Obor Marketingová komunikace na VŠ

3
24.4.20 16:18

Obor Marketingová komunikace na VŠ

Ahoj holky, rozhoduju se zda jit na vysokou školu obor Marketingová komunikace - nedokážu si moc představit jaká budoucnost by mě čekala..i když vidím pracovní nabídky, pořád si nedokážu představit, jestli by mě to bavilo, protože moc nerozumím těm popisům činnosti práce. Vím, že se můžu zaměřit na reklamu, PR, ale to je vše co vím. Prosím jestli někdo z vás pracuje v marketingu, aby mi zde napsal svoje zkušenosti, pracovní dobu, co ta práce obnáší..Každá odpověď pomůže k mému rozhodnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1715
24.4.20 16:48

Ahoj, marketingovou komunikaci mám vystudovanou. Po škole jsem pracovala v menší reklamní agentuře. No řeknu to narovinu, majitel dost pil a s firmou to nevypadalo zrovna růžově. Já chtěla hypotéku, tak jsem utekla za lepšími penězi do korporatu do obchodu.
Pokud se chytneš v dobré firmě, není to špatná práce, musíš být ale fakt kreativní. Navrhovala jsem reklamní kampaně pro TV a kdejaké soukromé firmy. Doplňkem byly Polepy aut atd. Bavilo mě to, ale neměla jsem štěstí na firmu. Pak moc nebyl čas čekat až se objeví někde místo, chtěla jsem hypotéku. Změny nelituji, ale věřím, že kdyby mě netlačil čas, tak u reklamy zůstanu. Možná se k ní někdy zase i vrátím, kdo ví. Klidně se ptej, co potřebuješ vědět. Občas jim ještě dělám návrhy, protože mám vystudovanou i marketingovou grafiku. S firmou to jde ale do kytek 🙁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
24.4.20 17:47

No prostě bys dělala v marketingu. Dle libosti buď v korporacích, nebo menší firmě, nebo na volné noze, nebo si založila vlastní agenturu, popřípadě v neziskové sféře.

Znamená to že máš nějaký projekt, kterému potřebuješ vymyslet komunikační /marketingovou strategii, provést ji a kontrolvoat, jak se daří.

Velmi zjednodušeně řečeno je to prodej. Ale sofistikovanější než jen přímý kontakt se zákazníkem face to face.

Je to tvořivější, než účetnictví, ale málokdy to přináší dlouhodobý pocit naplnění a smyslu, prostě je to práce. Výstupy tvojí práce jsou dost mlhavé a primárně záleží na tom, jak je prodáš :-D
Lidí na trhu v takovémhle oboru je vcelku dost, míst podle toho jak se daří ekonomice. Teď zrovna je marketing ve velkých firmách to, na čem se začíná šetřit jako první.
Dost se hodí mít komunikační dovednost a nebejt úplně úzkostná a bejt ochotná se s lidma bavit i cizíma.

hele jak tak koukám na jobs.cz tak se tam nabízí stáže pro prejuniory, tedy lidi co o tom nic neví, ale chtějí si to vyzkoušet - tak si nějakou najdi a napiš jim a prostě si to zkus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama