Obsedantně kompulzivní porucha , strach z řízení auta

Anonymní
22.6.20 13:36

Obsedantně kompulzivní porucha , strach z řízení auta

Ahoj, je tu někdo kdo trpí obsedantně kompulzivní poruchou a projevuje se to u něj v autě že má strach že někoho srazí, srazil? Já už jsem z toho úplně v háji, už jsem i v takové fázi že se několikrát vracím a zda jsem po cestě opravdu někoho nesebrala. Vozím dceru 2 km autem do školky a každý den je pro mě peklo. Porucha se u mě projevuje i jinými způsoby, ale tak nějak je umím ovládnout, ale tohle prostě ne, na to jsem krátká. Byly mi doporučený antidepresiva, ale ty já nechci, chci se z toho dostat sama. Prosím moc je tu někdo kdo to má taky takto a dokáže se v autě nějak uklidnit nebo se nějak toho zbavil?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.6.20 13:57

Měl to švagr a opravdu musel brát antidepresiva. To místo projížděl třeba desetkrát, jestli tam někdo nezůstal ležet. Teď už léky nebere, ale pomohly mu z nejhoršího. Nebraň se jim, není to nutně navždy. Jsou od toho, aby pomohly.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 13:59
@Anonymní píše:
Měl to švagr a opravdu musel brát antidepresiva. To místo projížděl třeba desetkrát, jestli tam někdo nezůstal ležet. Teď už léky nebere, ale pomohly mu z nejhoršího. Nebraň se jim, není to nutně navždy. Jsou od toho, aby pomohly.

A teď jezdí autem normálně?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 14:01
@Anonymní píše:
A teď jezdí autem normálně?

Ano, jezdí. Je hodně opatrný, jezdí pomalu a dodržuje rychlost, ale už z toho nemá trauma. Už se nemusí vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 14:04
@Anonymní píše:
Ano, jezdí. Je hodně opatrný, jezdí pomalu a dodržuje rychlost, ale už z toho nemá trauma. Už se nemusí vracet.

Jak dlouho to zvládal bez antidepresiv? U mě se právě ta porucha projevuje i tím že mám strach z otravy sebe nebo blízkých a pokud nejsou prášky vyloženě nutné, snažím se je nebrat, protože mám strach že si jakože vezmu prášek budu si myslet že jsem ho spolkla ale on mi upadne, já to nezjistím a sní ho jedno z dětí. To řeším tím že se snažím právě prášky nebrat :disappointed_relieved:

• Nahlásit
  • Citovat
260
22.6.20 14:14

A navštěvuješ psychiatra? Nebo alespoň terapeuta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 14:16

@meduzka23 byla jsem u psycholožky, která mi diagnostikovala toto a poslala mě na psychiatrii rovnou pro prášky. Já řekla že to ale zkusím sama. Tak nějak to zvládám až na to auto to je prostě zádrhel

• Nahlásit
  • Citovat
260
22.6.20 14:17

Chápu. Zkusila bych terapeuta. Najít v okolí fakt dobrého, klidně si i připlatit a zkusit to touto cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
22.6.20 14:29

Není to to úplně řešení problemu (to bych hledala v kombinaci psychoterapie a léků), ale co to jezdit na kole? Jestli se dá jinudy než po rušné silnici… 2 km jsou nic, to zvládne na odrazedle i dvouleták, nebo dát dítě do cyklosedacky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 14:32

@Platanka my se máme za 2 měsíce stěhovat o kousek dál kde momentálně bydlíme ale blíž ke školce a tam je parádní cesta ze to dáme pěšky bez problémů. Spíš ale jde tak nějak celkové ježdění na nákupy, doktoři… Přítel pracuje v zahraničí takže jsem na to sama.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 14:34

@Platanka a bohužel je na této silnici celkem provoz, hlavně všude okolo stromy, menší zatáčky, vysoká tráva a více méně je to rovinka až ke školce takže tu auta pomalu nejezdí :frowning2:️.

• Nahlásit
  • Citovat
40818
22.6.20 14:52
@Anonymní píše:
@meduzka23 byla jsem u psycholožky, která mi diagnostikovala toto a poslala mě na psychiatrii rovnou pro prášky. Já řekla že to ale zkusím sama. Tak nějak to zvládám až na to auto to je prostě zádrhel

Promiň za upřímnost, ale moc to tedy nazvládáš. Zajít za psychiatrem není žádná ostuda, pomůže ti. Kdybys měla angínu, tak jdeš taky pro antibiotika a nesnažíš se to zvládnout sama. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
22.6.20 15:19

A je to urcite obsedance? Znam ji uplne jinak 8o To, ze to chces zvladat sama, je hezka vec, ale tim, ze jsi ucastnikem provozu, do sveho problemu nedobrovolne zatahujes i ostatni, tak hlavne neudelej za volantem nejakou pitomost jen proto, zes nechtela brat leky :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40818
22.6.20 15:21

Jinak v tomhle stavu řídit považuju za velkou nezodpovědnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 18:28

@VilaAnalka to máš pravdu :,( když já si zase říkám že prášky jsou opravdu až ta poslední možnost a že třeba existuje něco co mi otevře oči a budu zase uvažovat logicky. Takto mi to řekla psycholožka že trpím obsedantně kompulzivní poruchou
@aiwwa jak to mám jinak dělat když dcera je předškolák a do školky chodit musí a já jsem doma sama.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama