Obtěžování v MHD – zažila jste některá? Jak reagovat?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4611
3.9.21 17:40

Mě tedy 2× uchylové přepadli, v obou připadech jsem se ubránila. Oba dva byli posleze nahlášeni a odsouzeni. Ale dodnes kdyz strkam klíče do zamku u vchodovych dveří.. mam blbej pocit…za mě je dobre trenovat sebeobranu a ihned ty de.bily konfrontovat… svym strachem jim hrozně nabíjíte..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3806
3.9.21 17:42

Mě lidi v MHD obtěžovali, ale ne sexuálně. Skoro bych řekla, že tenhle stereotyp úchylů v metru je trochu nadsazený a neděje se to tak často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
4.9.21 08:31
@Anonymní píše:
Ahojky, v poslední době jsem viděla pár článků na tohle téma. Docela mě překvapilo, jak velký je to problém, sama jsem se s tím jako studentka setkala. Nějaký chlápek se prostě víc přilepil k mým zádům… Tehdy jsem nijak nereagovala, je to už strašně dávno, ani jsem se doma nesvěřila, ale hlodá to ve mně, jak děti rostou a pomalu budou sami jezdit ze školy tramvají a metrem. Máte zkušenosti? Co jste dělaly a jak jste reagovaly? Řekly jste to rodičům? :think:

Stalo se mi úpně to samé, včetně reakce. Prostě jsem v tu chvíli zůstala stát. Až si toho všimla kamarádka a vytáhla mě z tramvaje. Nemám z toho žádne trauma, ale pamatuju si to dodnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 15:06

@Jaja08 Trauma to asi není, no. Ale spíš to tak zhořklo, že si říkám, jak se zachovat… A jinak to člověk vnímá vůči sobě a jinak vůči svým dětem. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 15:08

Mně se též stalo v MHD - otíral se o mě chlap v tramvaji. Nejdřív jsme si myslela, že je to omylem, ale pak mi došlo, že ne. Neřekla jsem nic, byla jsem v šoku, ale ihned jsme se přesunula na druhou stranu tramvaje a vystoupila hned další zastávku a koukala, jestli nevystupuje také. Bylo to vážně nepříjemné, ale v tu chvíli jsem se na nic nezmohla… prostě jsme chtěla být od toho člověka jen rychle pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
331
7.9.21 15:17

Taky se mi to stalo. Jela jsem ze zkoušky na VŠ, takže oblečená dost na slušňačku. Na Hlavním nádraží se na mě přilepil takový nechutný chlápek a sáhnul mi na zadek. Tak jsem na něj hodila vražedný výraz, štěkla, co si to dovoluje a šla na druhou stranu nástupiště. On za mnou, vlezl za mnou do metra, sedl si naproti a začal na mě mít sexistický poznámky. Já se zvedla, řekla mu, ať mě nechá na pokoji, že ho neznám, a šla jsem si sednout k takovým slušně a zdatně vypadajícím pánům, kteří moc dobře viděli a slyšeli, že mě obtěžuje, protože po nás koukali. Otrapa za mnou a pokračoval v otravování. A ti pánové se zvedli a šli si sednout jinam? :zed: Zachránilo mě to, že jsem vystoupila na stanici, kde byli zrovna strážníci, takže chlap je viděl a zaplul zpět do metra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.9.21 18:47

@Livi92 To je hrozný! Jako to se nenašel ani žádnej fotřík, kterej by to zastavil? Chápu, že to lidé nevidí, ale tohle museli slyšet. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat