Oblečení z druhé ruky pro první miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sabousek7
Kecalka 275 příspěvků 20.01.18 17:17
Obleceni z druhe ruky na prvni miminko

Ahoj. Chtela bych se zeptat jak jste na tom byly u prvniho ditete s oblecenim? Kupovali jste vse nove nebo z druhe ruky? My cekame mimco v cervnu. Dneska jsem si koupila prvni kousek obleceni v Tescu, ze tam maji pekne slevy. Ukazovala jsem to doma a rikala, ze tam maji dost slev i treba na body. A pritelova mamka mi rekla, at toho moc nekupuju. Tak jsem ji rekla, at ani ona toho moc nenakupuje, protoze vim, ze je uchylna na secondhandy. Ona mi na to dokazala rict, ze to to dite stejne neunosi, tak je jedno jestli to bude novy nebo ne. Z toho co mi rekla to vyznelo, ze ma opravdu vse z druhe ruky. Od pritelovo babci jsem uz dostala dvoje dupacky, ze pry se ji strasne libily, ale uz nekoukala na detaily ze v rozkroku je to nazloutle nejspis od moci. Ja nevim, rika se darovanemu koni na zuby nekoukej, ale prijde mi to divny, ze toho kupujou tolik a ani nevi zda se to bude libit nam. A hlavne ja kdybych nekomu chtela neco koupit, tak mu to koupim novy. Vzdyt i kdyby meli jit k vietnamcum, tak sezenou pekny kousky za par korun a budou nove. Nereknu kdyby jsme nemeli penize, ale zas tak zle na tom nejsme abysme si nemohli dovolit koupit nove veci, hlavne co se tyka obleceni. Trochu jsem se rozepsala, ale zajimalo by me jak byste se na to tvarily vy. Diky za odpoved a snad me za tohle moje smysleni nikdo neukamenuje..

Nejnovější recenze z kategorie Výbava pro děti

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 23731 příspěvků 20.01.18 17:21

Hele mám to jinak - raději pěkný kousek ze SH než nový od rákosek…ale spíš bych si to vybírala sama…nicméně pokud by to měl být ojedinělý dáreček (což bych asi uvítala nejvíc), tak nikoho nejspíš nezruinuje koupit novou věc v normálním obchodě…

KristynaTita
Kecalka 378 příspěvků 20.01.18 17:22

@Sabousek7 Ja kupovala vse nove, coz ale neni nutne. Kdyz z druhe ruky, tak bych brala ciste a rozhodne ve velmi slusnem stavu. Zadne skvrny od moci, zažloutle, seprane.. to by mi bylo az hloupe diteti davat. Pribuznym bych slusne naznačila, at kupuji radej nove. Kdyz uz neco daji, tak prijmi, co s tim pak udelas je na tobe, ze.. ja par kousků, co nebyly uplne hezke ihned vyradila a darovala.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2433 příspěvků 20.01.18 17:22

Mně sekáčové oblečení nevadí, vše jsem vyprala, pečlivě vyžehlila… Však co bude podle tebe nepoužitelné, můžeš vyhodit :nevim: Je docela zbytečné mít všechno nové. Já si na hedýrky docela potrpím, ale hodně kousků mám ze sekáče. Já teda raději sekáč, než Vietnamce. Kdoví, čím to mají nabarvené :?

Příspěvek upraven 20.01.18 v 17:25

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 20.01.18 17:24

Moc bych to neřešila, taky jsem měla plno věci z druhé ruky. Prostě jim slušně poděkuj, vyper to na 90 a když to přežije tak bych to s klidem využila. Nedělej si v rodině zlou krev jen kvůli takovým maličkostem a buď ráda že mají zájem a snahu, třeba budeš mít i hlídání někdy ;) Babička manžela nám třeba nějaké věci na malého upletla a bylo to k ničemu, nepříjemné, mně se to nelíbilo… ale poděkovala jsem, jednou jsem ho v tom vyfotila a všichni jsou spokojení :mrgreen:

Helileli
Závislačka 2652 příspěvků 20.01.18 17:24

Bavlněné věci jsem kupovala nové, je to i nové za babku a měla jsem jistotu, že to nikdo nepokakal ;)
Z druhé ruky jsem měla jen takové objemnější věci jako chlupatý overalek, který nejde přímo na tělo. Na starší děti jsem pak klidně koupila v sekáči i trička, kalhoty.

KristynaTita
Kecalka 378 příspěvků 20.01.18 17:24

@Sabousek7 A od vietnamcu bych take nedavala. Nad tim, ze je vse stejne z ciny, netreba polemizovat. Prostě bych nedala. Uz jen ten chemický smrad v tech jejich obchodech o necem svědčí.

lokynka
Kelišová 5219 příspěvků 20.01.18 17:25

Kupovala jsem na děti jak nové věci ve slevách, tak i bazárkové, ale spíše ne v sekáčích, tak od maminek po dětech. V tescu se ve slevách skvěle nakupuje, takže pokud bych čekala ještě mimčo, nakoupila bych tam bodyčka a overálky, v pepcu polodupačky, ty mají za skvělou cenu a k tomu svetřík nebo mikču, nějakou čepičku, bavlněné rukavičky a ponožky, na jaro-podzim slabším kombinézku, na zimu zimní a mám vystaráno.
V tom tescu se dají overálky sehnat třeba za 50,– kus, bodyčka i méně a to se pak nevyplatí kupovat z druhé ruky. Nic jiného jsem na novoška ani nevyužila, tak zbytečné dělat nějaké velké zásoby věcí bůhví odkud.
Teď už mám děti starší, kupuji věci převážně nové, ale snažím se vždy vychytat nějakou slevu, nakupuji dopředu věci, které vím, že se využijí po většinu roku. Trička, legíny, mikyny, prádlo atd. Na další sezonu se snažím vychytat slevy. Na konci zimy nakupuji třeba bundy na další zimu. Je to levnější než pak na poslední chvíli. Dobře se taky nakupuje pro děti v lidlu, věci mají kvalitní a pěkné. I v Kiku, tam mají také slevy, tam ráda nakupuji punčocháče, trička, ty jsem kupovala za 25,– a to už se fakt nevyplatí kupovat to bazarové, když to člověk koupí za tuto cenu nové

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 20.01.18 17:26

Jo a od větví moc věci nemusím a dítě bych do toho neoblíkla. Praní to nevydrží a barvené a napuštěné je to nějakou chemií, to mi přijde fakt hnus.

Ell-Ell
Kecalka 298 příspěvků 20.01.18 17:28

@Sabousek7 Tak my cekame taky prvni mimco, nekolik kousku jsme nakoupili v H&M pred Vanoci, kde meli 50% slevy a tez v Tescu, ale mame kousky i ze sekace. Jen si myslim, ze neni sekac jako sekac.. Ja objednavam z detsky-svet.com je to prave second hand, ale maji to tam uprimne rozdelene na nikdy nenosene, nosene ale v top stavu a tak dale.. videla jsem tam i veci treba s flickama na donoseni ale vzdy je to tam uvedeno. Takze za me nema cenu kupovat napriklad nove dupacky za 500 kdyz to bude mit jen mesic, to mi prijde zbytecne. Ale kdyz na to clovek ma, proc ne :D

SibyllaTrelawney
Kecalka 193 příspěvků 20.01.18 17:28

Já jsem nejdříve kupovala nové věci, chtěla jsem mít pro dceru všecko hezké a nové, když je jediná… :srdce: Pak, když se narodila, tak tolik blinkala, že veškeré věci zničila a já jsem pak stejně kupovala levné ze secondhandu, bodýčka byla u nás vyloženě spotřební zboží. :-)

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 20.01.18 17:30

Tak si kup vše nové a jen občas, když budeš vědět, že přijde tchyně s babi na návštěvu, natáhni na miminko něco od nich, ať nepůsobís nafrnene a není jim to líto.
Vím, že jsou lidi, kterým to nevysvětlis. Můj děda mým klukům nosí i věci od sousedu ze zatuchleho sklepa a vůbec tak různě, kde co najde… a to je teprve chuťovka! U prvního syna jsem mu to zkoušela xkrat vysvětlit, u dalších dětí už jenom děkuji a jsem opravdu upřímně ráda, že na nás myslí a hned, jak odejde vše vyhazuju.

Sabousek7
Kecalka 275 příspěvků 20.01.18 17:32
@sladke-mameni píše:
Moc bych to neřešila, taky jsem měla plno věci z druhé ruky. Prostě jim slušně poděkuj, vyper to na 90 a když to přežije tak bych to s klidem využila. Nedělej si v rodině zlou krev jen kvůli takovým maličkostem a buď ráda že mají zájem a snahu, třeba budeš mít i hlídání někdy ;) Babička manžela nám třeba nějaké věci na malého upletla a bylo to k ničemu, nepříjemné, mně se to nelíbilo… ale poděkovala jsem, jednou jsem ho v tom vyfotila a všichni jsou spokojení :mrgreen:

Jo u nas plete prave pritelova mamka a uprimne me se pletene veci na miminkach moc nelibi. Hlavne jsem zvedava kdy mu dam pletenou cepicku a svetr, kdyz se narodi v cervnu a ona plete vsechno na novorozene.

EvulinkaH
Kecalka 343 příspěvků 20.01.18 17:35

Já jsem měla pro syna většinu věcí poděděných po sestřiných dětech-co se mi nelíbilo jsem vyhodila a nechala si jen pěkné kousky. Většina návštěv stejně taky něco nového donesla, dokupovala jsem jen pár kousků. Nejprve u Vietnamců-to jsem ale zjistila, že je zadarmo drahé, protože většina se seprala, takže pak to bylo malé a navíc po dvou praních už to vypadalo hůř než ty poděděné. Nebo cvočky zrezavěly a dělaly fleky. Takže když jsem dokupovala něco nového tak v akci v Tescu a v Lidlu.

Sabousek7
Kecalka 275 příspěvků 20.01.18 17:35
@Helileli píše:
Bavlněné věci jsem kupovala nové, je to i nové za babku a měla jsem jistotu, že to nikdo nepokakal ;)
Z druhé ruky jsem měla jen takové objemnější věci jako chlupatý overalek, který nejde přímo na tělo. Na starší děti jsem pak klidně koupila v sekáči i trička, kalhoty.

Na starsi dite uz bych to neresila a taky kupovala z druhe ruky, ale proste na novorozene bych chtela mit nove veci az tak do toho roku. Hlavni je ze proste ony toho nakoupi hafo a vim ze mame uplne jiny vkus, tak to treba bude zbytecny a me se to ani libit nebude.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhadná smrt Alexandra Dubčeka: Může za ni náhoda, nebo vrazi z KGB?

Konspirační teorie vznášející se nad smrtí významných politických... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Reklama