Oboustranný zánět středouší u kojence - kdy nastane zlepšení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Umasova
Nováček 3 příspěvky 10.03.18 14:17
oboustranny zanet stredousi u kojence-kdy nastane zlepseni?

Dobry den vsem, chci se zeptat na vase zkusenosti s oboustrannym zanetem stredousi u kojence (10mes.).Memu synovi byl diagnostikovan predevcirem. Usi mu nepichali. Dostal ATB Amoksiklav, Otipax kapky do usi(ty jsou jen cca na tri dny), Aerius kapky na snizeni otoku sliznice, Pamycon kapky do nosu..stale odsavame rymu(barva rymy bila),u toho samozrejme desny rev a stale si na ouska saha. Kdy u Vas nastalo zlepseni? Kdyby tak umel mluvit, aby rekl, zda je to lepsi nebo zda jet znovu na ORL. :,( jinak s rymou bojujeme dlouhodobe, detska dr. mu stale jen doporucovala morskou vodu a sirup na odhleneni..mela jsem jit na ORL drive a nespolehat na ni :zed:. Diky moc za reakce…

Reklama

Reakce:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 10.03.18 14:40

Mě přijde divný to ATB. Pokud mu to nepichali, tak jak vědi, že je to bakteriální? Moje děti ne vždy při píchání oušek dostali ATB. Syn měl 2× ATB, to proto že pro propíchnutí tam buď byl hnis nebo se to blbě hodilo a dostali se tam bakterie. Ale když jsme rozháněli zánět v uších tak nikdy nedostal ATB. Dáváš i nurofen na bolest?

Lalitaluky
Kecalka 293 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 14:47

@Umasova ahoj, my bojujeme s uskami pravidelne, uz dva roky. Len 2× sme to presli bez pichania. A 2× nam praskli same (coz bolo horsie jak prepichnutie). Jedina pomoc vzdy orl. Raz sme boli dokonca znovu po 4hod, a nastastie. Ak sa nezlepsi na atb max do 48hod, tak navsteva orl zvacsa nutna.

Inak na zaciatku rymy davame vzdy nasivin sprej.

Drzte sa!!!

mamina89
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 10.03.18 14:48

My měli ATB a synovi uší taky nepichali. Zlepšení jsme videli tak za 3 dny. Ale byli vidět, že po kapkách se mu vždy ulevilo :lol: :mavam: výdrž a odsavej rýmu : :kytka:

Lalitaluky
Kecalka 293 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 14:49

@myskalucka a presne, bud robili streptest hned na orl, alebo mal uz hnisavu rymu, ci z usi vytekal zltozeleny hnis, iba vtedy mal atb.
Inak ne. A nurofen od bolesti davame vzdy.
Velmi dobre poznamky :kytka:

Umasova
Nováček 3 příspěvky 10.03.18 22:25

Dekuji vsem za reakce :palec: Nurofen nedavam, na bolest dostal prave ty kapky Otipax do ousek. Odsavame a jsme z toho vzdy oba zpoceni :? Jinak uvidim, jak mu bude zitra, pripadne bychom opet navstivili ORL…a pridali Nurofen :? Jak lekar poznal, ze je to bakterialni, ze dostal hned ATB nevim. Asi to provedl s ohledem na dlouhotrvajici rymu a stav uvnitr usi. A aby se to nerozjelo jeste vic…Nejsem z toho odvarena, ale jestli mu to pomuze, budu rada ;)

Lalitaluky
Kecalka 293 příspěvků 1 inzerát 10.03.18 22:59

@Umasova otipax neni na bolest, je to na zapal len. Ak to je bakterialne, tak liecba je nastavena spravne cela, to jo. Skor ak to nezabera, tak tie uska mozu byt uz na hrane a ak ma bolesti, tak nurofen by som dala.

Drzim moc palce, aby vam to pomohlo a zajtra bol fit. Je to trapeni toto :(
Ak nepomoze, bezte hned orl a nečakajte. Drzim moc palce!!!

Umasova
Nováček 3 příspěvky 12.03.18 15:24

Maminy, tak jsme byli opet na ORL, jedno ucho pry dobre, druhe mu pichali…dr. me varoval, ze mu muze z ucha vytekat hnis, ale ucho ma suche, po vytoku ani pamatka. Mate nekdo take takove zkusenosti? :roll:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

To se nepovedlo! Patrasová si pochvalovala festival, kde zemřel mladý chlapeček

Chtěla fanouškům ukázat, jak moc si to užila. Místo toho si ale uřízla... číst dále >

Tajná párty ve Varech: Robert Pattinson to na večírku pořádně roztočil

Spadla z něj nervozita? Robert Pattinson se sice svým karlovarským fanouškům... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama