Obsedantně kompulzivní porucha zkušenosti

14
16.5.16 17:51

obsedantně kompulzivní porucha zkušenosti

Ahoj,
ráda bych se zeptala zda máte někdo zkušenosti s touto nemocí? Jaký jste měli typ a co Vám pomáhalo ve chvíli kdy Vám bylo nejhůře. Jsem objednaná k psychiatrovi, bohužel však až za tři měsíce a bojím se že tak dlouho to nezvládnu, protože je mi čím dál tím hůře. Budu ráda za veškeré Vaše zkušenosti.
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

813
16.5.16 18:06

Ahoj, já to nemám, ale jeden z mých blízkých ano, a jediné co ti teď poradím, když jdeš až za tak dlouho, tak se obrať na centrum krizové intervence v bohnicích - pokud nejsi z prahy, mají i krizovou linku zdarma, kde si popovídáš s odborníkem. Tři měsíce jsou opravdu dlouhá doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2384
16.5.16 18:07

@misssaa12 mě pomáhá klid. Jakmile jsem ve stresu, tak je to průšvih. Ale beru AD - na začátku super, ale teď nějak přestávají účinkovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
16.5.16 18:21

Kamaradka to ma projevilo se to po porodu tak ze mela vtirave myslenky ublizit svemu synovi a blizkym(proste tem na kterych ji zalezelo)hodne lidi si to plete s laktacni psychozou ale neni to laktacni psychoza. Rozdil je v tom ze to zustava je i myslenek.Ale kamaradka z toho byla znicena uplne 4mesice den co den ji atakovaly takove myslenky.Ted uz je ok ale pomohly ji antidepresiva.Ta obsedantni porucha se projevuje ruzne nekdo porad kontroluje jestli zamknul atd nekdo ma tyto myslenky…3mesice je dlouha doba, zkusila bych doktora urugovat ze je to u tebe akutni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
16.5.16 18:23

Bohužel nejsem z Prahy, jsem z okolí Českých Budějovic a bohužel zde všichni mají takto douhé objednací doby nebo dokonce vůbec už nové pacienty neberou. Jinak moc děkuju za radu :) @Teruna000 já teď právě mám stresové období ve škole, tak mžná proto se to tak zhoršilo, je to hrozné někdy mám pocit že se snad zbázním už :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2384
16.5.16 18:34

@misssaa12 u nás mě vzali naštěstí asi za týden. Chodím tam co 2 měsíce. Teď si zrovna budu muset nechat změnit léky. Ale u mě to začalo po porodu a když mě to začalo omezovat, tak jsem se tam objednala. už je to skoro rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
16.5.16 18:49

@niki V mám zřejmě to samé co tvá kamáradka, ale nepřišlo to díky porodu ale díky velmi náročnému životnímu období :( Bojím se že někomu nebo sobě ublížím, přitom bych to nikdy neudělala je to hrozné, pořád na to musímm myslet už se bojím že nejsem ani normální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2833
16.5.16 18:52

Ahoj,
já mám také obsedantně-kompulzivní poruchu, už cca 7 let. Vystřídala jsem řadu psychofarmak, ale žádná moc nezabrala. Mám neustálé kontrolování vodovodních kohoutků, sporáku, dveří, ledničky,…, mám rituály před odchodem z domu, před spaním a během dne, to zejména na vodu. Pak venku pořád kontroluji, kam šlapu, mám nutkavé myšlenky, co by se mohlo stát, kdybych šlápla někam jinam - není to „jen“ to obvyklejší, že třeba musím jít jen po bílých čarách na přechodu, ale mám to venku neustále, dívám se pořád jen na zem a přemýšlím, kam šlápnout a kde je to „nebezpečné“. Ještě si u všeho opakovaně počítám. Zkoušela jsem i individuální a skupinovou kognitivně-behaviorální psychoterapii, ta pomohla jen trochu. Můžu se zeptat, jak se projevuje u tebe? 3 měsíce jsou opravdu dlouhá doba, pokud jsi z Prahy, tak by mohli pomoci v CKI v Bohnicích, nebo v Riapsu, i když s Riapsem jsem moc spokojená nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2384
16.5.16 18:58

@Lollitka mám to stejně jako ty. Neustálá kontrola :-/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
16.5.16 19:04

@Lollitka U mě se to právě projevuje hroznými myšlenkami že bych někomu nebo sobě mohla ublížit. Nejhorší je to k večeru, přes den mám většinou práci, ale jakmile mám vše hotové začnou tyto hrozné myšlenky. Ležím v posteli a třesu se a bojím se že bych někomu opravdu mohla ublížit, zda se z toho nedá zbláznit, nebo zda to není něco horšího. Přitom prostě svoje nejbližší miluju a naopak mám o ně hrozný strach a nikdy bych jim neublížila, ale ty myšlenky mě ničí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2833
16.5.16 19:56

Teruno,
jj, ta kontrola je na palici, co nejvíce kontroluješ ty? Já nejvíc šílím z toho, že nechám téct vodu třeba celý den, nebo že vyhoříme a že způsobím škody i sousedům a nemám moc peněz, natož abych pak někomu něco platila. Proto po každém umytí rukou či sprše stojím u kohoutku, počítám, mávám rukama, no jako magor.

misssoo,
já četla, i nám to jedna Dr. říkala, že lidé s OCD, kteří mají obavy, že by někomu mohli ublížit, to neudělají, že se prostě nestane, že by se „zbláznili“. Já někdy také mívám myšlenky, že bych někoho bodla, řízla… Ale vím, že to prostě neudělám. Sobě jsem ubližovala, řezala jsem se a pálila jsem se cigaretami a opakovaně jsem spolykala prášky, ale to bylo ze sebenenávisti, ne OCD. Ale úplně vím, jaké ty nutkavé myšlenky jsou hrozné a soucítím s tebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2384
16.5.16 20:00

@Lollitka přesně jako ty, kohoutky, sporák - máme sklokeramiku a stejně musím sahat na plotýnky jestli jsou studené - i když jsem třeba vůbec nevařila. A nejvíce tedy zamčený byt. To se vracím od výtahu a několikrát i ze zastávky autobusu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
17.5.16 10:34

@misssaa12 je to ubijejici ty myslenky a ty mas deti? a byla jsi s tim u doktora? hlavne to zkusit resit, u te me kamaradky to byl beh na dlouhou trat ale ma uz klid.Ano vecer to byva nejhorsi a v obdobi stresu taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2833
17.5.16 14:07

Teruno,
tak to máme naprosto stejné, plotny také kontroluji a sahám na ně, i když vím, že jsem nevařila, prostě když kolem jen projdu, mám pocit, že jsem se třeba dotkla těch otáčecích koleček a že jsem sporák spustila. Dveře vždycky zamykám na dva horní a dva dolní zámky a pak ještě do dveří tlačím, jestli jsem „nezamkla“, když jsem je nechala pootevřené. Také se k ním vracím. Jen výtahem nejezdím, mám klaustrofobii, raději tahám i tašky s nákupy do 4. patra, to naštěstí ještě není tak hrozné, kdybych bydlela v nějakém 15. patře, tak nevím. A ty bereš nějaké léky? Nebo chodíš na terapii? Jak to zvládáš v běžném životě? Hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2384
17.5.16 14:24

@Lollitka beru Asentru 2*100, ale právě dnes si musím říct o změnu kvůli plánování těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama