Obnovená laktace i přes nekojení

6739
1.8.13 09:10

obnovená laktace i přes nekojení

Ahojky maminka, dnes jsem 6 měsíců a 3 týdny od porodu, kojila jsem plně jen první měsíc od té doby ne, protože malá je na sojovém, pomalu ale jistě mi mléko mizelo až se po cca 5 týdnech ztratilo zcela, ale poslední 3 týdny se opět začalo objevovat a den odedne více, dnes už při zmáčnutí stříká, HA a neberu už přes dva roky a při sexu také neřešíme ochranu, prvně co mě napadlo jestli nejsem zase těhu jelikož MS jsem zatím od proodu ještě neměla, ale test vyšel neg. Nevíte čím to může být? mohlo by to být další těhu ale na test ještě brzy? děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1998
1.8.13 09:18

Ja syna nekojila vubec, mliko jsem odstrikavala prvni tri tydny (sotva 50ml dohromady pri jednom odstrikavani), pak uz ani to ne, mliko se ztratilo a nekdy ve 3 letech ditete jsem ve sprse zjistila, ze mi tece mliko, tehotna jsem nebyla, po par dnech to prestalo, proc se to delo nevim, nezjistovala jsem nikde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6739
1.8.13 09:19

@Mauzik2 mi už to trvá ale docela dlouho a hlavně čím dál víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
1.8.13 09:33

@brumi tak to bych zavolala bych na gynekologii, nebo zaskocila k obvodni..Ja ted resim, ze v jednom prsu nemam mliko vubec uz asi 5 mesicu, mela jsem tam nejaky vydutek, dren, nekojila jsem jim, ani ho neodstrikavala, takze se mliko ztratilo, kojim tedy jen z leveho, ale uz chci prestat, snizila jsem kojeni na rano a vecer a stejne mam porad silene mlika a ja nevim, jak to trosku zmirnit, nechci prestat uplne, nbo zobat nejaky pilule na zastaveni, jen to chci nechat na rani kojeni, to pije nejvic, vecer spis tak cucne a zuzla.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6739
1.8.13 09:35

@Mauzik2 tyjo tak s odstavováním nemám nijak zkušenosti protože u mě stačilo že jsem malou přestala přikládat vždy jen něco odstříkala každý den na četnosti ubrala a by za chvíli byl klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
1.8.13 09:36

No ja asi kouknu po necem prirodnim, nejaky byliny, ale aby to neublizilo maly, ona nechce zadny jiny mliko, takze je to slozitejsi, jinak bych dala flasku a hotovo, ale zadny ji nechutna a na to, aby byla uplne bez mlika je podle me brzy (rok a pul)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6739
1.8.13 09:39

@Mauzik2 tojo to by ještě nějaké to mlíčko za den měla vypít aspoň ráno a večer…nu a co zkusit vždy sem tam odtříkat a dát do flašky? to by ti takhle nevzala? tímpádem by už se nepřísávala a mlíko by se přestalo tvořit, podle tvé intenzity odstříkávání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1998
1.8.13 09:44

Zkusim to i tak.. :palec: ted jsem se docetla, ze pomaha na snizeni matovo-salvejovy caj, taky zkusim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6739
1.8.13 09:45

@Mauzik2 určo vyzkoušej, máta ani šalvěj malé neuškodí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.9.13 09:04

Obnova kojení

Ahoj maminky, chci se zeptat, zda se to některé z vás povedlo.
Mám synáčka 3,5 měsíce. Nekojím ho zhruba měsíc. Protože měl mého mléka málo, tak jsem začala dávat nutrilon. vím, že s kojením se asi už nic dělat nedá, ale je možnost, abych se znovu rozkojila, kdybych tomu věnovala většinu času? Nebo už to nemám řešit a nechat ho na UM?

děkuji maminky =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
16.9.13 09:06

@Kulinecka93
za me - zbytecny stres pro tebe i prcka… budes chtit aby tahal (dlouho a casto) a pritom dlouho nic nepotece. muzes zkusit odsavacku, ale ja bych nesazela, ze to bude mit uspech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.9.13 09:08

Po měsíci nekojení si neumím představit, že by ses zase jako plně rozkojila, zvlášť, pokud jsi ani rozkojená pořádně nebyla. Zbytečný stres, nechala bych to být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20713
16.9.13 09:09

Každá žena už kojila je prý schopná se znovu rozkojit. Ale asi to nebude žádná sranda, musela by si se tomu hodně věnovat, pořád přikládat a hlavně asi i odsávat (i když nic nepoteče, prostě aby se prsa stimulovala) a to hlavně v noci a pravidelně. Mezitím dávat UM a až něco poteče, tak pomalu přidávat MM a ubírat UM. Ale je to jen teorie, dítě už je třeba zvyklé na flašku a vůbec už prso chtít nebude. Možné to je, ale pokud je už měsíc na UM a vyhovuje mu, asi bych do toho nešla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
16.9.13 09:09

@Kulinecka93 asi by to mohlo jít, ale když měl málo už před tím, tak to asi bude ještě horší teď, já osobně bych se na to vyprdla teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
16.9.13 09:10

Jak kdy, jak u koho. Mě by to u syna šlo i 3 měsíce po odstavení(bylo mu 15 měsíců). Stačilo si ho pochovat a musela jsem si prsa odsát :) Dcerku jsem přestala kojit v 18 měsících a do 14 dní byla veškerá laktace pryč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama