Obtěžování v MHD – zažila jste některá? Jak reagovat?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
718
2.9.21 22:33

V práci si to dědek dělal pod stolem a sledoval přitom nějakou holčinu co seděla vedle u stolu. Servala jsem ho na 2 doby a řekla že zavolám policajty jestli okamžitě neodejde a jestli ho tam ještě uvidím :? Fuj, hnus.. Ale je toho čím dál tím víc bohužel :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
3.9.21 05:22
@HornyHippo píše:
Já nikde nepsal že to je omluva.
Naopak jsem vůči takovému chování dost ostře vymezený viz můj první příspěvek na první stránce.
Spíše jsem tím chtěl říct, že je mi takových chlapů líto a stydím se i za ně.

Já je nelituju. Spíš lituju ty oběti. Zvlášť když jsou to ještě hodně mladé holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
3.9.21 05:23
@Krista 1 píše:
V práci si to dědek dělal pod stolem a sledoval přitom nějakou holčinu co seděla vedle u stolu. Servala jsem ho na 2 doby a řekla že zavolám policajty jestli okamžitě neodejde a jestli ho tam ještě uvidím :? Fuj, hnus.. Ale je toho čím dál tím víc bohužel :?
Čím dál tím víc? Kde to žiješ?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
3.9.21 08:02
@Svetluska55 píše:
Když mně bylo tak 14, tak mě osahavali 2× v na plnem autobusu, jednou přes sukni, druhý byl kuraznejsi a cpal se i pod.
Byla jsem úplně ztuhla hanbou a hrůzou.. A dodnes si to velice dobře pamatuju.
Rozhodne bych to nezlehcovala, jak některé tady - no co a ziju.. Ziju, jasně, nemám z toho noční můry, ale musí být projevem dospívání to, že tě proti tvé vůli začnou osahavat v MHD? Že někdo bez tvého svolení zasáhne do tvé intimní zóny a ještě to bude spousta lidí zlehcovat?
Kdybych měla dceru, musela bych ji vybavit peprakem a ucit, aby se aspoň ona už bránila.

aha? a jak k tomu přijdou ti ostatní cestující, když v narvaném MHD bude tvá hypotetická dcera stříkat pepřákem? trochu nesmysl, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.9.21 08:23

@Svetluska55 To je hrozný tohle, já právě nechci, aby si to moje děti nechaly líbit jako já. Nevěděla jsem, že se něco takového může stát, vůbec jsem to nečekala…

• Citovat
  • Nahlásit
267
3.9.21 08:30
@stinga píše:
aha? a jak k tomu přijdou ti ostatní cestující, když v narvaném MHD bude tvá hypotetická dcera stříkat pepřákem? trochu nesmysl, ne?

Peprak v tenhle okamžik nesmysl je, ale naučit děti se ozvat a bránit se, nesmysl není. Peprak byl v ten okamžik myslen jako metafora pro akci, aby dítě nestalo, nedrželo, ztuhlé hruzou.. A současně mělo s rodici takové vztahy, že jim to pak aspoň řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
3.9.21 08:34
@Svetluska55 píše:
Peprak v tenhle okamžik nesmysl je, ale naučit děti se ozvat a bránit se, nesmysl není. Peprak byl v ten okamžik myslen jako metafora pro akci, aby dítě nestalo, nedrželo, ztuhlé hruzou.. A současně mělo s rodici takové vztahy, že jim to pak aspoň řekne.

když ti to dítě řekne večer, že ho při cestě ze školy někdo obtěžovat - otíral se o ně, je to k ničemu - to dítě se musí umět důrazně v tom MHD ozvat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26676
3.9.21 08:34
@Anonymní píše:
@Svetluska55 To je hrozný tohle, já právě nechci, aby si to moje děti nechaly líbit jako já. Nevěděla jsem, že se něco takového může stát, vůbec jsem to nečekala…

no tak děti pouč, připrav je na tuto variantu, nikdo jiný to za tebe neudělá, ty jsi matka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
3.9.21 08:56
@Anonymní píše:

Tak své děti pouč opatrně o všem, co by je mohlo potkat. Píšu opatrně. Aby neměli pocit, že autobus nebo metro jsou prošpikované úchyly. Pepřákem bych vyzbrojila dceru v pozdějším věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
3.9.21 13:09
@Russet píše: Čím dál tím víc? Kde to žiješ?
Četla sis tu konverzaci tady??
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
3.9.21 13:10
@Krista 1 píše: Četla sis tu konverzaci tady??

Ta snad mluví za vše, ne??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
3.9.21 13:23

@Russet spíš kde žiješ ty? Ty nectes co se děje ve světě? Nesledujes zprávy? Na vesnicích ani ne ale ve větších městech je to samý bezdomovec, uchylak a bůh ví, co všechno.. Bohužel, kriminalita roste a neříkej, že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.9.21 13:54

@russet To nevím, ale jak to těm dětem podat citlivě, aby se pak zbytečně nebály?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
3.9.21 17:26
@Krista 1 píše:
@Russet spíš kde žiješ ty? Ty nectes co se děje ve světě? Nesledujes zprávy? Na vesnicích ani ne ale ve větších městech je to samý bezdomovec, uchylak a bůh ví, co všechno.. Bohužel, kriminalita roste a neříkej, že ne.
Žiju na menším městě a do většího dojíždím. Tam jsem i jako holka bydlela a odmala dojížděla. Se mnou dojíždí 90% kolegyň. Ani jedna nemáme tuto neblahou zkušenost. Ano, kriminalita je a bude. Ale víme o tom proto, že teď novináři vše vyšťourají.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35703
3.9.21 17:30
@zelenoockaelen píše:
@Russet To nevím, ale jak to těm dětem podat citlivě, aby se pak zbytečně nebály?

Odmala synovi vštěpuju, že ne každý to s ním bude myslet dobře. Že se nemá bavit s cizími lidmi. Pokud vidí něco ve zprávách, vysvětluju. Říkám, co je špatně a že ti, co to dělají, to dělat nemají. Zatím nikde sám není. Do školy těch ouchylů snad moc nepotká, až ho nebudu doprovázet. S věkem přidám. Vybarvit mu svět venku jako svět bezdomovců, zrůd a úchylů nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat