Obrovské otoky celého těla po sekci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 29.01.18 21:03
Obrovské otoky celého těla po sekci

Ahoj, potřebuju poradit, v pátek jsem měla porod sekcí, následně se v noci udělal obrovský hematom v jizvě, v noci z něj vytlačovali krev, do toho prosakovalo šití, tekla krev čůrkem, tak znovu šili asi dva stehy.
Nyní jsem třetí den po porodu a strašně mam celé tělo nateklé, tak mě to celkem vyděsilo, protože v předchozích těhotentvích jsem na to nikdy netrpěla. už na jipu byl tu první noc problém, že byl velice malý vádej tekutin oproti příjmu, příjem např 3 litry infuzí, výdej 300ml, ač jsem se pak i snažila hodně pít, třetí den oteklo naprosto vše, a já vůbecd nevim co s tim a jestli je to normální, děsně mě bolí záda v oblasti ledvin. sestry v porodnici jen říkají, že je to úplně normální. mě to docela vyděsilo. tak uvítám jakoukoliv radu co pomůže vrátit tělo do normálu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 29.01.18 21:10
@ajinka-t píše:
Ahoj, potřebuju poradit, v pátek jsem měla porod sekcí, následně se v noci udělal obrovský hematom v jizvě, v noci z něj vytlačovali krev, do toho prosakovalo šití, tekla krev čůrkem, tak znovu šili asi dva stehy.
Nyní jsem třetí den po porodu a strašně mam celé tělo nateklé, tak mě to celkem vyděsilo, protože v předchozích těhotentvích jsem na to nikdy netrpěla. už na jipu byl tu první noc problém, že byl velice malý vádej tekutin oproti příjmu, příjem např 3 litry infuzí, výdej 300ml, ač jsem se pak i snažila hodně pít, třetí den oteklo naprosto vše, a já vůbecd nevim co s tim a jestli je to normální, děsně mě bolí záda v oblasti ledvin. sestry v porodnici jen říkají, že je to úplně normální. mě to docela vyděsilo. tak uvítám jakoukoliv radu co pomůže vrátit tělo do normálu.
to meka mamka ale mela gestozu ledvin po porodu :think:

xjuklickova
Kelišová 5068 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 21:17

Normalni to teda neni… Urcite sono ledvin a vlastne celeho bricha, mozna nejaky furosemid, chtej urologa…

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 29.01.18 21:22

Sestry ani doktori to resit nechtej, porad mi dokola rikaj, ze je to normalni, mkdyby me ty ledviny tak moc nebolely, tak to treba neresim, ale takhle mam strach…

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 29.01.18 21:26
@ajinka-t píše:
Sestry ani doktori to resit nechtej, porad mi dokola rikaj, ze je to normalni, mkdyby me ty ledviny tak moc nebolely, tak to treba neresim, ale takhle mam strach…

Tak tohle tef vubec nezavidim :,( je mozny ze je to ktem komplikacim :/..neboj tk bude dobre :hug: boze jak ja se na tu sekci netesim

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 29.01.18 21:32

@ajinka-t a dýchá se Ti dobře? Jaký máš tlak? Jako lékaři mi to teda normální rozhodně normální nepřipadá. Měl by Tě vidět internista. A jestli Tě bolí v oblasti ledvin tak určitě sono ledvin. Ale určitě podrobná laboratoř a interní vyšetření.

medunka23
Kelišová 6709 příspěvků 29.01.18 21:49

Otok celeho těla je divný, já při první sekci měla nohy jako konve, ale prepiskla jsem to v začátcích s pohybem a prijem versus výdej tekutin je taky alarmující.

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 29.01.18 22:02

Prosím tě nenech se odbýt!!!
Fakt ne. Chtěj lékaře nebo ať do karty napíšou, že sestry odmítají přivolání lékaře přes naléhání pacientky a podepíšou ti to!!! Krávy!!! :pocitac:
Normální to není a jde o tvoje zdraví!

Iris82
Kecalka 185 příspěvků 29.01.18 22:02

@ajinka-t : Dobry den, jsem lekar, ale ne gynekolog, takze nevim, jak caste jsou podobne komplikace sekce a jak probihaji.

ALE z meho pohledu je to spis na nejake interni konzilium - otoky jsou nejcastej v dusledku selhani srdce a ledvin, jsou i ruzne dalsi priciny, ale tady mi prijdou nejlogictejsi ledviny. Ste jeste na JIP? Sleduje se jeste prijem/vydej tekutin, hodnota tlaku? Mate jeste cevku? Nemate dechove potize, pocity na zvraceni? Dostavala ste i transfuze? (nizky vydej moci by mohl byt v dusledku vetsi krevni ztraty + omezeneho prijmu tekutin pred sekci i v dalsich hodinach po - ale do 24 hodin by se to melo srovnat).

Jeste mne napadlo, ze otoky mohou byt i po spinalni anestezii, ale ty byvaji obycejne v dolni polovine tela a prijem/vydej tekutin by se meli v prubehu 48 hodin srovnat. Ale pokud jste dosud lezela, mohou pusobit jako celotelove.

Nerada davam rady po internetu, ale tohle je ponekud nestandardni… Doufam, ze zitra Vam bude lip a i otoky odezneji

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 29.01.18 22:03

Právě že mam oteklé úplně vše, a teď je to od dopoledne co jsem to s nima chtěla řešit dvakrát horší a oni mi nechtěj vzít ani krev, kvůli těm ledvinám…
pořád mi jen tvrdí, že je to normální a místo doktora za mnou poslali psychologa…
tlak m změřili jednou a měla jsem 154/95, nebo jak se to píše
ráno na vizitě ještě zkusim řešit s doktorem…
pokaždé mi jen řeknou, že je to normální a že to tak má většina mamin po porodu…

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15098 příspěvků 29.01.18 22:06

@ajinka-t bud máš alergii na nějaké léky, nebo problém s ledvinami? vyšetřili ti krev a moč?

ajinka-t
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 29.01.18 22:06

@Iris82 sekce byla akutní v celkové narkoze
na jipu jsem byla 24hodin, pak přesun v sobotu odpoledne na normální pokoj, otékat celé tělo začalo dnes, nikdo nic nesleduje a jen mi tvrdí, že je to normální…a doktora mi nezavolaj, prý si mam počkat zítra na vizitu…

Limi123
Závislačka 2590 příspěvků 29.01.18 22:09

Normalni to neni, jsem po sekci, hematomy jsem mela obrovske, dva, krev z nich take vymackavali proudem, pokazde tak 200 ml.

Ten hematom je celkem bezny. Ten otok ne, ani jsem neslysela o nikom, kdo by to tak mel. Nevim, zda bych cekala do rana.

Jen pozor na to, napr. v Podoli opravdu vse rozhoduji sestry, protoze lekari na sestinedeli jsou tam na zacvik a sestry maji mnohem vic zkusenosti a uz toho videly hodne. Ja mela po sekci zlateho stafylokoka, horecky 40 a take mi mudr nechtely zavolat. Pak ji zavolali s tim, ze potvrdila jejich postup (nic nedelat). No, co ta Mudr take mela delat, kdyz byla naprosto bez zkusenosti a ty sestry maji treba 30 let praxe.

Vlastne az ve chvili, kdy se mi to vsechno VELMI zhorsilo, zavolali nejake docentce a ta to pak vse vyresila behem jedne navstevy.

Příspěvek upraven 29.01.18 v 22:10

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 29.01.18 22:09

@ajinka-t normální to není. Co to dýchání? Dávají Ti stále infuze?

Laurie
Kecalka 369 příspěvků 1 inzerát 29.01.18 22:11

Zkusila bych, pokud tebe lékaři neposlouchají nebo nechtějí nic řešit, tak aby se na ně obrátil manžel/ přítel, třeba u nich bude mít větší respekt :think: přeju at je ti brzo lépe :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Perný den Michaely Badinkové: Před zkouškou Tváře musela zavolat odtahovku!

Michaela Badinková (39) už je v plném proudu příprav na TTMZH a právě chystá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama