Obrázky na zdi - je tu aranžérka?

5471
2.8.13 18:09

Obrázky na zdi-je tu aranžérka?Help, pls!

Ahojky holky, mám problém. Koupili jsme větší gauč a 2 obrázky, které byly nad starým, teď vypadají divně (nedostatečně, nepokryjí plochu nad gaučem ani z poloviny), takže budu přidávat. Jelikož obrazy jsou od Eschera (hodně specifický styl), nedokupuju už další, ale musím použít ty, co mám pověšené jinde. Takže mám 2 obdélníkové obrazy svislé a 2 obdélníkové obrazy na šířku (velikostně jsou v poměru, že obraz na výšku má právě tu výšku stejnou jako obraz vodorovný šířku). A teď jak to uskupit? Když dám svislé na kraje a 2 na šířku nad sebe mezi svislé, pak ty krajní budou nižší než ty dva na šířku nad sebou urpostřed - není to divné? :think: Nemáte jiný nápad? V nejhorším mám ještě 3. obrázek na šířku, ale ten bych raději nesundávala, protože tam nemám adekvátní náhradu a pod tím je barva stěny už vybledlá (nechce se mi malovat a větší obraz nemám, abych to zakryla nemám). Našla jsem tohle:
http://chicada.blogspot.cz/…a-stene.html

Ale nic mi tam nepomůže s mou situací, snad jen v levém sloupci třetí odspoda (že tam jsou krajní také nižší), ale jsou to čtvercové obrazy a uprostřed jsou 4, já mám prostřední jen dva (v nejhorším tři). Kdybych měla tři svislé obdélníky bylo by to akorát a měla bych po problému - kdyby chyby :? Děkuji za pomoc a názory, také inspiraci :kytka: (jsem na to levá, pamatuji si jen, že hrníčky mají mít ouška stejným směrem :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
2.8.13 18:13

Hele mohla bys pro kojící či jinak postižené udělat nákres výšek a šířek obrazů?? Protože já, i když to četla 4×, tak vůbec nevím, na čem jsem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
2.8.13 18:17

@Seizdra
Uff, nákres, to chceš po mně moc. Prostě mám 4 obdélníky. Každý měří 46×34 cm. Dva obrazy jsou na výšku a dva obrazy jsou na šířku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
2.8.13 18:21

Sakra, měla jsem vymyšlené, že udělám vzoreček (obraz na výšku bude A a obraz na šířku B), měla jsem krásně uskupené písmenka, ale pořád se mi to rozhazuje. Chjo :zed: prostě mi příjde divné, aby prostředek vyčuhoval nad krajní obrazy…Ale možná je to jenom blok. Jezdím s obdélníčkama z papíru a furt mi to příjde divné…

Příspěvek upraven 02.08.13 v 18:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
2.8.13 18:25

Tak pokud tam opravdu musíš mít všechny čtyři, dala bych je na střídačku - jeden svislý a jeden vodorovný vedle sebe a pod ně zbylé dva tak, aby pod svislým byl vodorovný a naopak.

Příspěvek upraven 02.08.13 v 18:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
2.8.13 18:33

@Bersaba
No, ten gauč je obrovský, takže 3 by byly málo :think: Aha, už vím jak to myslíš. Dvě řady, kdy první řada svislý, vodorovný, druhá řada vodorovný svislý - jako šachovnice - čená x bílá do kříže. To je hodně zajímavá verze, původně jsem myslela roztáhnout to v jedné řadě co nejdál (mám tam teď dva svislé vedle sebe a je to bída, gauč je dlouhý). Takhle by to udělalo bohatý motiv. A ucelený, děkuji za hezký nápad, určitě ho zařadím mezi možnosti :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
2.8.13 18:40

@Apaji Není zač.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
2.8.13 18:45
Jo, konečně dobrý popis pro matky na rodičáku :mrgreen: já bych dala dva na výšku doprostřed a po stranách ty na délku, jeden dolu a na druhou stranu stranu těch dvou na výšku ten druhý podlouhlý zase nahoru. Uf, to je popis hodný debi.la :mrgreen: líp mi to popsat nešlo, snad to bude k pochopení :mrgreen: :mrgreen:
@Apaji píše:
@Seizdra
Uff, nákres, to chceš po mně moc. Prostě mám 4 obdélníky. Každý měří 46×34 cm. Dva obrazy jsou na výšku a dva obrazy jsou na šířku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
2.8.13 18:47
@Apaji píše:
Sakra, měla jsem vymyšlené, že udělám vzoreček (obraz na výšku bude A a obraz na šířku B), měla jsem krásně uskupené písmenka, ale pořád se mi to rozhazuje. Chjo :zed: prostě mi příjde divné, aby prostředek vyčuhoval nad krajní obrazy…Ale možná je to jenom blok. Jezdím s obdélníčkama z papíru a furt mi to příjde divné…Příspěvek upraven 02.08.13 v 18:26

Pokud bych dávala všechny velde sebe do řady, tak bych se nedržela středové kompozice, ale zarovnala všechny buď podle spodní nebo horní hrany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
2.8.13 18:48

Tak to by nepochopil nikdo, jak to tak čtu, ty podlouhlé jako jeden k dolnímu rohu toho na výšku a ten druhý zase z horního rohu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4961
2.8.13 19:33
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7662
2.8.13 19:42

@terinka4444 Já to pochopila, jestli tě to uklidní. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6248
2.8.13 20:55

Podle celkové délky.
Buď zleva obraz na šířku, výšku, výšku, šířku.
Nebo při nedostatku místa zleva obraz na výšku, nad sebe dva na výšku, šířku.
To je stejnoměrné a hezké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
2.8.13 20:56

Holky, moc děkuju :kytka: :kytka: Miluju emimino, páč je to takový centrální mozek lidstva - zadám dotaz a dostanu elektronickou odpověď :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
2.8.13 21:20
Děkuju :mrgreen:
@Bersaba píše:
@terinka4444 Já to pochopila, jestli tě to uklidní. :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek