Obrovský opar na rtu před porodem

42
9.11.20 07:21

Obrovský opar na rtu před porodem

Ahoj holky, prosím o radu nebo uklidnění..,

jsem ve 38. týdnu, dnes se mi na rtu vysel opar, pokoušela jsem se ho zahnat tea tree olejíčkem, přítel mi našel na internetu, že se má také zkusit potřít rozetřeným česnekem, do toho jsem si na to stříkala ještě cutasept, což má být i desinfekce na kůži proti virům..zkoušela jsem to ještě vysušit zubní pastou, to mi v minulosti pomáhalo.. Nicméně mi rty neskutečně napuchly, nikdy jsem takový opar neměla. V noci mě budil otok a pálení, nemůžu rty ani zavřít, otok je masivní. Nevím, jestli to trochu nesouvisí i s tím česnekem, dost pálil a dala jsem si jej do puchýřků. :?

Teplotu zatím naštěstí nemám, ale k nějaké masti se dostanu až dneska k večeru, partner zajde do lékárny, ale byl v karanténě a musí dohnat resty v práci a jít do terénu měřit zakázku…

Mám strach, moc se bojím, aby se to nějak nezkomplikovalo a neohrozila jsem mimčo. Aby se nerozhodlo přijít na svět už teď a já měla ten obrovský opar, bála bych se jej jakkoli dotýkat..Bohužel jsem si přečetla o případech nákazy miminka z oparu na rtu, které skončily fatálně :,(:nevim:

Gynekolog má teď dovolenou, praktik ordinuje až odpoledne a navíc v době Covidu a kousek před porodem nechci zbytečně do plné čekárny.. :nevim:

Co teď? Jet do nemocnice, kdyby otok neustupoval nebo se přidala teplota? Ještě nikdy jsem to u oparu tak nateklé neměla.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5528
9.11.20 07:43

Zavolej odpoledne praktikovi a domluv se s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10244
9.11.20 07:46

Zkusila bych zavolat do porodnice, kde budeš rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3221
9.11.20 08:41

@Luciziza jestli to máš nateklé, tak leduj a moje máma si na opar dávala kašičku z droždí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
9.11.20 09:35

Ahoj, mne se udělal opar na rtu hned po komplikovaném porodu, též jsem z toho měla velké obavy, opar jsem důkladně kryla takovými těmi náplastmi na opar, což mi schválil i lékař, že by to mělo být tak snad v pořádku…a ještě jsem občas nosila pro jistotu i roušku, důkladně dodržovala hygienu a bylo to v pořádku, syn opar „nechytil“. Tak držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.11.20 10:26
@Ninanee píše:
Ahoj, mne se udělal opar na rtu hned po komplikovaném porodu, též jsem z toho měla velké obavy, opar jsem důkladně kryla takovými těmi náplastmi na opar, což mi schválil i lékař, že by to mělo být tak snad v pořádku…a ještě jsem občas nosila pro jistotu i roušku, důkladně dodržovala hygienu a bylo to v pořádku, syn opar „nechytil“. Tak držím palce!

Děkuju za povzbuzení.
Ten praktik mě taky napadl, bude to nejlepší mu zavolat…Bohužel mám teď i mírně zvýšenou teplotu, pusa stále hrozná..Do toho jsem se předevčírem poranila dole u cvičení s Aniballem, prostě jsem celá rozbitá. :,(

Prostě se ve mě něco mele a rodit v tomto stavu nechci, tak budu moc věřit, že děťátko ještě alespoň týden počká. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
9.11.20 13:38

@Luciziza neboj, mám pocit, že tělo se před porodem vždycky samo spraví :think:. Už jsi sehnala nějakou mastičku? Ta teplota může být i z toho oparu. Co je nejdůležitější, tak abys neměla genitální opar (opravdu je poranění jen z anibalu?). Rozjetý genitální opar je indikací k císaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.11.20 13:45
@Sue2008 píše:
@Luciziza neboj, mám pocit, že tělo se před porodem vždycky samo spraví :think:. Už jsi sehnala nějakou mastičku? Ta teplota může být i z toho oparu. Co je nejdůležitější, tak abys neměla genitální opar (opravdu je poranění jen z anibalu?). Rozjetý genitální opar je indikací k císaři.

Ještě ne, partner se vrátí až k večeru..Dole je to opravdu z Aniballu, předevčírem jsem se přecenila a postoupila jsem o 3cm, což není moc dobré..Měla jsem jít po 0,5 nebo 1 cm za den, ale protože se mi 22 cm zdálo v pohodě, nafoukla jsem hned na 23,5 a objevila se krev, ne z hráze, ale někde uvnitř asi nějaká prasklinka..nic mě nesvědilo ani na rtu, to začalo až včera, byla neděle a neměla jsem pohotovostní herspesin.. :( Ale ještě než se to takhle rozjelo, dělala jsem si masáž hráze, tak se trochu bojím a budu se kontrolovat i tam dole..Je možné, že by se mohl ten opar z úst přenést..? Asi ano..takže teď hodně myju ruce, desinfikuju atd..

Jinak obvoďák mě hned vystrašil, že by to mohl být Covid, ať jdu na testy, případně ať počkám dva, tři dny a kdyby teplota neustala, tak na ten test mám zajít. Rozbrečela jsem se (osamotě),představila jsem si ten porod s rouškou, kdy na mě jdou v rukavicích, se štíty…Nevím, jestli to není třeba z nevyspání, budu to sledovat..
Jinak žádná dušnost, bolest hlavy, ani ztráta čichu, prostě se asi preventivně ptají, ono tohle je oslabení a může to být cokoli.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
9.11.20 14:01

@Luciziza neboj, kdyby se ti rozjel opar dole poprvé (nebo už jsi ho měla?), tak to zaručeně poznáš :mrgreen: S tím covidem bych neplašila, předpokládám, že lékaři teď posílají na testy všechny s horečkami. Jinak nevím jak rodičky, ale jinak každý, kdo jde do nemocnice, je testován.
Jo a se štíty u porodu se asi smířit musíš tak či tak.
Každopádně zatím bych fakt řekla, že máš prostě ten opar rozdrbaný, večer ho námaž, pokud vyleze teplota, tak si vem paralen a zůstaň v pelechu. Klidně můžeš i přenášet a všechno se stihne hezky zahojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.11.20 14:13
@Sue2008 píše:
@Luciziza neboj, kdyby se ti rozjel opar dole poprvé (nebo už jsi ho měla?), tak to zaručeně poznáš :mrgreen: S tím covidem bych neplašila, předpokládám, že lékaři teď posílají na testy všechny s horečkami. Jinak nevím jak rodičky, ale jinak každý, kdo jde do nemocnice, je testován.
Jo a se štíty u porodu se asi smířit musíš tak či tak.
Každopádně zatím bych fakt řekla, že máš prostě ten opar rozdrbaný, večer ho námaž, pokud vyleze teplota, tak si vem paralen a zůstaň v pelechu. Klidně můžeš i přenášet a všechno se stihne hezky zahojit.

Děkuju, ono já si ho včera trochu i mačkala papírovými kapesníkem, chtěla jsem to zneškodnit a vypálit teatree a tím Cutaseptem, do toho potom ten česnek a pak přišla ta pusa jako po zkaženém botoxu.. :? a zatím se drží..

Genitální opar jsem ještě neměla a moc doufám, že ho ani nepoznám, asi je to dost drsné. 8o

Zatím mažu vazelínou, půjdu odpočívat s kdyžtak ten paralen, ještě se změřím.

Jinak jsem myslela asi spíše ty celkové skafandry se štítem, :think: myslím, že u Covid negativních to asi ještě takhle přísné není.

Děkuju za podporu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.11.20 14:07

Hlavně už si na to nic nematlej a nešahej na to! Mohl to být normální opar, ale kombinací Cutaseptu, česneku, mačkání a ostatních léčebných procedur sis to úspěšně roznesla po celým rtu :zed: Hlavně neplaš a negoogli, je to jen opar, kup si na to od Compeedu ty náplasti, na mastičku už je stejně pozdě. Ideálně se vyhni čokoládám, oříškům, hnědý rýži a kontroluj si, aby se ten opar nerozlezl právě jak už tu děvčata zmiňují na genitálie nebo kamkoli jinam, tam je potom urychleně potřeba navštívit lékaře. Brzké uzdravení přeji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
10.11.20 14:19

Ahoj, urcite to bude v poradku, do porodu bude opar pryc a kdyby ne, tak rousku (tu stejne mit musime) a porad myt desinfikovat ruce (to ted taky musime), ten tea tree je dobry hodne vysusuje a zbavi te toho nejhorsiho, jinak z lekarny doporucuju zovirax duo, nejlepsi co jsem za leta oparu zkusila. Obvodacka ti muze napsat nejaka antivirotika a poslat jen sms, ale myslim, ze ti je mozna nebude chtit dat, protoze se v tehotenstvi nemaji uzivat a budes muset pockat az na gynekologa. Ale, nepanikar, myj si porad ruce a brzy to bude lepsi. Ja mela opary kazdou chvili, i po porodu a mimco vzdy v poradku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
10.11.20 23:13

Děkuju, holky, už je to lepší, otok zmizel, zůstal klasický opar a teď mažu a hojím. Sice se pořád necítím úplně ve své kůži, ale naštěstí zmizela zvýšená teplota.

Nejspíše to opravdu byla nešťastná kombinace všech osvědčených rad v případě, že není k dispozici účinná antivirová mastička. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1767
10.11.20 23:42

Proboha zenska cos to provadela? 8o

Ja mivam takove opary i 3 najednou. Pusa natece jak po nepovedenem bottoxu, boli to jako prase a nejde dovrit rty. Na opar si saham jen mydlem umytyma rukama a hned jej zalepim compeedem. A zase si umyju ruce. To pak prejde (vyrazne se omezi) i ta bolest. Otok po case splaskne a takovy obri opar mi vydrzi i 14 dni.. A pak dalsich 14 dni je videt strup..

Jinak miminko po porodu s takovym oparem nepusinkuj a neprskej na nej (nejlepe nos i rousku). Mne se udelaly po porodu dvojcat dokonce dva takove opary naraz a 14 dni jsem si davala pri manipulaci s detma pozor..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama