Reklama

Obraz - jak zjistit stáří, cenu?

Fotoalbum tématu (426) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 28.02.10 22:02
Obraz - jak zjistit stáří, cenu

Ahoj, možná se tu vyskytne nějaký znalec obrazů a poradí. Po jednom židovském předkovi jsem zdědila obraz - krajinku. Ráda bych věděla, jestli to třeba nenamaloval nějaký známý autor (je tam pouze monogram F.Š.)abych věděla, co mám doma za poklad 8-) Nevíte, na koho se mohu obrátit a kolik taková služba stojí?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama

Reakce:

Pajulena
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 01.03.10 02:10

Zavez to do nejake aukcni sine, jako ze to chces treba prodat (i kdyz treba nechces) a oni ti to oceni nebo tam treba muzes poslat foto (cely+detail podpisu). Do starozitnictvi bych se moc nehrnula, tam ti reknou nejake bludy, nebo ti za nej nabydnou par stovek a prodaji ho za tisice. Zkus se taky kouknout na seznam maliru s monogramem F.S. (bud na netu nebo v knihovne) a najit pripadne nejake foto jejich obrazu a porovnat (jen at vis, od ceho se odpichnout). Mozna by pomohl nejaky kunshistorik. Jestli je tam S (s hackem, nemam tu pismena s hackem :lol: ), tak alespon vis, ze to maloval cech :lol: Tak preju, at je to nejaky poradny klenot :wink: Jeste se zeptam v rodine. Mame nekolik zberatelu…

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 01.03.10 12:16

Děkuji, už projíždím internet, ale nic mi to nepřipomíná. :nevim: Je to český malíř, to S je s háčkem a bude to minimálně 40 let staré, možná víc.
Tady je fotka.

Příspěvek upraven 01.03.10 v 13:10

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 01.03.10 12:18

..

Příspěvek upraven 16.05.12 v 14:13

Pajulena
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 03.03.10 00:14

Tak jsem se ptala stryce, resi stejny problem s jednim obrazem. Do aukcni sine to musis dovezt osobne (nevim, jestli jsi z Prahy). Pres foto ti nikdo nic nerekne. Jedna je napr. Meisner a Neuman (nevim, jestli je to dobre napsane). Hlavne nebrat do starozitnictvi! Tam by te akorat tak podvedli. Nakonec to klidne muzes dat do aukce a treba by jsi byla prekvapena :lol: Stalo se, ze jeden obraz vystoupal z 5 ooo na 100 000 (autor byl nejaky hodne vyhledavany rus, coz v te aukcni sini nezjistili pred drazbou) a majitelka stara babicka, ktera sla asi potom do vrtule :lol: Nemusi ti ho ovsem do aukce vzit. Obraz je to moc pekny, akorat bych se teda zbavila ramu. Ten je hrozny a bude lepsi ho asi nabizet bez ramu, jelikoz tomu obrazu akorat skodi… Tak dej kdyztak vedet, jak jste pochodili :wink:

cechj39
Nováček 1 příspěvek 13.08.10 14:59
Obraz

Dobrý den dnes jsem si přečetl váš příspěvek z března jak zjistit stáří obrazu našel jsem totiž po dědovi obraz s podobným námětem krajinky se stejným monogramem F.Š. tak vás prosím o radu jestli už jste o tomto malíři něco zjistila ?

Bianca123
Ukecaná baba ;) 1063 příspěvků 13.08.10 20:34

Mrkni se na Škrabánka Fr., Škodu Fr., Šíra Fr., Šestáka Fr., Šauera Fr., ale podle té signatury nikoho z nich nepoznávám. Přeji ti, abys měla nějaký poklad, ale obávám se :cry:

Petulele
Stálice 57 příspěvků 25.09.10 21:40
F.Š.

Monogram F.Š. používalo víc malířů:

Občas na obrazech Františka Šestáka, taky František Šír a tak jak říka Bianca, taky František Škrabánek - myslím, že ten by to být mohl, koneckonců to byl krajinář (ale je pravda, že většinou se vypisoval příjmením - to F.Š. je ale nejpodobnější)

a asi tu byli i mnozí další

Pro ocenění zkus rozumné aukční sítě (Dorotheum, Meissner Neumann, Vltavín) nebo třeba galerii Peithner-Lichtenfels & Čubrda asi ti poradí lépe.

hvaurelia 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.10 17:52
signatury

Ahojte, chtěla jsem se zeptat vám něco neříkají signatury na obrázcích. Je praavda, že se asi musí zajít do aukční síně. Děkuji

Lothar 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.10 23:13

Ten Klement Gottwald mi nic neříká, ale..pokud chcete dnes ocenit a prodat obraz. Opravdu stačí vzít nebo poslat fotku třeba právě do Dorothea. Jsou tam hodně dobří odborníci, my měli asi 80let starý obraz a oni jen podle fotky poznali, že má vyspravené plátno, že byl restaurován. Skutečně jsme ho sundali ze zdi a vzadu je vidět oprava. Přesto ho vykoupili za celkem zajímavou cenu a prodali. Ovšem doporučuji pokud mají zájem trvat na tom, že půjdete do aukce. Tam po vydražení prodávající platí provizi tuším asi 14%, kupující pak 20%, čili ty provize tam nejsou nejmenší. Dneska je situace taková když padají akciové trhy, že se prodá celkem všechno. I obraz od neznámeho umělce, musí být barevný, to se lidem líbí.

kale 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.11 13:25
obraz

chtel bych vedet ktery malir se skryva pod sifrou s.t prvni je s ve spod je t odpoved te mi dekuji

Petulele
Stálice 57 příspěvků 06.03.11 13:28
s.t.

nemáte náhodou obrázek té signatury?

LUCANA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.11 14:00
znáte někdo Andreje Rjazanova-malíř, běžěnec_

Dobrý den, samozřejmě myslím jeho obrazy. Jeden mám, prodat ho nechci, ale chtěla bych nástřel ocenění.Je to Kozácká hlídka ,deskový obraz olejomalba , signovaný , r. 1917. Foto bych zaslala.Děkuji L.

MKQK 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.11 00:19

Dobrý den,
tohoto malíře znám. Jsem jeho pravnuk. Kontaktujte mě prosím na ******@seznam.cz.

MK

vladoo6 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.11 18:03
dobry den

,,zaujímalo by ma či niekto nevie o maliarovi s podpisom E.PFOB 1935,,je tam vyobrazený Ježiš a apoštoly,,je to na plátne po nemcoch-tuším.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >