Obvod bříška plodu na 2. scrn a těhotenská cukrovka

987
14.11.20 10:50

Obvod bříška plodu na 2scr. a těhu cukrovka

Kdo jste měly těhotenskou cukrovku, kolik mělo vaše miminko obvod bříška na 2. screeningu? Pokud víte, napište, jaký to byl percentil nebo prostě jestli to bylo v normě nebo vyšší nebo nižší než norma.

Byla jsem včera, všechny míry cca průměrné, jen bříško 95.percentil. Takže podezření, že už se rozjela těhotenská cukrovka. Na testy jdu asi až za pár týdnů, ale samozřejmě už upravím stravu.

Zajímalo by mě, jestli se to u vás také napřed projevilo na obvodu bříška při 2 screeningu, ještě před OGTT. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
vbu
588
14.11.20 10:59

Mela jsem cukrovku na diete a dite na screeningu brisko spis mensi, coz Dr chvalil, ze je dobre znameni skrz tu cukrovku prave…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
14.11.20 11:06

Já mela v obou tehotenstvich cukrovku a nikdy se obvod bříška dítěte neřešil. Resily se pouze moke hodnoty.
Meris ci hladinu glykemie? Neni vubec treba čekat na ogtt, to je za hodne dlouho..drzis nejakou dietu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
14.11.20 11:16

V 26. tt mi diagnostikovali těhotenskou cukrovku. Na screeningu ve 20. týdnu bylo bříško okolo 50. percentilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
14.11.20 11:17

@baal7513

Byla jsem na ogtt v 16.tt a bylo to ok.

Doteď jsem jedla tak nějak normálně, ale od teď vynechám všechno sladký a omezím přílohy. Na další ogtt půjdu snad za 3 týdny, tak by to do té doby mělo stačit a pak, pokud bude špatný, tak glukometr dostanu, tak se mi teď kvuli té chvilce nechce kupovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
14.11.20 13:46

Me doktor snad pri kazdem premereni u syna strasil, ze ma velke brisko… nakonec vzdy zkonstatoval ze to bude velke mimco proste… na cukrovku me taky hnal s podezrenim (a ja se tedy taky trochu obavala, protoze cokosku jsem zrala snad na kila), ale bylo vse ok… jen prcek byl opravdu macek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
14.11.20 15:00

@llida

Já bych právě snad radši aby to byla cukrovka, a tím, že upravím stravu, budu mít mimčo normálních rozměrů.
Kolik jsi v těhotenství přibrala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
15.11.20 09:40

@Callista z 60kg na 90kg… a to u obou deti… po porodu do 2 mesicu vzdy zpet na sve puvodni vaze, bez cviceni… takze ac jsem byla nestastna z pribirani, vse slo dolu a obe deti zdrave:-) jen jak byly velke, tak tesne po porodu mel syn hypoglykemii, tak mu doplnili cukr nebo tak neco mi rikali, jinak je to uz par let a je zcela zdravi:-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
15.11.20 10:07

@llida

Aha, někdy děti bývají velké taky právě z toho, že mamka moc přibrala.
Hypoglykemie po porodu se vyskytuje u těhotenské cukrovky, tak jestli ti třeba nezačala až po ogtt? Nebo jsi to měla nějak sledované i poté?

Snažím se držet, takže ve 22.týdnu mám zatím 4 kg nahoře, snad to nezačne nějak moc raketově stoupat.
Nerada bych velké dítě, přeci jen to asi dělá ten porod mnohem náročnější pro oba.

Jsem si tak uvědomila že chudák dítě, ještě se ani nenarodilo a už je na dietě, protože má moc tlusté bříško :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
15.11.20 10:29

@Callista ano vsichni se me na tu cukrovku ptali, ale nemela jsem… nekdo pribere hodne nekdo malo, podle me se to ovlivnit moc neda, stejne jako to poporodni hubnuti, nekdo se muze pretrhnout a nezhubne, jiny ji cokosky a hubne:-D kazdopadne zdrava strava tobe ani prckovi v tehu neublizi, takze preji zdraveho prcka a klidny zbytek tehu! je dobre, ze te hlidaji, jen se nenech rozhodit nejakymi tabulkami, kazdy prcek je jiny stejne jako tehu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
15.11.20 17:41

Já neměla tehu cukrovku, ale obvod briska jsme taky měli úplně jinde, percentil nevím, ale bylo to na hraně tabulek…posílali nás kvůli tomu na speciální ultrazvuky. Když se malý narodil měl opravdu velké bříško, měl čtyři kila, takže testy na glukózu (někdy se cukrovka nemusí odhalit u maminky). Je zdravý, prostě měl jen velké břicho :-) Jeden doktor mě uklidňoval, že prostě miminka nejsou podle tabulek. A je to tak. Zdravá strava Vám ale jen prospěje:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
15.11.20 17:57

@Callista Přesný číslo nevím, ale u obou dětí to bylo hodně pod padesátým percentilem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
15.11.20 18:16

@Mandragora13

Díky, a jak je na tom teď, nemá třeba sklon k obezitě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
195
15.11.20 19:48

Ja cukrovku mam a na 2. scr mi o brisku vubec nic nerikal :( tak doufam, ze ho zkontroloval..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
15.11.20 20:57

@Luminance Máš nějaký papír z toho SCR? Obvod břicha se značí zkratkou AC, tak se koukni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama