Reklama

Oblékáte raději víc nebo raději míň?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 26.10.09 14:17
Oblékáte raději víc nebo raději míň?

Všichni kolem mi pořád říkají, ať malou oblékám raději víc, že svlíknout ji přece můžu vždycky. Jsem jediná, komu to připadá jako blbost? Copak není lepší v případě potřeby další vrstvu přidat, než svlíkat zpocený dítě někde na ulici? Možná se mýlím, kdyžtak mě opravte, ale zdá se mi, že oproti přehřátí trvá podstatně dýl, než miminko prochladne…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.10.09 14:18

Nejraději oblíkám akorát. :wink:

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 26.10.09 14:21
janac píše:
Nejraději oblíkám akorát. :wink:

:D Jasně, to je ideální. Jenže třeba dneska to je už vyšší dívčí, když vyleze sluníčko, je rázem o 10°C víc… Máš na to nějakej trik?

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 26.10.09 14:24

U takhle malého mimča bych měla po ruce nějakou další dečku a kdyby jí byla zima, tak jen přidat deku. Tříměsíční mimčo venku svlíkat a oblíkat podle toho jak zrovna foukne vítr nebo se schová sluníčko je podle mě na prd. Bude se ti budit, bude jí to věčný oblíkání a svlíkání štvát a půlku procházky propláče.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.10.09 14:28

Přijde mi horší nechat dítě opotit a pak mu ještě sundat vrstvu, to je fakt o zápal plic, zvlášť v tomto počasí. Takže dávám do kočáru spíš míň, máme už fusak a dvě fleecové deky. Maximálně dávám či odebírám čepičku. Svlékání a oblékání mimina nikdy nebyl můj koníček, Mates i u té čepice většinou řve jak tur.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 26.10.09 14:29

tak já mám teda extrémně záhřevný dítě v podstatě se mi ani nezpotí ale spustí příšernej hysterák, který trvá tak 15 minut po svlíknutí než trošku vychladne. Dnes už to mám celkem vychytané a jezdíme dost na lehko v kočárku mám vždycky deku a přikrývám a odkrývám. Přijde mi to jako nejlepší řešení. TAkže za mě raději míň a přikrýt než moc a pak svlíkat.

A jak psala Romík tak svlíkáním se ti vzbudí. I když u nás to někdy nejde jinak - když vlezu do autobusu nebo obchodu tak okamžitě odkrývám a rozepínám aspoň mikinku když spí. Pokud je vzhůru sundavám i čepici :lol: :lol:

Jinak už jsem si zvykla i na poznámky kolemjdoucích akamarádek o tom jak jí musí být zima. Teď o víkendu mi kamarádka pořád vnucovala deku když malá spala v kočárku v mikince a v kalhotech bez punčocháčů, přikrytá dekou jen přes nožičky. A její o půl roku starší syn byl ve fusaku :lol: :lol: no ale to už jsem odbočila.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 26.10.09 14:33
:)

pokud máš malou v korbě a máš kvalitní fusak, nepřeháněla bych to..oni pokud nelezou ven tak si to tam celkem zadýchají.

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 26.10.09 14:48

Taky jsem vždycky dávala míň a případně měla deku, nebo pak bundu s sebou. V létě jsem děsně trpěla, když kolem mě chodily maminky v šatech a miminko v kočárku pod dekama a v tlustý čepičce ani nebylo vidět, natož aby se nadýchalo čerstvého vzduchu 8) To je taky na jinou diskusi, co?
Takže za mě spíš míň a případně přidat. Teď je to fakt těžký, zrovna dneska jsem vyšla do zimy a za chvilku vylezlo sluníčko, že jsem málem sundavala i triko :lol:
 M.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 26.10.09 14:55

Tříměsíční mimino v kočárku? Raději míň, každopádně. Lepší zababušit do deky, fusaku, když máš pocit, že je větší zima, než jsi předpokládala, naopak snadno deku sundáš. Můj malej, když je mu horko, je nepříčetnej a tak byl i loni. A taky myslím, že přehřáté a spocené dítě je horší, než když se trochu otužuje. Kontroluj, jestli je malá teplá, na krčku, ne na tvářích a rukách.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34059 příspěvků 26.10.09 15:15

Ja se teda priznam, ze jsem oblikacka. rika se, ze dite ma mit o vrstvu vic, nez ja - a nekdy je tezke toho vubec dosahnout. Tuhle jsem ho vezla v kocare ve fusaku nabaleneho a pri prebalovani mel stejne ledove nozicky. Vim, ze se rika, ze studena akra neva, ale me je teda pekna zima, kdyz mam takhle studene nohy.
Uvedomuji si, ze bych mela otuzovat - ale nejak se k tomu nedokazu odhodlat. snad se to znormalizuje v mraze, az bude daleko vetsi zima, nezje ted, ale ja uz nebudu mit nic vic, co mu obliknout.
jo jestli se poti poznam az kdyz ho doma svliknu.
a v satku se desne potime oba…

hele deku davate na fusak zezhora, nebo do fusaku jako mezivrstvu? na fusaku mi to priíjde ucine, jako kdyz si pres perinu hodite jeste prosteradlo.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.10.09 15:32

Deku davam do fusaku. Ted davam normalni ponozky, na to tluste ponozky nebo boticky, na nohy tenke navleky, na to gate tenke a na to navleky vlnene. Prdku ma v latce, tak tam netreba nejak vyrazne vrstvit. Jen nahoru oblekam vic - ruzne teplejsi mikinky nebo vyfutrovane svetriky.
Do satku oblekam jen nozicky a hlavicku, ostatni davam maximalne dve tenke vrstvy, hrejeme se navzajem, na ven byla pres satek mikina a vetrovka, ted mame nosici bundu.

Meduza
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 26.10.09 15:34

Pudlo
já většinou dávala deku do fusaku, složenou do obdélníku jako tlustou peřinu, pak jsem na to zapínala fusak, kterej plnil už funkci nánožníku, protože ten byl proklatě nízko, až u kolen. Ale to fakt musela být zima. Jinak jsem deku používala spíš místo fusaku, když nebyla taková zima.
Ale i na fusak mi to nepřijde marný, spíš bych to přirovnala k tomu, když si na peřinu ještě hodím tenkuo deku, a i to většinou pomůže :lol:
Možná taky záleží na velikosti a hlavně šířce fusaku.
 M.

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.09 15:40

Já oblékám malého stejně jako sebe + on je ještě navíc v kočáře a pod dekou. Ale záleží na každém mimi, některé je zimomřivé, Adámek třeba dost horkokrevný. Jakmile bych to s oblékáním přehnala, vyndám ho z kočárku úplně propoceného. Kupodivu ale neřve. Takže na procházku většinou obléknu jako sebe plus s sebou mívám ještě v košíku svetřík nebo bundičku, kdyby mu náhodou byla zima. Fusak zatím nepoužíváme, mám heboučkou zapínací deku, ve které je mu zatím teplo dost a nánožník. Na procházce nespí, takže přidat vrstvu není problém :D

Helusa
Kelišová 5093 příspěvků 26.10.09 16:15

Lepší je dát spíš míň a přikrýt více vrstvama, aby se dalo odebírat, pokud se výrazně oteplí, nebo vlezeš třeba do obchodu. Myslím, že přehřátí je snad horší než prochladnutí. Navíc v hlubokém kočárku a ve fusaku je tepleji i s míň oblečením.

Já dávám body s dlouhým, punčocháčky+ještě jedny ponožky, pak tepláčky nebo polodupky, navrch mikinu a teplejší bundičku, která neprofoukne, a čepičku. Nohy pak přikrývám dekou, fusakem - podle potřeby. Ruce si stejně vždycky vykmochá a hraje si s nima.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 26.10.09 16:49

Já malýho od mala oblíkala jako sebe,navíc jen fusak nebo deku…Postupně jsem ho pomaličku otužovala…Švagrová dcery nabalovala a teď vyjdou ven,trošku je ofoukne a hned marodí.. :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >