obsah lékarničky na dovolenou

Anonymni
16.4.09 12:34

obsah lékarničky na dovolenou

Hezký den,

měla by jsem dotaz ohledně lékarničky na dovolenou.
Jedeme s 20 měs. dítětem do Tunisu, tak by mě zajímalo, co by jste si sebou rozhodně vzaly. Vzhledem k tomu, že nejsme moc „práškovací typy“, tak prosím o konkrétní názvy.

Díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2189
16.4.09 13:26

Super téma, zrovna nedávno jsem přemýšlela, co všechno v létě na nějakou tu dovču budu brát jako lékárničku. Takže už se těším na zkušené odpovědi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35453
16.4.09 13:36

Pro dospeleho hlavne dpostatek paralenu (pocitejte, ze kdyz onemocnite, tak snite treba 5 tablet denne), Imodium na prujem, neco na alergii, mast na spaleniny (calcium pantotenicum), desinfekci (na rany je nejlepsi peroxid, da selit dovnitr, ale zase septonexem muzete vydesinfikovat trena i zachodek pred pouzitim…), naplasti, …snad by mohlo stacit, Tunisko je celkem civilizovana zeme…

pro dite nevim, dite nemam …asi bych vzala pro kojence rehydratacni roztok v prasku (kulisek), nejaky sirup s paracetamolem, a pokud bych mela doma, tak nejake ty kortikoidove cipky (prvni pomoc pro pripad duseni)…zbytek at doplni matky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.09 13:59

Ahoj, po zkušenostech vozím lékárničku vždycky s sebou, i když jedem jen k dědovi a babičce na víkend - oni mají ty své prášky na tlak a cukrovku a tak, ale když dítě dostane horečku, nemají na to nic :-)
Takže jsem vyřadila jednu kosmetickou taštičku a v ní mám nastálo:
náplasti (pro děti barevné)
nějaké obvazy a sterilní gázu + od nedávna i stripy (takové ty jakoby stehy na tržnou ránu - syn je notorický úrazista)
dezinfekci - nejradši mám Betadine, protože děti nepálí
sirup proti horečce (dcera preferuje Brufen, syn Nurofen) + paralen či panadol čípky (pro mimino)
něco na rýmu (Libenar nebo Sterimar, Marimer…, pro manžela Nasivin, Sinupret)
něco na kašel (Mucosolvan na vykašlávání, Sinecod na zklidnění kašle na noc)
něco na popáleniny (Flamigel, calcium…)
něco na průjem (Smecta, Hylac, na zavodnění pro mimino Kulíšek)
Fenistil na komáří štípance a podobné
v létě pinzetu na klíšťata
Pro nás dospělé klasiku - modafen, acylpyrin
Teploměr
Pak se tam dá doplnit podle potřeby.
Chce to jen občas zkontrolovat, že léky nejsou prošlé, ale to děláte jistě i u normálních lékárniček doma. Výhoda je, že když někam jedem - a my jezdíme dost často - žádné léky nebalíme, prostě jen s toaletními taštičkami pro nás oba vezmeme i tu třetí s léky. Navíc, protože mám vlastně nejčastěji používané léky dvakrát (ve velké i malé lékarničce), nestane se mi většinou, že bych měla obojí dopotřebované.
Tak ať se vám v Tunisu líbí a žádné léky nepotřebujete!
Mild

• Nahlásit
  • Citovat
2724
16.4.09 14:08

Slivovici, paralen, opalovací krém a pantenolovou pěnu, pokud snášíte tak Smectu…a hlavně kartičku od pojistky a předem zjištěný telefon na lékařskou péči v místě pobytu (zeptat se v cestovce kde je první pomoc, kde nejbližší nemocnice). V Tunisu v resortech celkem klid, jen bacha na jídlo a pití na ulici, vodu jen balenou-zavřenou, zmrzku, hranolky a ovoce jen v hotelu. Kdyby byl problém s hmyzákama, kupte si raději na místě místní repelent (u nás koupený nemusí fungovat).
Ideální je all inclusive hotel s vlastní zahradou a pláží, jsou moc pěkné a dobře vybavené (vnitřní i vnější bazény, dětské atrakce, animátoři, balená voda ve všech barech a jídelnách na požádání, jídlo celý den tamtéž), není moc proč chodit ven, každé arabské město má medinu, v ní několik mešit, bazar a to je asi tak vše, s dětma bych si to klidně nechala ujít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35453
16.4.09 14:09

Ja mam taky zabalenou lekarnicku porad, akorat ji nezvladam kontrolovat, takze IBUPROFENY VECNE NEMAM, ZATO TAM mam ruzne raritni leky, jako treba noretisteron a podobne :-))))

Kdyz jsem jela do Indie, mela jsem v lekarnicce spoustu veci vc. leku na vyskovou nemoc, ATB, infusni sety…ale paralenu jsem si vzala jedno platicko, ktere jsme spotrebovali za pul dne, kdyz jsme onemocnenli - nezapomenu, jak jsem nakupovala v Indicke lekarne :-))) nastečsti tam maji celkem vsechno, jen lekarna vypadala jako garaz meho tatinka vcetne vseho bordelu…
proto pisu '„dostatek paralenu“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
16.4.09 14:46

Tahle diskuze se mi zrovna hodí, teď pomalu sepisuju seznam na letní dovču a spoustu věcí jsem si od vás doplnila :)
Ještě bych dodala - pokud dítku ještě nenarostly všechny zuby, tak něco na bolení zoubků - u nás zabírají homeo čípky Viburcol a kapičky BabyDent. A pro dospělé se nám v Egyptě osvědčil taky Cholagol - to jejich koření může udělat Evropanovi paseku se žlučníkem.
Přeju pěknou dovču!
Romana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
16.4.09 14:56

To co si berete vy uz davno nevozim (snad jen ten paralen, zyrtec, naplasti a nejakou desinfekci) ale vozim homeopatika
Arsen na infekcni prujmy,
Belladon u na anginu, horecku a upal/uzeh,
Aconitum na bolave ucho po ofouknuti vetrem (u more dost casta vec), Apis na stipance od hmyzu a meduz,
Ledum na komary,
Nux vomicu na kocovinu (co kdyby..), a
Hepar na zanet spojive a taky
Pulsatillu ta se hodi vzdycky.

Vetsinou ten kdo ma deti vi jakou nemoc muze cekat, takze ja se zameruji na usi, stipance, prujem a anginu. Ale znate to - vetsinou chybi ten lek, ktery potrebujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35453
16.4.09 15:20

No radej nebudu psat, co si myslim o homeopatikach - to by bylo trochu OT.
ale fakt ta lekarnicka nemusi byt nijak moc nacpana, v civilizaci se sezene vsechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
16.4.09 17:16

Bohuzel nevim, co je to OT. O homeopatikach si muze kazdy myslet , co chce, ja si take myslim sve o ATB, brufenech a paralenech. Nicmene mozna se najde nekdo, koho to zajima a muze to byt pro ni prinosna informace. Tot vse, nikomu to do lekarny necpu............

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 17:21

OT - off topic - mimo téma (Pudla tím myslela soukromý názor na homeo)

já teda léky nevozim nikde, pokud nevim, že jsou holky nemocné a nejsou to léky trvale užívané :? :roll:

Asi bych vzala panadol, nurofen (v případě vysokých neustupujících horeček na střídání), teploměr, smectu při průjmu a fenistil gel.

když o tom ale přemýšlím, to jsou spíš léky, které mě napadají teď. JInak bych jela asi bez :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 17:29

add rectodelt - no ale ten má být v chladu, ne???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8793
16.4.09 17:44

na krabičce rectodeltu je napsáno uchovávat do 25 °C, čili ho mám normálně ve skříni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.4.09 17:47

aha, tyjo a doktor když mi ho milostivě dal (bo nechtěl), tak mi řekl do lednice…hm…tak to už nemusim mít obavy při převážení (je fakt, že laryngitida, resp. epiglotitida, to je moje noční můra)

no fakt je, že krabičku nemam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
16.4.09 17:58

Arsen - to je brutální název pro lék - to bych si asi nevzala :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...