Obrázky Vašich dětí, které Vás zarazily...?

345
4.8.20 19:22

Obrázky Vašich dětí, které Vás zarazily...?

Děti vnímají svět často jinak. Moje děti hodně rády malují a občas vyjádří nějaké pocity, nebo myšlenky, do obrázku, který mě překvapí. Máme za sebou období obrázků, na kterých hoří a různí lidé utíkají z ohně (u sousedů hořelo, museli jsme utéct ven kvůli kouři) a dnes dítě přišlo s obrázkem, na kterém je plačící zajíček s velkou tmavou rouškou na louce, kde leží mrtvé rybičky a mrtví ptáčci. Dítě má 5 let.
Máte taky takové aktuální umělce?
PS. považuju to za dobré, myslím, že to ze sebe takto částečně ventilují :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13198
4.8.20 20:03

@Nora4 ty blaho, to by mě trosku vydesilo. Co asi to dite kde videlo, zažilo? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
4.8.20 20:12

V 10 letech: Morana nad kterou je na nebi černé slunce, které pláče krvavé slzy. Morana stojí na kopci, fouká vítr, něm jí vlají vlasy a z nohy jí vytéká pramen černé vody. (Po přijímačkách na osmileté gymnázium, paradoxně je napsala tak, že byla 15., ale po napsání si myslela, že to nedala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
4.8.20 20:14
@lucynka25 píše:
@Nora4 ty blaho, to by mě trosku vydesilo. Co asi to dite kde videlo, zažilo? :think:

Stačilo vidět kousek koronazpráv, oni vnímají víc, než si člověk myslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 20:14

Syn měl období (cca v 6), kdy maloval hřbitov, kříže, hrob…bylo to děsivé, v 7 ho srazil kamion…či to je shoda nevím. Ale myslím na to doteď.

• Citovat
  • Nahlásit
345
4.8.20 20:22

@lucynka25 @Havlova na zprávy nekouká, aji internet hlídáme, ale toto vzniklo poté, co proběhla nedávno doma diskuze, co a jak v září. Naše škola má i 0. ročník, je to tam dobře organizované napůl školka, napůl příprava na školu. Dítě nastupuje do této školy a ptalo se, zda li bude muset nosit roušku (ve školce nemuseli). Popravdě jsem řekla, že zřejmě ano, že to tak zatím vypadá. Dítě brečelo a za pár dní tento obrázek.. :,( Přitom jako rodina se k rouškám stavíme v pohodě, ušila jsem s veselýma obrázkama, nosíme je i my mamka s taťkou s těmi dětskými motivy, říkáme si, že rouška chrání babičky a dědečky, že je to fajn, protože nám tolik nesmrdí auta když prdí z výfuku a děti si samy nazdobily bílé roušky barvičkama na textil a podobné blbinky, ale stejně v tom vidí ten smysl ochrany, všude ty hlavy bez očí s rouškou (letáky/na dveřích atd.), chápou, že je to ochranný prostředek a že teda logicky musí hrozit nebezpečí, když musíme mít ochranný prostředek. Toto dítě je dost citlivé od mala, takže přišlo s takovým obrázkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 20:27

Dcera maluje od 5 let různé čerty, démony, kotle nad ohněm, černé čmáranice, kterým říká „čertova duše“ a duchy. Docela mi to nahání hrůzu, nevím kde k tomu přišla :nevim:
Prosím ponechat anonym, tchyně ví, že to dcera maluje a nechci, aby znala můj nick :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
345
4.8.20 20:27
@Anonymní píše:
Syn měl období (cca v 6), kdy maloval hřbitov, kříže, hrob…bylo to děsivé, v 7 ho srazil kamion…či to je shoda nevím. Ale myslím na to doteď.

Tohle je teda příšerná souvislost :( hrůza. I kdybys to ale brala jako nějakou předtuchu, tak bys asi nic nenadělala, jak tomu zabránit. Ale strašné, chudák :(

Dcera namalovala hrobeček po dušičkách (po tom svátku).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
4.8.20 20:28
@Nora4 píše:
@lucynka25 @Havlova na zprávy nekouká, aji internet hlídáme, ale toto vzniklo poté, co proběhla nedávno doma diskuze, co a jak v září. Naše škola má i 0. ročník, je to tam dobře organizované napůl školka, napůl příprava na školu. Dítě nastupuje do této školy a ptalo se, zda li bude muset nosit roušku (ve školce nemuseli). Popravdě jsem řekla, že zřejmě ano, že to tak zatím vypadá. Dítě brečelo a za pár dní tento obrázek.. :,( Přitom jako rodina se k rouškám stavíme v pohodě, ušila jsem s veselýma obrázkama, nosíme je i my mamka s taťkou s těmi dětskými motivy, říkáme si, že rouška chrání babičky a dědečky, že je to fajn, protože nám tolik nesmrdí auta když prdí z výfuku a děti si samy nazdobily bílé roušky barvičkama na textil a podobné blbinky, ale stejně v tom vidí ten smysl ochrany, všude ty hlavy bez očí s rouškou (letáky/na dveřích atd.), chápou, že je to ochranný prostředek a že teda logicky musí hrozit nebezpečí, když musíme mít ochranný prostředek. Toto dítě je dost citlivé od mala, takže přišlo s takovým obrázkem.

A zkusit mu vysvětlit, že právě proto, že tu roušku zajíček měl tak ostatní zvířátka zachránil? Že by měl být naopak veselý, jaký je šikulka? Ono to bohužel skáče i z reklamy na Pribiňák a ty děti to hodně vnímají a neumí si to vysvětlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
4.8.20 20:30
@Anonymní píše:
Dcera maluje od 5 let různé čerty, démony, kotle nad ohněm, černé čmáranice, kterým říká „čertova duše“ a duchy. Docela mi to nahání hrůzu, nevím kde k tomu přišla :nevim:
Prosím ponechat anonym, tchyně ví, že to dcera maluje a nechci, aby znala můj nick :mrgreen:

a nemá to prostě z čerta a Mikuláše? Nebo z nějaké pohádky? - tam jsou pekla kolikrát ztvárněná pro dítě dost realisticky. Co je to démon ví? Mě se na to nedávno jedno z dětí ptalo, co je to démon?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
4.8.20 20:34

@Havlova už jsme si o tom povídali, ale spíš mě zarazilo, jak má tahle doba na ty děti vliv, kord na ty citlivější.. je to fakt všude a dětem to už z principu připománá doktory atd a i když se to nezdá, tak třeba ty obrázky, jak je všude jen obličej bez očí, nosu, uší a jenom s velkou rouškou, to na ty děti musí dělat taky blbý dojem, no musíme to nějak zkusit vydržet, ale občas nevím, jak to odlehčit, nebo vysvětlit.. dokonce tu máme graffiti s lidma s rouškama 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24395
4.8.20 20:34
@Anonymní píše:
Syn měl období (cca v 6), kdy maloval hřbitov, kříže, hrob…bylo to děsivé, v 7 ho srazil kamion…či to je shoda nevím. Ale myslím na to doteď.

to je hrozný, je v pořádku? Jinak - vzpomněla jsme si na malého Kolju. Ale tam ty obrázky měly jasnou inspiraci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3549
4.8.20 20:38
@Nora4 píše:
@Havlova už jsme si o tom povídali, ale spíš mě zarazilo, jak má tahle doba na ty děti vliv, kord na ty citlivější.. je to fakt všude a dětem to už z principu připománá doktory atd a i když se to nezdá, tak třeba ty obrázky, jak je všude jen obličej bez očí, nosu, uší a jenom s velkou rouškou, to na ty děti musí dělat taky blbý dojem, no musíme to nějak zkusit vydržet, ale občas nevím, jak to odlehčit, nebo vysvětlit.. dokonce tu máme graffiti s lidma s rouškama 8o

I třeba některé hračky začali dělat s rouškama. l :? Oni to hůř snáší i někteří puberťáci (i když hrajou machry) a hodně špatně to nesou senioři, zvláště, když žijí sami. Stačí si tady přečíst některé diskuse a člověk vidí, že to špatně nesou i dospělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 20:41
@Nora4 píše:
a nemá to prostě z čerta a Mikuláše? Nebo z nějaké pohádky? - tam jsou pekla kolikrát ztvárněná pro dítě dost realisticky. Co je to démon ví? Mě se na to nedávno jedno z dětí ptalo, co je to démon?

Taky mě to napadlo, ale neumím si vysvětlit ty démony :nevim: Ano ví to. Teď jí bude 7.

• Citovat
  • Nahlásit
4127
4.8.20 20:44
@Anonymní píše:

To je strašný.. Přežil to? :? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama