Oblékám miminko málo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

usmevava_mami
Povídálka 27 příspěvků 16.04.18 12:00
Oblekam miminko málo?

Ahojte maminky,
poraďte mi prosím s oblékáním miminka.

Mám syna, 2,5 měsíce, zimní oblékání bylo v pohodě. Zkrátka jsem ho oblékla co nejvíc a bylo to ok.
Ale teď, když je 20 stupňů, tak nevím :( Dávám mu body s krátkým, ponožky, tepláky a mikcu/tričko s dlouhým rukávem. A čepičku. V kočáru ho už jen prikryju dekou, většinou ji ale odkope.
Je spokojený, většinou spí, a když ne, dívá se na pověšené hračky.

Jenže, když vidím jiné miminka, třeba u doktorky, tak mají tak o 2-3 vrstvy více… Tak nevím, jestli nedělám někde chybu.

Jak oblékate svoje miminka vy?

Moc děkuji všem za rady!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Celeste97
Kecalka 282 příspěvků 16.04.18 12:04

Já dávam body s dlouhým rukávem, tepláčky, ponožky, mikinku a tenkou čepičku. V kočárku je zatím ve fusaku ale bez deky. :D

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 16.04.18 12:04

Oblekla bych stejne ;)

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1678 příspěvků 16.04.18 12:06
@Celeste97 píše:
Já dávam body s dlouhým rukávem, tepláčky, ponožky, mikinku a tenkou čepičku. V kočárku je zatím ve fusaku ale bez deky. :D

Ve fusaku 8o chudak, se uvari 8) do hluboky korby navic nefouka, opira se do boudy slunicko…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 16.04.18 12:06

Strojim ted uplne stejne jako ty. Triko, mikinu, teplaky, cepicku a deku s sebou, kdyby foukalo. Ja myslim ze se to nemusi prehanet, sahni mu vzdycky za krk, jestli je tam teploucky. Kdyby mu byla zima, tak by nejspis brecel. Neni nutne delat z miminka okrasnou kvetinku… Nekdo to prehani, hlavne babicky :roll:

elen-ka
Extra třída :D 11161 příspěvků 1 inzerát 16.04.18 12:07

@usmevava_mami když mu šáhneš za krk, je tak akorát teplý? Nebo ledový, nebo se potí? Pokud je tak akorát teplý, nech to tak. Dcerka je narozená v polovině února, v dubnu jsem chodila s podobně oblečenou dcerou, byla v pohodě. Taky jsem občas přemýšlela, zda jsem „normální“, když ostatní maminky mají dítě nabalené o 2 vrstvy více a ještě pomalu zimní fusak. Postupně jsem přestala řešit. Celou dobu jsem se snažila dítě oblékat počet vrstev jako mám já plus max. jedna vrstva navíc.

Takže řiď se citem, šahej dítku za krk a uvidíš, zda máš ubrat či přidat vrstvy.

dickys
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 16.04.18 12:08

Já myslím, že je to ok. Řídila jsem se vždycky tím, když jsem sáhla na zátylek, jestli byl zpocený nebo naopak chladnější a buď jsem vrstvu ubrala nebo přidala. Lepší je nosit s sebou toho víc a pak ubrat než opačně. Ale je pravda, že jsem potkávala a stále teda potkavam děti o dost víc oblečené než oblíkám já, míň oblečených moc není :)

Celeste97
Kecalka 282 příspěvků 16.04.18 12:11
@Zorbas píše:
Ve fusaku 8o chudak, se uvari 8) do hluboky korby navic nefouka, opira se do boudy slunicko…

Neuvaří ;) je jí tam akorát :D on ten kočárek má docela tvrdé dno, takže zatím bude tak aby jo netlačil

prekvapenana2
Kecalka 179 příspěvků 16.04.18 12:11

Já sem řešila podobné dilema, všichni měli děti nabalene a zachumlane a já ji vezla v teplákovem overalku… :lol: teď ji sou dva roky a nejradši by běhala nahata i v dešti :lol: já se taky vždycky řídila tím že sem ji sáhla za krk ;)

Hoa Mai
Kelišová 5260 příspěvků 5 inzerátů 16.04.18 12:16

@usmevava_mami Je spokojený? Nebrečí? Není nachlazený? Není ledový? Pokud je odpověď NE, tak ho oblékáš dobře. Mě neustále, u obou synů od miminek, někdo upozorňuje, že oblékám málo že budou kluci nemocní, ale je to přesně naopak. Pak se všichni diví, jak to, že my chodíme v -10 sáňkovat, lyžovat, že kluci lítají na jaře po kotníky v kalužích venku a oni už sedí druhý měsíc doma.

Tableta
Závislačka 3386 příspěvků 16.04.18 12:17

Řekla bych, že ho oblékáš přiměřeně :palec:

katuska1984
Kecalka 172 příspěvků 16.04.18 12:20

Mam syna 3 mes. cepku nekdy nedavam…podle vetru a slnka. jinak ma teplacky, body s dlouhym a mikinu.tu nekdy rozepnu.deku ma tensi a hrubsi, dle pocasi.nebo zadnou.

kontramatka
Závislačka 3001 příspěvků 16.04.18 12:26

Myslím, že to je akorát. čepičku bych dávala dokud nejsou horka. Přeci jenom ve stínu je to zrádné a 20% tepla uniká právě hlavou. V půli května může ještě na zmrzlé mrznout. Lepší mít v záloze v tašce nějaký ten svršek pro jistotu.

PenelopaW
Kecalka 286 příspěvků 4 inzeráty 16.04.18 12:39

Když je kolem 20 stupňů a mimi je v hlubokém kočárku, se snažím držet pravidla, že miminku dávám o jednu vrstvu víc než sobě. Holčičku mám tendenci spíše navlékat, takže když teď svítilo sluníčko, dávala jsem jí bodyčko, tenké punčošky, ponožky a mikinku + čepičku, na nožičky tepláčky nebo jí nožičky přikryla dečkou. Venku i dost fičelo, ale v hlubokém kočárku byla v pohodě. Beru s sebou ještě bavlněný overal o velikost větší, který jí v případě, že by jí bylo zima, navléknu, ale zatím se mi to nestalo. A jestli se nepotí kontroluji tak, že jí sahám na zátylek (ručičky může mít chladnější, když je má venku). Na co jsem úchylná je čepička, tu jsem staršímu synovi rvala vždy, i když jezdil v kočárku jen v plíně :-).

usmevava_mami
Povídálka 27 příspěvků 16.04.18 12:40

@elen-ka a @kontramatka
Zatylek má vždycky teplý, studený ho nikdy neměl. Spíš už dvakrát ho měl zpocený a to teda řval jak tur :D

Uklidnily jste mě, děkuji.

Ještě mi prosím poraďte - až bude to pravé léto, 26 a víc ve stínu, stačí mu do kočárku jen body s krátkým? Jak jste to v létě řešily?

Děkuju :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama