Oblečení pro novorozence Apolinář

2532
23.2.21 23:39

Oblečení pro novorozence Apolinář

Ahoj, někde jsem tu četla, že prý u Apolináře je ted v zimních měsících na chodbách, kam vozí miminka na šestinedělí, docela průvan a že maminky doporučují čepičku si přivézt.

Chtěla jsem se zeptat, jak vlastně to oblékání probíhá. Na ty první dny mám pro mimi nachystané teplejší froté overálky, dalo mi docela práce je sehnat, ale prostě ty první dny, ať je v teple. Tu čepičku mám taky a taky super froté ponožky. Protože mám plánovaného císaře, bude mimčo u sestřiček a oblékat ho asi budou taky ony..jak to probíhá? mohu jim dát vlastní oblečky, do kterých mimčo na sále obléknou? A když se jim poblinká nebo počurá a převlečou ho do erárního, neztratí se někde ty moje věci? Nerada bych o ně přišla..

vůbec nevím jak vlastně to převlékání miminek probíhá, kde se to odehrává. Předpokládám, že po císaři na šestinedělí je nějaká skříňka s erárem, kam budeme mít jako maminky přístup, že? Takže si erár mohu brát já nebo nemusím.
Ale spíš mi jde o první obléknutí, o to že budu mimo, někde na jipce, tak aby mimčo nevozili bez čepičky po studených chodbách a pak ke mně.. samozřejmě že já až budu v pořádku, tak budu mít u sebe i dečku, i další věci..

a ještě se zeptám, koupají miminko maminkám po císaři sestry, nebo se koupání neřeší, jak to probíhá?

A ještě poslední asi blbý dotaz… myslela jsem, že po porodu se dítě hned přisaje k prsu, u císaře to nejde… oni ho něčím nakrmí sestry? Mělo by hned po porodu jíst, že?

V podstatě mě hlavně zajímá všechno, co neuvidím, co se děje s miminkem protože mě odvezou na jipku :)

a taky co si mám napsat do porodního plánu, když je naplánovaný císař - jestli si tam mohu třeba poprosit o nadstandard po císaři a nebo jim napsat, ať dají mimču tu čepičku a teple ho oblečou:DDDD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
861
24.2.21 00:03

Já teda nemám ani jedno dítě vyloženě zimní, každopádně jsem žádné oblečky s sebou v porodnici neměla a ani nikdo, s kým jsem byla na pokoji. Po porodu děti oblékli do eráru včetně čepičky (i v létě) a pak nám každý den nosili čisté erární oblečení. Pokud byla nějaká nehoda, tak šlo zajít za sestrou pro čisté oblečení či zavinovačku. Do svého jsem je oblékla až na cestu domů.
Edit: zbytek nevím, rodila jsem normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
24.2.21 00:05

Dvakrat jsem rodila u Apolinare, naposledy v roce 2018 a obleceni bylo vsechno erarni a nebylo mozne si privest vlastni. Vlastni obleceni bylo potreba az na cestu domu. Erar davaly jen sestricky. U Apolinare, pokud neni nejaka komplikace, tak je mozne, aby se dite k prsu mohlo prisat hned na sale pri siti po provedenem cisari. Krmenim bych to teda nenazvala. Vetsina zen nema hned mleko. Spis je to k podpore laktace a takoveho dobreho pocitu. Dite nemusi po porodu jist celkem dlouho. Na JIP vam budou vozit dite kazde 3 hodiny, abyste ho prilozila k prsu. Kdyz to nebude potreba, tak vam ho nenakrmi. Koupala jsem dite na sestinedeli myslim obden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2801
24.2.21 02:26

1. obleceni tam dostanes a pokud chces, muzes si vzit svoje. Byla jsem tam 2015 a 2019 a bylo jim jedno co pouzijes.
2. Chodby - stejne se kazdy vali na posteli a dite nechávají na pokojích, kdyz se jde jist. Mas tam monitor dechu, dite spi. Vzdyt je pokoj vedle chodby, neni potreba resit naky pruvan a je to blbost. Jsou tam dřevěná okna, ale rozhodne ne pruvan. Na druhe chodbe pro navstevy bylo v prosinci taky teplo, ale tam asi stejne chodit nebudes
3. Na dite dostanes zavinovacku, deku, dudlik, obleceni, pliny a krem
4. cepicky dostávají deti okamzite a muzes si ji i nechat, jsou nove
5. Pokud budes na JIP, dite bude na sesterne, tam se o nej i starají a tobe ho budou vozit - zalezi kde budes, zalezi na domluve a jak na tom budes
6. az budes na pokoji, vse tam je, vse dostanes, vse ukážou a opet - uvidis jak ti bude a podle toho budes dite koupat ty nebo to udelaji sestry, vse ohledne detu ukazuji. Btw mas pus = nevim, zeptam se
7. Dite 24-48h po narozeni stejne neji, zkousi se pouze prisaní. Mliko v tu dobu stejne nemas, sestry davaji vodu do stříkačky a muzes mu ji dat pres prst, pokud by bylo potreba. Pak davaji i UM na dokrm nebo kdyz je jiny problem.
Jsou tam v pohode, domluvis se, vse ti reknou. Je to porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10449
24.2.21 03:44

Proc by melo byt dite nekde na chodbe??
Byla jsem ve trech porodnicich a nikde cepicky nemeli, naopak vsude bylo vedro, dite bych do frote oblecku rozhodne nenavlikala. S tim teplem to neprehanej, at ho neuvaris.
Co se tyce mleka, tak po porodu mas mlezivo, tj.sice malo, ale extra duleziteho mleka plneho hodnotnych latek pro miminko. Prvni prisavani navic zasadne ovlivnuje nastup laktace, ktery mohou prikrmy vazne narusit (najedene miminko nesaje, ale spi). Takze bych si spis ohlidala, aby ti ho vozili co nejcasteji na krmeni, pripadne te dali na nadstandart i s muzem a miminkem. A aby mu pokud mozno zadne umele mleko nedavali. Miminko je zarizene na to, ze do nastupu laktace vydrzi na mlezivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
24.2.21 07:22

Prosím Tě nešil. Sestry nejsou blbé a děti, co nedržely teplotu, fasovaly erární čepice i v červnu. Dubnové dítě (v den porodu snežilo) s 2,3 kgčepici v porodnici nemělo, neb ji nepotřebovalo. Ani na chodbě při návštěvách. Děcka stejnak byla zabalená buď do flisových dek nebo do rychlozavinek.

O mimino po císaři se starají první den sestry, včetně prvního vykoupání a obléknutí, mamince ho vozí přes den co 3 hodiny na přiložení. Oblečené je tedy samozřejmě v eráru.
Až dostaneš mimino na pokoj, můžeš si s ním dělat v podstatě co chceš. Klidně si ho oblékni do svého (použité/špinavé si hodíš do tašky), za mě ale zbytečnost a tahaní zbytečných krámů na 5 dní do porodnice. Zvlášť na JIP není prostor a matky s loďáky tam nesnáší (ideál je jít na JIP s malou sportovní fitness taškou nebo větší igelitou).
Oblečky tam měly hezké a funkční. Na každý den člověk fasoval set body, overal (žádně volně k dispozici, krade se všude), špinavé se házelo na pokoji do koše k tomu určenému. Když se dítě poblilo/počůralo, došel si člověk pro čisté na sesternu.
Koupání Ti ukážou, pak je to na tobě. Já první dítě určitě v porodnici nekoupala, druhé jsem snad jednou lehce ošlpuchla.

Na porodní plán se vyprdni, podle mě u císaře a zvlášť u Apolináře zbytečnost. Já rodit ještě jednou, tak je maximálně poprosím, ať mi dítě umyjou jen vodou. Nesníším ten Hipp/Johnsson smrádek. :lol:

Dítě dostane na sesterně dokrm jen v případě, že to potřebuje. Jedno moje dítě dostalo třetí den, protože už bylo dost plačtvé a byla vedra, druhé hned na sála, protože mělo hraniční hypoglykemii a nesmělo hubnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21090
24.2.21 08:33

Rodila jsem u Apolinare dvakrat planovanym cisarem a pouzivala erarni oblecky.
Nebyly to zadne hruzne hadry, ale normalni obleceni.
Prvni den/noc na JIP nam sestry deti v pravidelnych intervalech vozily.
Pak na pokoji prvni noc meli jeste deti u sebe…
Prvni koupani, prebalovani, starost o pupecni pahyl samozrejme ukazou a kdyz neco nevis, tak se jednoduse zeptas…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
24.2.21 08:36

Sice jsem v této porodnici rodila v prosinci 2016, ale bude to nejspíše podobné i teď. Já jsem tedy byla připravená na všechno, oblečky jsme si donesla svoje, ale nemusela jsem vůbec nic, ani čepičky. Vše erární. Na pokoji bylo spíš vedro, než zima a když jsme šly, my mámy, na jídlo, děti jsme mohly dávat na sesternu, pokud bylo třeba. :)

Příspěvek upraven 24.02.21 v 19:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
24.2.21 17:26

Rodila jsem tam 2019 sice v květnu, ale zrovna na začátku bylo venku docela zima…na odd. šestinedělí bylo vedro, ihned po spontánním porodu mi malou přilozili, v tom nebyl problém, dite ma zásobu výživy na cca 2 dny, neni hladové, mam zkusenost, ze pokud jsem si neřekla o příkrm, nikdo male UM necpal. Porodní plán jsem neměla, přijde mi to zbytečné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
24.2.21 22:13

Rodila jsem planovane cisarem v unoru 2019, malou mi na mou zadost v porodnim planu prilozili k prsu jeste na sale, nebyl problem. Na JIP nosili co 3 hodky na krmeni. Mleko se mi spustilo az treti noc, to uz mala plakala myslim hlady, tak jsem sestry poprosila 2× o trochu UM, ktere dostala strikackou, pak uz jsem se rozkojila sama.
Na 6N bylo na pokoji spis vedro, na chodbe jsem ji pripadne dala pres zavinovacku decku (kazde mimi ma od zacatku svou erarni decku v postylce), nekdy ani to ne, zima tam nebyla. Ciste cepicky byly navic volne k dispozici na chodbe v krabici (ty zname ruzovo-modre pruhovane). Obleceni erar a hezke, kazdy den nosili rano ciste body a overal. Svoje jsem pouzila az na odchod domu.
Prvni koupani mi ukazala na pokoji sestra, dalsi uz jsem koupala sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat