Obsedatně-kompulzivní porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 18.12.17 19:05
Obsese, deprese, úzkost

Ahoj, už nějakou dobu mě trápí obsedatně-kompulzivní porucha a s tím spojená deprese, úzkost. Týká se to hlavně myšlenek, žádné opakované mytí rukou, zamykání atd. Ráda bych si psala s někým, kdo má podobný problém. Také by mne zajímalo, zda vám, kteří podobnými problémy trpíte, pomohl psycholog nebo psychiatr. Přijde mi, že nic moc nepomáhá a že je to nejspíš porucha na celý život. Předem děkuji za jakékoliv info a zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:25

Zdravim, minuly rok jsem se potykala s tezkymi uzkostmi, ktere pak prerostly do tezke deprese. Zkusila jsem snad vsechno - od homeopatik az po psychiatra. Pomohly leky v kombinaci s psychoterapii a kraniosakralni terapii, dnes uz jsem bez leku. Neznam pozadi/spoustece tvych problemu, ale lze se z toho dostat zmenou celkoveho pristupu a nahlizeni na sebe. Za sebe doporucuji “alternativni”/ce­lostni pristup. Je nutne pochopit, proc se veci tak deji. Vse ma duvod a da se z toho dostat. Take jsem tomu neverila, ale jsem to zase ja a mnohem spokojenejsi. Drzim moc palce!

Zahynak88
Kecalka 111 příspěvků 18.12.17 19:29

Ahojky..klidne mi napis do zprav..rada si o tom s tebou popovidam :hug: :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:32

Ahoj. A co automaticke myslenky? Napadaji me totalni blbosti…

Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 18.12.17 19:40

Ahoj holky, děkuji za reakce.
Ano, mám problém i s automatickými myšlenkami, něco mne napadne a pak se té myšlenky třeba nemůžu zbavit… Řekla bych že tím v jisté formě s přestávkami, kdy bylo lepší období, trpím už od dětství. Léčit jsem se začala ale teprve zhruba před dvěma lety (antidepresiva), které jsem po čase vysadila, ale problémy se zase vrátily.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 19:43

Promin za anonymitu, ale nechci vystupovat verejne. Hele me napadaly takove blbosti, ktere ani nemohu uverejnovat. Byla jsem vystrasena z toho, co moje hlava dokaze vymyslet. Vubec jsem to nebyla ja. Diky te psychoterapii a kraniu se mi spousta veci podarila rozklicovat a u me je ta zatez mezigeneracni - tzn ze jsem odzivala veci, ktere se vyskytly v generacich prede mnou. Vim, ze to zni totalne uhozene, do te doby jsem byla anti alternativec, ale pravda je, ze mi to neskutecne pomohlo vse pochopit a prekonat. Jen si na to musi prijit kazdy sam.

DzungaracekChlupacek
Kecalka 388 příspěvků 18.12.17 19:56

Pomohly mi léky - Sertralin. Neboj se, bude to dobré, přeji at i ať je to lepší :kytka: :hug:

Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 18.12.17 19:56

Chápu. Taky nechci, aby to o mně nikdo ze známých věděl, hodně lidí má stále vůči těmto problémům předsudky, ale je to nemoc, myslím, že za to člověk nemůže, ja sama se nepovažují za hlupáka. Já mám právě tady z těchto alternativních metod strach, nevím teda, čeho přesně se metoda, kterou popisuješ, týká, neznám ji, ale bojím se, že by se můj problém mohl ještě prohloubit, kdybych se začala zabývat ještě např. regresí atd.

Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 18.12.17 19:58
@Zahynak88 píše:
Ahojky..klidne mi napis do zprav..rada si o tom s tebou popovidam :hug: :mavam:

Děkuju moc, ozvu se :-)

Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 18.12.17 20:00
@DzungaracekChlu­pacek píše:
Pomohly mi léky - Sertralin. Neboj se, bude to dobré, přeji at i ať je to lepší :kytka: :hug:

Já momentálně beru Cipralex, necelé 3 týdny (znovu po dvou měsících od vysazeni), tak čekám, az zase zabere. Ale štve mě to, myslela jsem, že léky už nebudu potřebovat:-( A jinak děkuju moc za podporu! :)

Emimin7
Echt Kelišová 9367 příspěvků 18.12.17 20:03

Ja mam uz da se rici vylecenou uzkostnou poruchu. Byla to fakt sila. Nejvic pomohly antidepresiva a da se rici po hlave se vrhat do vseho, z ceho jsem mel obavy.

Anonymka.D.
Kecalka 114 příspěvků 18.12.17 20:16
@Emimin7 píše:
Ja mam uz da se rici vylecenou uzkostnou poruchu. Byla to fakt sila. Nejvic pomohly antidepresiva a da se rici po hlave se vrhat do vseho, z ceho jsem mel obavy.

Můžu se zeptat, jak dlouho u tebe léčba trvala? Docházelas i na psychoterapie nebo s tebou vše psychiatr probíral? Mám zkušenost, že psychiatr většinou jen napíše léky, ale nejde do hloubky problémů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 20:18

Leky, stejne jako u vetsiny nemoci, podle me pomuzou potlacit priznaky, ale problem nevyresi. Proto se ti to vratilo. Proto doporucuji kombinaci obojiho. Brat leky, aby clovek mohl fungovat, ale snazit se prijit na to, proc se veci tak deji a snazit se jim postavit. Dnes jiz existuje cela rada pristupu, ktere mohou pomoci - psychoterapie, kineziologie, kvantovani, kranio a ja nevim, co jeste. Dulezite je, cemu clovek veri a cemu da sanci - pomoci muze treba i jen joga, ktera pomuze zklidnit mysl, ale me se to rozjelo natolik, ze jsem uvazovala i o blazinci, coz taky muze byt pro nekoho cesta, ne ze ne. Zastavit se a zklidnit, vninat sam/sama sebe, pochopit, co se ti tva nemoc snazi rict. Tve obavy chapu, ja na sezenich prolila potoky slz, sla tu cestu do pekla i zpatky. Moc doporucuji kraniosakralni terapii, tu mi doporucila i lekarka, to je jemna metoda, u te nemusis mit obavy z niceho, zklidni mysl, je to jako jit na masaz :) - koukni treba na http://www.terezakralova.cz/tereza-kralova, za me doporucuji https://www.dynamickyklid.cz. Zkus si o tom neco precist a uvidis, jestli te to oslovi a jestli je to ta spravna cesta pro tebe. Pokud bys byla otevrena i vecem, kde se vymetaji pavouci ze skrine ;), napisu ti kontakty do sz. Prohloubeni se myslim bat nemusis, pokud je terapeut zkuseny a vi, co dela, vytahne ten problem ven a ulevi se ti. Tot moje zkusenost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 20:22

Holky a co kdyz si rodina o nejakem clenu mysli, ze OCD ma (fungovani uz davno prerostlo unosnou mez), ale dotycny s tim nechce nic delat (proste o tomhle vubec nekomunikuje, proste mlci)… :oops: :think: :nevim: Je nejaka sance aspon na komunikaci, jak z toho ven, nevedel by nekdo? Prosim o anonym z rodinnych duvodu. Anonym M.

Emimin7
Echt Kelišová 9367 příspěvků 18.12.17 20:24
@Anonymka.D. píše:
Můžu se zeptat, jak dlouho u tebe léčba trvala? Docházelas i na psychoterapie nebo s tebou vše psychiatr probíral? Mám zkušenost, že psychiatr většinou jen napíše léky, ale nejde do hloubky problémů.

Od nasazení AD asi měsíc do mírného, téměř nicotného zlepšení, a dohromady tři měsíce, než jsem pocítil zlepšení výraznější. Poté asi další tři měsíce, po kterých jsem si konečně připadal, že je pokrok opravdu veliký. Teď už je to rok. Dá se říci, že každé tři měsíce jsem zaznamenal citelný pokrok.
Psychiatr mi vysvětlil poměrně dost, protože jsem byl tak vyjančenej, že jsem na něj sypal jednu otázku za druhou. :)
Na terapii jsem chodil, ale psycholožka mi vlastně neřekla nic nového, jen to, co už jsem věděl. Ale to je možná i tím, že už jsem měl o úzkostech celkem dost nastudováno.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >