.. ale ta pediatrička je dobrý nápad - ta bude určitě vědět, kam mě nasměrovat. Zeptám se, až přijde po porodu na návštěvu miminka. Děkuji :-)

Malike
Extra třída :D 14224 příspěvků 08.10.14 11:03

@janullka123 nebo lze poslat za poštovné..tady je věnujeme maminkám v nouzi..a ty by za to nevím co dali

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 08.10.14 11:05

@janullka123 řeším to samé, ráda bych to dala někomu, kdo to opravdu použije, a ne nějakému vychcánkovi, co to někde obratem prodá.. :nevim:

xsaleen
Echt Kelišová 9250 příspěvků 08.10.14 11:06

@Malike to je skupinka?

Bar20
Kelišová 5166 příspěvků 08.10.14 11:08

V Jičíně před Maxi hitem je kontejner diagonie Broumov. Nebo 2× do roka je bazar MC a já tam třeba vloni nechávala oblečení pro potřebné maminky. Když si to nevezme nikdo přímo v tom bazárku, tak organizátorky to pak předávají buď potřebné mamině nebo nějakému ústavu.

Malike
Extra třída :D 14224 příspěvků 08.10.14 11:10

@xsaleen volná skupina…je tam dost maminek co takhle pomáhají…i mě pomohli:-)
holky to povětšinou se snaží prověřit, aby to opravdu nepadlo kam nemá,..
 https://www.emimino.cz/…ankovani/81/?…

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 08.10.14 11:12

@Malike když by to šlo adresně nějaké mamince v nouzi, ráda zaplatím i poštovné.. ale jak píše @xsaleen, ráda bych, aby to šlo opravdu „do těch spávných rukou“..
Jen se zeptám, ta pomoc funguje více méně na základě důvěry, nebo ty maminky, které jsou v nouzi někdo osobně zná?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Adekvátní trest pro Terezu? Státní zástupce říká minimálně 25 let a plánuje odvolání!

Představa, že v pákistánském kriminále stráví následujících osm let života,... číst dále >