Obnova žádostí na porodné

5.6.17 21:19

Obnova žádostí na porodne

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Žádala jsem o porodne a bylo mi řečeno že musím podat příjem i od otce dítěte i když spolu nežijeme. Pani soc. pracovnice tvrdila že si případně po soudě můžu zažádat znovu sama. Porodne mi nevyšlo a chtěla jsem si ověřit u soc. pracovnice jestli mi to po soudě to porodne vyjde. Jenže mi paní řekla že už narok na porodne nemám když už jsem si jednou žádala. Muj dotaz zní když se odvolam a poradala bych si sama uznají mi to? Děkuji za zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12034
5.6.17 21:24

Dle mého se na žádost o porodné vždy uvádí i příjem otce ( pokud je v RL ). Udělali jste si ho spolu, tak musíte být samozřejmě oba posouzeni :nevim: A taky zpětně mi to přijde jako blbost. To by mohl žádat kde kdo, když se jeho fin. situace po pár měsících změní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 21:30

Ano, ale nežijeme spolu a paní mi řekla že si můžu zažádat znovu neboli se odvolat. A najednou jakoby couvla nejistě a řekla že by to asi nešlo ze to jednou otec podepsal, přitom mi řekla že to musí otec podepsat pokud nebyl soud. A teď bych se chtěla odvolat sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
5.6.17 21:33

Můžeš požádat rok po narození a pokud je otec v RL, musí se dokládát oba prijmy za čtvrtletí, předcházejícímu čtvrtletí, kdy se dítě narodila. Takže @Šarlota4 stát to má naštěstí ošetřené :), kdyby se financí situace změnila, Tak se vždy dokládá to stejne čtvrtletí a ne napr. v měsících, kdy přišel jeden z rodicu o zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.6.17 21:36

@Anik6 i když budu mit soudně svěřené dítě do své péče a bude vyškrtnut z posuzovanych osob?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12034
5.6.17 21:38
@Majusaa píše:
Ano, ale nežijeme spolu a paní mi řekla že si můžu zažádat znovu neboli se odvolat. A najednou jakoby couvla nejistě a řekla že by to asi nešlo ze to jednou otec podepsal, přitom mi řekla že to musí otec podepsat pokud nebyl soud. A teď bych se chtěla odvolat sama.

Ale to, že spolu nežijete nehraje u porodného roli. Posuzuje se situace obou rodičů. a jak píše @Anik6 stejně se to bude dokládat za to samé období jako nyní a opět od tebe i otce dítěte. Samozřejmě odvolat se můžeš. Musí se zabývat každým případem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3910
5.6.17 21:42

@Majusaa jak ho chceš vyskrtnout? označila si ho jednou za otce dítěte a je to, to že spolu nezijete nic neznamena. nemela jsi ho dávat do RL a pokud už tam je, ať platí - soudně řešeno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.17 09:36

Ahoj holky, chci se zeptat jestli některá nevíte?
Mám doložit příjmy syna z prvního manželství, jelikož má výživné. Ale není my jasné jak je mám doložit. Jestli stačí výpis z účtu nebo soudní rozhodnutí. A ještě mi platí bývalí alimenty přes insolvenční správce. Tak jsem trochu v lese. Dekuji předem za info :palec: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama