Oblečení pro miminko, velikosti H&M a F&F aktuálně

33
7.1.21 20:49

Oblečení pro miminko, velikosti H&M a F&F aktuálně

Ahojky, jakou velikost využily vaše dětičky, jak dlouho jste ty konkretní velikosti nosili a při jaké porodní váze a výšce? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9752
7.1.21 21:12

F&F bylo odpovídalo většinou menší velikosti, H&M naopak větší. Takže když měly velikost 50 po porodu, FF ve velikosti 50 bylo jen tak tak a HM velké. Jinak moje děti se narodily s 3100 a 2800 g, obě měly 50cm. A obě ještě dost unosily i velikost 50. V 56 plavaly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6437
7.1.21 21:13

Porodní váha skoro čtyři kila, délku teď z hlavy nevím, cca 52 - 3 cm :lol: O víkendu mu byly tři měsíce a akorát přecházíme na velikost 62. Jinak nosil hned 56, ale vlezl se i do pár kousků vel. 50 (akorát si nejsem jistá, jestli to byly přímo značky FF nebo HM).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
7.1.21 21:25

Věci z tesca tak nějak sedí jak se píše na štítku.. věci z hm jsou miminkovsky oncislo větší :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.1.21 21:38

@murkyf no z H&M mám skoro vše, z F&F 3 pyžámka, ale připadají mi hrozně malinké 😂 ale co jsem tak pročítala, tak se to strašně liší. Jedna maminka napíše, že miminko 3,5 kg 52 cm nosilo 50 a druhá maminka se stejnými mírami miminka, že rovnou 62, tak se v tom má člověk vyznat 🙈 jelikož čekám první miminko, kamarádky všechny bezdětné, tak je to tězko odhadnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
7.1.21 21:52

Mne se osvedcilo nenakupovat moc dopredu; nejen kvuli velikostem, ale taky kvuli zjisteni, co ti vlastne bude vyhovovat (typy zapinani, overal nebo tricko+kalhoty). Uvidis, kolik toho bude potreba- jestli mimi bude treba prevlikat casto (blikani ci kulometne vylucovani)

Navic prvni velikosti vzdy vydrzi jen par dnu/tydnu a nikdy si nemuzes byt jista, jak velke se narodi. Prvni dite v 50 plavalo, druhe do tydne vyrostlo z 56. HM mi prijde u nekterych modelu vetsi nez uvadi (btw stejne jako u dospelych)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
8.1.21 08:29

Ahojky, mně připadá, že obě ty značky jsou velikostně plus minus nastejno, možná FaF krapet menší, ale určitě ne o celé číslo. Možná bych to ještě prevratila, FaF ze je akorat a HaM o chlup větší :P

Používám hodně i látkové pleny, takže využívám i extendor na body, zejména na ta FaF, jsou přes ty latkovky kratší, ale když je dam přes jednorázovou, tak ok. Ale s tím extendorem i na látkové v pohodě. I některá HaM byla kratší jako ta FaF a některá sedí i na ty latkovky akorat.

Jinak syn když se narodil, tak měl 50 cm a 3,7 kg a nosil dva týdny vel.50 a 56, pak do cca 6 - 7 týdne velikost 56 a teď má dva měsíce a kousek a nosi už jen velikost 62, na kterou jsme začali přecházet právě v těch šesti týdnech cca. Jsou mu ještě stále dobré dva overalky z HaM velikosti 56.

V šesti týdnech měřil 58 cm a vážil 5,3 a něco kg.

Jinak co se týká nákupu oblečků až podle toho, co ti vyhovuje… byla by to ideální varianta, pakliže bych já byla po porodu natolik fit a měla tolik volného času, ze bych mohla s hodným spicim miminkem v kočárku obrážet nakupaky a vklidu si vybírat. Totéž on-line :lol: tak trochu utopie pro mě, já byla rada, že doma vesměs všechno už mám (a stále jsem rada, tento stav stále trvá :mrgreen: ), a jen si něco případně doobjednam, co pochybi :nevim: :lol: a i tak, vygooglit si to, vybrat a objednat virtuálně mi zabere samo o sobě dost času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
8.1.21 08:43

@Semtex hodnym spicim miminkem nedisponuji. Ale tech drazdivych, ze matka nenakoupi online - tech take tolik neni :lol: pokud mas zasoby vhodne, jeste je to idealni varianta. Znam predzasobene, co dokupovaly, protoze jim veci tezce nevyhovovaly a to byly pripravene peknych par velikosti dopredu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
8.1.21 12:39
@Capretta píše:
@Semtex hodnym spicim miminkem nedisponuji. Ale tech drazdivych, ze matka nenakoupi online - tech take tolik neni :lol: pokud mas zasoby vhodne, jeste je to idealni varianta. Znam predzasobene, co dokupovaly, protoze jim veci tezce nevyhovovaly a to byly pripravene peknych par velikosti dopredu :)

Nu, já to zas tak neřeším, beru, co mám a hotovo :lol: max když chybí, prikoupim. i nákupy jsem dělala stylem ze jsem vlezla do obchodu, pobrala vše mozny co bylo ideálně v akci a líbilo se (a samozřejmě co jsem potřebovala podle myho seznamu, zas nejsem úplný magor) a šla. Když jsem tehdy nakupovala, bylo to loni po znovuotevření po covidu a FaF mělo na vše ze sekce slevu 40% :andel: ještě to i doplnovali, tak bylo i více kol :mrgreen: čekala bych, ze tu akci udělají i teď, až to zas otevřou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
888
8.1.21 13:59

@Semtex kde bydlim, FF neni (jinak se mi taky libi), ale HM ma pro cleny postovne zdarma. Tak nekupuju jen ve velkem, ale tu si kliknu troje pyzamka, tu sadu bodycek- jak maji akce a vyprodeje (a ze je neco porad, aby se toho zbavili :mrgreen: ), do dvou dnu doma.

Mala mi roste rychleji nez prvorozeny a co jsem aktivne poridila v letnich vyprodejich na jaro, oblece uz ted :roll: nastesti ne mnoho - s triletakem v zavesu.. (kdyby aspon vyvadel, ze tam nechce byt; ale mam manekyna, ktery vyvadi, ktery hadry chce sam pro sebe :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
8.1.21 15:09

Já teda nakupuji vše online, jen kočár jsme stihli osobně, protože jsme ho chtěli zkusit, jinak od pokoje, po obleceni, matracky, veci do postylky, vse na netu. Na HM jsem koupila dost veci kdyz byla 20% sleva pro cleny, jinak neco se povedlo po bazarech, to mi alespon nebude lito, kdyz se brzy vyradi :) ale i tak to lita no, prece jen ma od kazde velikosti neco, ale nechtela jsem to prehanet. Odhad vahy delali jen ve 32.tydnu, to mel 1770, vazit budou zase za 14 dni, ale moc spolehat se na to taky neda :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat