Obrovská únava na mateřské

Anonymní
26.10.20 13:16

Obrovská únava na mateřské

Ahoj maminky,

prosím o rady, vaše zkušenosti.

Mám 5měsíční miminko, miluju ho, ale už nemůžu. Celých 5 měsíců má prdíky (prosím, nepište co na ně, my zkusili absolutně všechno možné i nemožné - závěr mudr. prostě to musíme přežít). V kočárku vydrží max 15 minut a je zle, šátek to samé, chce jen nosit na rukou. V noci se budí cca 5×, přes den spinká v kuse max 20 minut. Jsem na vše sama, manžel pracuje dlouho, když už je doma, snaží se pomoct, ale je to jen tak malá část ze dne, ano i za to jsem vděčná, ale přijde v 18 a ve 20 už malou ukládáme, takže pomáhá s koupáním, nosí..Babičky jsou bohužel daleko, kamarádky teď v koroně moc nevidím, že by pomohly (bud mají samy malé děti a bojí se stýkat s lidmi nebo jsou v karanténě).

Jsem už úplně kaput, snažím se dělat to nejnutnější, jako úklid, vaření. Potřebovala bych pořádně spát a odpočívat, ale prostě to s malou ted není možné. Prosím, nepište, že s několika dětmi je to horší, já to samozřejmě obdivuju, když maminky zvládají všechno, ale moc mi to ted nepomůže.

Zažila některá takovou sílu s prdíky tak dlouho? Jak jste to přežily?

Děkuju! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5513
26.10.20 13:29

Vydrz, bude líp. Za chvíli se začne víc hybat tak se jí víc rozproudi streva a bude to lepší. Blbý že je covid, na to hodně pomáhá i vanickovani, ale kdo ti ted prijede jen tak domů že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
26.10.20 13:34

Zkoušeli jste i biogaiu? Ségry malej musel prdět přes rektální rourku, zachránila je až ta biogaia. Teď k věci. Náročný to je, hlavně to noční vstávání. Já zvládála fungovat s minimem spánku ale jednou za čas to na mě přišlo a potřebovala jsem se vyspat. Potom jsem zase mohla fungovat s tím minimem spánku. Možná to máš podobně, ono když je člověk unavenej tak zvládá všechno hůř. Nemohl by si manžel vzít dovolenou třeba jen 2-3 dny? Že by převzal malýho a ty se dospala? Nic jiného mě nenapadá. Nebo pozvat mamku na vikend? Že by u vás přespala a malýho přes den pohlídala a ty by sis odpočinula?

Příspěvek upraven 26.10.20 v 13:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
26.10.20 13:34

U nas to bylo podobne, vyrazne se to zacalo upravovat okolo sesteho mesice. Opravdu nezbyva nic jineho, nez zatnout zuby a prezit. I s tim spanim to mel syn podobne, ale okolo toho pateho mesice si zvykl na nositku a v nem zvladl spat i tri hodiny 8o coz bylo predtim nemyslitelne. Kojis nebo jste na UM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1613
26.10.20 13:35

A co zkusit něco na spánek? Vibrační lehátko, hojdavak, bílý šum…a třeba na tobě by nespal lépe? To můžeš spát s ním. Jo a místo vaničkování jsme koupali v kyblíku a taky to celkem ulevilo od bolesti břicha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9309
26.10.20 13:39

Syn trpěl na prdíky prvních půl roku šíleně a do roka se ještě i v noci často budil kvůli bolesti bříška. Dneska s odstupem se tomu směju, mám je teď doma dva, ale když to po tobě čtu, tak si vzpomínám, jak jsem se tenkrát cítila. Chtěla jsem jen spát a spát. Využij každou volnou minutu a choď si lehnout s ním, paradoxně ta háďata lépe spí, když je máma u nich. Úklid a vaření ti neuteče, když nebude měsíc teplá večeře, tak se to nepo.. Já si to dělala sama, měla jsem pocit, že musím doma na mateřské zvládat úplně všechno. Užívej si miminko a společnou blízkost :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
26.10.20 13:39

No, my na prdiky taky vyzkouseli vsechno. vykoupila jsem celou lekarnu, i kdyz slozeni tech kapek atd.bylo v podstate stejne, jen jiny nazev.mala mi stejne prorvala pul roku, ve dne v noci.pak nam mudr rekla, ze by to mohla byt alergie na bilkovinu kravskeho mleka-dostala specialni UM bez te bilkoviny a svete div se-stal se zazrak, mala mi prospala poprve celou noc.zkus se na to zeptat doktorky, at vas treba posle na gastroenteorologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8444
26.10.20 13:55

Kojis? Zkus vysadit kravske mleko, prip. i lepek.
Dej si malou do postele, po obede si lehni k ni. Vedle spici mamy spi i mimina dele.
Spi v aute? Jestli jo, uspi, nekde zastav a spi taky.
Kocarek - zkousela jsi at jede na brise a vidi ven?
Uklid delej po petiminutovkach, kdyz nekde zrovna vydrzi, jen to nejnutnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
26.10.20 14:09

Měli jsme to úplně stejně. Malý furt brečel, řval, křičel, nespal, já chodila jako mrtvola, l toho tchýně, že prý co bych dělala, kdybych měla dvojčata :pocitac:. No maras. Teď je malému 11 měsíců, stále k němu vstávám v noci cca 1-2×, ale už je to o něčem jiném. Tak nějak jsem se dospala a už je lépe. Chce to opravdu vydržet a pak najednou přijde změna a pak už budeš jen s úsměvem vzpomínat :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3913
26.10.20 15:47

Kojíš? Jestli ano, eliminační dietu na potravinové alergie jsi zkoušela? Vysadit zecstravy lepek, kravské mléko, vejce. To jsou nejčastější alergeny.
Jinak bych radila asi hlavně delegovat, co jde. S miminkem asi přes den nikdo nepomůže, ale jídlo si můžeš objednávat nebo ti může na víc dní navařit chlap. Základní úklid by taky mohl zvládnout on večer po uložení miminka, abys ty mohla jít spát, nebo placená síla (nakolik to covid situace dovolí). Holt bude asi muset chlap zabrat víc, než jen dvě hodinky denně nosit a houpat, jestli se nemáš zhroutit. O víkendu aspoň jeden den ať má dítě on a tobě ho jen nosí na nakojení do postele. A zlaté pravidlo zní - kdykoli spí dítě, spi taky! Nejlíp v jedné posteli. Oni fakt spí většinou líp, když mají mámu vedle sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 16:25

Moc děkuju všem za podporu! Jste hrozně hodný, že sem vůbec můžu napsat a někdo mi podrží. :hug:

Jinak teda biogaiu dávám, vibrační lehátko taky máme (i když zatím nemá úspěch), jinak zatím plně kojím, nic mléčného nejím už dlouho (jsem vegan), vyhýbám se všemu nadýmavému, ale nikdy s jakoukoliv změnou jídelníčku se nic nezměnílo. Jakýkoliv převoz autem je noční můra, tam jak musí být v jedné poloze ve vajíčku, to je konec, takže už preventivně před odjezdem pouštíme bílý šum, to občas trochu uklidní.

Fakt se někdy cítím jak špatná máma, když všichni říkají „užívej si to, rychle vyroste“. Já vím, že čas letí a chtěla bych si to užívat, ale prostě to nějak nejde. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
26.10.20 17:48

@Januška1912 při alergiích se posílá? 8o nám akorát Mudr vše zakázal jíst

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
26.10.20 20:26

Já jsem o měsíc dál, dítěti asi začaly růst zuby… No, fakt tě chápu, jen já mám manžela víceméně doma. První měsíce malá prakticky nespala, zlomilo se to až kolem čtvrtého měsíce. Střídáme se ráno ve vstávání a já ještě hodinku spím, chodím spát s dítětem přes den (když ležím vedle, spí o moc déle). V kočárku vydrží až poslední dva měsíce, když sklopíme stříšku a kouká ven, pak ještě jezdí na břiše, takhle dáme i hodinu a půl procházku bez řevu. Jinak nosítko - ze začátku taky neměla ráda, ale když jsem chodila rychle, tak usla. Teď už v něm vydrží v pohodě (někdy dětem nemusí sedět konkrétní nosítko, tím spíš když není ergonomické). A ještě nám občas zabírá hojdavak.

(A úplně chápu, že už si vyzkoušela prakticky všechno, ale i tak přihodím radu - kamarádky dítě řvalo takřka nepřetržitě první půlrok, vyzkoušeli vše, až došlo na to, že malý má diastáza, tedy mu bříško nedrží, jak by mělo, a začali chodit na fyzioterapie a zlepšilo se)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8444
26.10.20 21:40
@Anonymní píše:Fakt se někdy cítím jak špatná máma, když všichni říkají „užívej si to, rychle vyroste“. Já vím, že čas letí a chtěla bych si to užívat, ale prostě to nějak nejde. :nevim:

Přečti si Kontaktní rodičovství od Searse, uvidíš, že v tom nejsi sama.
(hodně tam mluví o náročných dětech)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15908
26.10.20 21:44

Malej nerval a byl režimovej, ale spaní nic moc. S tím spánkem jsem se dávala dohromady tak rok a půl :roll: teď jsem dva měsíce spala v noci 6 hodin úplně sama na gauči a mám energie najednou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama