Obor sociální pracovník v nemocnici

1095
21.5.16 05:40

Obor socialni pracovnik v nemocnici

Ahoj,

Je tu nekdo, kdo vykonava socialniho pracovnika v nemocnici?

Staci mit vystudovany obor socialni pracovnik ci to musi byt vylozene obor zdravotne socialni pracovnik? A staci Voska ci to musi byt vysokoskolske studium? A posledni, nevite, da se to nekde studovat dalkove? Je dobre uplatneni? A s platem se da vyjit? O ten mi az tak nejde, ale preci jen, v dnesni dobe to neni zanedbatelny aspekt.

Mam vystudovanou jinou skolu, ale tohle byl vzdy muj sen, jsem na materske, uvazuji, zda si ho nesplnit. Budu rada za kazde info, diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1095
21.5.16 05:42

Nemusi to byt mutne zdravotnicke zarizeni, ale treba i neziskovka pracujici s lidmi s urcitym druhem nemoci apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39142
21.5.16 07:39

@PAN66
Fakt sen? :think: Me je teda nasi socialni pracovnice lito. Co vidim, tak je u ni kazdou chvili nastartovana rodina, ze tamhle dedu ne, a tamhle uz v zadnem pripade. A pak telefonaty s primari a rediteli ustavu, kterivetsinou tvrd, ze zadne misto nemaj :jazyk: ale tak vidim to jen takhle zvenku.
ZSF mam vystudovanou, dalkove sla taky, ale uz je to dost let zpatky. Narocne studium to rozhodne nebylo.
Tak drzim palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
21.5.16 08:08

@Baba jako ano, i kdyz vim, ze je to narocne, ale uz x let jsem delala dobrovolnika na detske onkologii. Predtim jsem ke skole pracovala jako osobni asistentka u mentalne postizenych, pote jsem delala ve sfruteni, kde se pracovalo s klienty s psychickym onemocnenim, ale ne primo s nimi. Delala jsem PR. Primou praci vzhledem k tomu, ze nemam skolu jsem delat nemohla. Ted jsem uplne mimo obor a tahne me to k tomu. Zatim tak o tom premyslim a zjistuji. Rikam si, ze pokud zmenit obor tak ted. Bud socialni prace ci zdravotne socialni. Mam docela znalosti z oboru zdravotniho, bavilo by me byt sestrou, ale nesnesu krev. Tohle to tak skliubi dohromady. Iluze o tom nemam. Vim, ze je to psychicky naricna a stresova prace, podhodnicena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
21.5.16 09:18

Ahoj,
mam vystudovanou zdravotnickou skolou. Sesrru jsem nikdy nedelala.Po maturite jsem sla pracovat do zarizeni pro zdravotne postizene, kde jsem delala pracovnika v socialnich sluzbach.Pri detech jsem si dodelala Bc. obor Socialni pracovnik ve verejne sprave kombinovane studium. S tim muzes pracovat i na uradech a v neziskovkach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1637
21.5.16 12:21

Tak bud VOS nebo VS, bud si udelat socialniho pracovnika a pak si dodelat akreditaci pro nemocnice nebo rovnou obor Zdravotne socialni pracovnik, ale pozor aby mel i akreditaci na zdravotnictvi. Napr VSPJ ho ma. Ted lze studovat i dalkove

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1095
21.5.16 14:51
@Fatamorgana píše:
Tak bud VOS nebo VS, bud si udelat socialniho pracovnika a pak si dodelat akreditaci pro nemocnice nebo rovnou obor Zdravotne socialni pracovnik, ale pozor aby mel i akreditaci na zdravotnictvi. Napr VSPJ ho ma. Ted lze studovat i dalkove

Na tu jsem ted koukala, vypada to dibre. Nemas s ni nahodou zkusenost? S kombinovanym studiem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1637
21.5.16 22:02

@PAN66 ja delam denni, a na dalkove pokusim prejit. Akorat je tam 1000 hodin praxe za studium. Minimalne 2 musi byt ve zdravotnickem zarizeni. Pokud to dela clovek z oboru praxi, tak je ten narok nejak snizeny. Je to mlady obor, teprv budou podruhy statnice, takze se porad vychytavaji mouchy v predmetech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama