Obrna lícního nervu - zkušenosti s léčbou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lupita71
Kecalka 126 příspěvků 04.03.19 14:21
Obrna lícního nervu - zkušenosti s léčbou

Dobrý den, syn - 14 let dostal obrnu lícního nervu. Koupal se v zimě ve venkovním vyhřívaném bazénu, zřejmě prochladl. Aktivoval se herpes virus. Nyní leží v nemocnici, léčí ho antivirotiky, laserem, klidem. Po téměř 3 týdnech minimální zlepšení ( vrátila se mu chuť). Máte někdo zkušenost s průběhem léčení? Děkuji Vám.

Reakce:
sobesin
Kecalka 404 příspěvků 04.03.19 15:04

Prodělal manžel, ale on měl 4. stupeň. Bral nějaké aminokyseliny, pokud bude chtít, zjistím. Byly ze soukromé kliniky, která se na tuto léčbu specializuje. Dále akupunktura, denně rehabilitace. Trvalo to 3 roky, když je unavený, je to na něm vidět, jinak by to už nikdo nepoznal.....

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 17:23
@lupita71 píše:
Dobrý den, syn - 14 let dostal obrnu lícního nervu. Koupal se v zimě ve venkovním vyhřívaném bazénu, zřejmě prochladl. Aktivoval se herpes virus. Nyní leží v nemocnici, léčí ho antivirotiky, laserem, klidem. Po téměř 3 týdnech minimální zlepšení ( vrátila se mu chuť). Máte někdo zkušenost s průběhem léčení? Děkuji Vám.

Dcera neměla obrnu ,ale neuralgii.Obrovske bolesti.taktez herpes.u nás trvalo třičtvrtě roku ,než se z toho dostala.Bylo to hrozné.horsi v tom ,že když to začalo ,neměla ještě ani 5,tudíž nemohla spoustu léků.kazdopadne z klasické medicíny nepomohlo nic,vždy jen na chvilku(třeba 1-2 dny to vypadalo i,že se to lepší a pak opět zhoršovani).Pomohla kombinace akupunktury a pobytu u moře.drzim pěsti ,ať je to u syna brzy v pořádku!

ivabozi
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 04.03.19 21:23

@lupita71 Ahoj, v jaké nemocnici leží? Co mu tam dělají a co mu dávají? Ono to není žádná sranda… také jsem zažila, když mi bylo 31, synovi 6 měsíců. Měla jsem tehdy ke všemu starosti a nechala na sebe v autě otevřené okénko. Nemoc přicházela postupně, myslím že tak 3 - 4 dny, zpočátku mi bylo divné, že například cítím jinak oko, když si dávám řasenku.
Ale k léčbě: jela jsem do vojenské nemocnice, nevím proč, ale věřím jim. Navíc to od začátku brali vážně a vzali mě přednostně. Nasadili mi tuším Bčko injekčně, vysokou dávku a k tomu nějaké prášky na opadnutí otoku (ten tlačil na nervy). Každý den jsem jezdila na rehabilitace a cvičení. K tomu mi dělali taping – ano, chodila jsem s polepenou tváří. Ale během týdne to bylo téměř zpět. Držím palce, ať je to co nejdřív ok. Od té doby by mě nenapadlo si pouštět větrák, vadí mi průvan…

Váš příspěvek
Reklama