Obtěžování v MHD – zažila jste některá? Jak reagovat?

Anonymní
2.9.21 15:51

Obtěžování v MHD – zažila jste některá? Jak reagovat?

Ahojky, v poslední době jsem viděla pár článků na tohle téma. Docela mě překvapilo, jak velký je to problém, sama jsem se s tím jako studentka setkala. Nějaký chlápek se prostě víc přilepil k mým zádům… Tehdy jsem nijak nereagovala, je to už strašně dávno, ani jsem se doma nesvěřila, ale hlodá to ve mně, jak děti rostou a pomalu budou sami jezdit ze školy tramvají a metrem. Máte zkušenosti? Co jste dělaly a jak jste reagovaly? Řekly jste to rodičům? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33351
2.9.21 15:52
@Anonymní píše:
Ahojky, v poslední době jsem viděla pár článků na tohle téma. Docela mě překvapilo, jak velký je to problém, sama jsem se s tím jako studentka setkala. Nějaký chlápek se prostě víc přilepil k mým zádům… Tehdy jsem nijak nereagovala, je to už strašně dávno, ani jsem se doma nesvěřila, ale hlodá to ve mně, jak děti rostou a pomalu budou sami jezdit ze školy tramvají a metrem. Máte zkušenosti? Co jste dělaly a jak jste reagovaly? Řekly jste to rodičům? :think:

to jsi zase s ty, s tím dědulou, co trpí samomluvou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 15:54

@vokishka Ne, nějak nevím, o čem píšeš.

• Citovat
  • Nahlásit
650
2.9.21 16:00

Já jsem nedávno viděla fotku z vlaku, chlap seděl naproti přes uličku a hladil si ho přes kraťasy. Nevím, jak to dotyčná fotografka řešila, ale ve vlaku určitě říct stevardovi/průvodčímu.
Ja bych mu ho snad ustřihla, stát se to mně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
2.9.21 16:08

Holky, a teď nekecám, co se mi stalo za dob studií v Praze. Jela jsem v tramvaji, seděla jsem, a nade mne si stoupnul takovej vošuntělej postarší chlap. A jak stál a já seděla, tak jsem mela rozkrok u hlavy a koukám - měl rozeplý poklopec, ptáčka malinkýho venku a na něm ještě takovou kapku. Vyfotila jsem to a ukazovala hned spolubydlícím a ty mi řekly, že jsem ještě větší uchýl já, že jsem to fotila :) Ale jinak by mi nikdo nevěřil! Tak tolik můj přínos k tématu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
2.9.21 16:11
@vokishka píše:
to jsi zase s ty, s tím dědulou, co trpí samomluvou?

taky mně to hned napadlo :palec: navíc u nás od dob korony jezdí autobusy poloprázdné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 16:39

@stinga Já nějak nevidím, že bych psala o autobusech, ale v Praze jsou některé tramvaje už teď opravdu dost plné a to samé platí i o metru. Asi záleží město od města, každopádně díky za pomoc a zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
131
2.9.21 16:41

Na mě se před lety, když jsem chodila na střední, lepil jeden muž v poloprázdné tramvaji. Ale jinak nikdy předtím a nikdy potom se mi nic podobného nestalo. Nemyslím si, že je to velký problém zrovna tady v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
2.9.21 16:43
@Anonymní píše:
@stinga Já nějak nevidím, že bych psala o autobusech, ale v Praze jsou některé tramvaje už teď opravdu dost plné a to samé platí i o metru. Asi záleží město od města, každopádně díky za pomoc a zkušenost.

tak u nás metro a tramvaje nejsou, tak píšu o tom, co znám

• tak nauč děti, kdyby se jim to stalo, ať nahlas řeknou, pane musíte se na mně tak lepit?, kolem je plno lidí, když jsou na sebe nalepení, to si žádný fetišista nedovolí v tom pokračovat - oni právě využívají toho, že každý je tzv. slušně vychovaný a nic neřekne
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
2.9.21 16:46

Dojíždím od svých šesti let a je mi 43. Nikdy se mi nic nestalo. Asi jsem hnusná i pro ty ouchyly…
Ale v jiných prostorách si na mě pár chlapů taky něco zkusilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
2.9.21 16:48

Taky se mi kdysi stalo. Bylo mi +-15 a nejdříve na zastávce, jakoby mě pohladil po zadku. Ale říkala jsem si, ze se mi to asi zdálo, pak při nastupování mě regulérně za zadek jakoby popostrcil do schodů a to už jsem šla rychle dozadu autobusu a měla jsem strašně divny pocit. Do dneska si to pamatuju, ale žádné trauma nemam, jen si říkám, jestli mohl byt i třeba nebezpečný.
A ve vlaku, jak jsme jezdili do školy, ale to už je skoro 30 let bylo uchylaku dost, ale takhle “zblízka” už jsem nepotkala. Ale onanisty, nebo jiné exibicionisty jsme vidavali často. Jak je to dnes netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
2.9.21 16:49

Už jsem byl toho svědkem několikrát. Jednou jedinkrát jsem nezareagoval, protože jsem nevěděl jak a měl jsem plnou hlavu osobních věcí… a dodnes si to vyčítám.
Jednou jsem chlápka okřikl, ten pelášil pryč. Ale okřiknutí strhává pozornost, což né vždy je úplně super, ted vždy na místo natlačím a úchyláky vytlačím.

Podle mě úchyláci budou pořád a je to prostě odpovědnost nás normálních lidí zasáhnout, prostě nezavírat oči a neignorovat (což dělá 90% lidí mimochodem).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
2.9.21 16:52

Já dojížděla od 6 do 22, nikdy se mi to nestalo,
mamka říkala, že to jednou zažila v autobuse, že se jí někdo taky nalepil na záda - nedělala nic, bylo jí to blbé - a to je právě chyba, člověk se musí hlasitě ohradit, a ne trpně držet

• ve vlaku jsem víckrát viděla v odstaveném vagoně, jak si to chlap dělá, jednou to pak stříkal na okýnko - :poblion: :poblion: :poblion: :poblion: :poblion:, ale ten nebyl nebezpečný, jen nechutný
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6210
2.9.21 16:59

V autobusu ani takhle se mi nikdy nic nestalo. Jen párkrát zastavil kamionak a lákal mě dovnitř. Jednou mi nabízel i peníze za kalhotky :lol: tak poučit i o téhle možnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.21 17:02

Tak já jsem fungovala jako magnet na všechny možné úchyly. Zažila jsem obtěžování v MHD, ve vlaku, na pracovišti, a všude možně. A to opakovaně. Jediné co mě na tom těší je, že jsem to přežila. :?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat