Obojek pro kotě/označení kotěte

5
31.5.16 12:20

Obojek pro kotě/označení kotěte

Ahoj všem,
potřebuji radu ohledně označení koťátka. Již 2× jsme si pořídili kotě a vzhledem k tomu, že máme baráček v „turistické“ oblasti, pokaždé nám zmizela. Ač jsme je hlídali jak jsme chtěli 24hod u nich čl. být nemůže a pokaždé jsme o ně přišli. (u jednoho vím jistě, jelikož soused viděl, jak ho nakládají do auta a než stačil zareagovat, byli fuč) Ostatní sousedy známe velmi dobře, jako každý na vesnici, takže pokud by se zaběhlo, zase se najde/objeví.. I když jsme je z prvu nechávali spíše doma, tak nejsem zrovna zastánce je držet doma celý život, když má člověk barák na vesnici… Zahradu máme dost uzavřenou, ale kočky jsou kočky. Nikdy jsem nad obojkem neuvažovala, protože mam strach že se mi někde oběsí na plotě, ale teď už o něm začínám silně přemýšlet. Vím, že jsou bezpečnostní, ale opravdu to funguje? Např u foresto obojků, což mi vyšly v recenzích jako nejlepší, je ale uvedeno až od 2kg :( to kotě za boha nemá… vždycky jsem byla zastánce toho, že obojek prostě ke kočce nepatří.. ale jak si zajistit aby si ty „tupci“ nebrali to co jim nepatří a bylo jim jasný, že kočka domov má. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2511
31.5.16 12:35

Malé kotě prostě nechat doma, dokud nebude větší a pak ten obojek. Nebo třeba ještě čip, kdyby zas někdo ukradl, tak ať se dá kdyžtak dohledat.

V tomhle jsem ráda, že bydlíme v bytě, protože bych nesnesla pouštět našeho Cézara ven, aby se mu něco nestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4680
31.5.16 12:36

@tekkczech vyprdla bych se na nějaké recenze. Normálně skoč do zverimexu, kup co nejvýraznější (klidně křiklavá barva) pidi obojek a je to. A ještě k tomu můžeš přikoupit přívěšek , do kterého dáš papírek s adresou/tlf.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3286
31.5.16 12:36

My právě z obavy, abychom o kočičáky nepřišli jsme jim pořídili obojky. Aby lidi věděli, že to není toulavá kočka, ale má domov. Kupovala jsem obyčejný u Vietnamců, z jedné strany je guma, takže v případě, že by se někde zahákl, tak se natáhne. A taky ho má volněji. Na něm má známku se jménem a tel číslem. Bohužel jsme stejně o jednoho kočičáka přišli. Nevíme zda se zatoulal nebo ho někdo ukradl (byl to bengálec). Den před zmizením známku ztratil a než jsem mu dala novou, byl pryč :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
31.5.16 12:52

@Padme93 Doma ho nechat zavřený třeba půl roku je prostě nereálný, barák větráte, je přízemní, máme malé děti, které lítají sem tam, uhlídat to je prostě nemožné… :( a čip kočku asi nikdo nedohledá, dokud ho nikdo nenačte u veterináře nebo ne? :think:

@Ladie No obojek bohužel vidím jako jediné řešení, ale FAKT se bojím, abych mu tím ještě neublížila.

@Lentilkaaa83 a lítaj tedy norm. samovolně venku? S gumou jsem ještě neviděla, takže určitě po něm kouknu! Díky za typ! :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
31.5.16 12:56

@tekkczech my jsme tedka par dni krmili zabehlyho kocoura, mel obojek a nic na nem. kdyby tam mel telefon, urcite volam majiteli. podle me je to dobry napad. a nemusis podle me kupovat nejaky specialni pro kocky, to necim zimprovizujes. Podle me i na proriparazitarni centrofixem muzes napsat svuj telefon, bude to stacit.

jinak tedy nemyslimn, ze by lidi kradli kocky, to snad nema nikdo zapotrebi, kocek je vude dost. spis nekastrovani kocouri maji dost tezky zivot, proste neni pro vsechny misto. A kocky jsou furt nekde prejete autama. kdo ma kocku u baraku, musi s tim trochu pocitat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3286
31.5.16 13:07

@tekkczech jj chodí normálně ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
31.5.16 13:57

@Pudloslava jj :) tak s tím každý u báráku počítá, kočky jsme v předchozím bydlišti měli pokaždé až do stáří, zde máme barák mimo silnici, auta tam jezdí minimálně, pouze my, pár lidí co tam bydlíme, jinak je tam zákaz.. ale silnice kolem baráku vede k zámku, tudíž když je pěkně, projde tam stovky lidí… a hold si myslí, že kotě zachraňují, ale přitom majitele má… stačí se po okolí zeptat než ho naložit do auta a jet… lidi jsou bohužel různý.. :)

každopádně obojek prostě zkusím a můžu se jen modlit :)

děkuji všem za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama