Obvodní lékař a zuby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 02:51
Obvodní lékař a zuby

Ahoj, mám otázku. Kamarádka se zrovna přistěhovala k nám do města, no nemůžu pro ni najít zubaře. Ovšem rozjel se ji zánět zubu, už ho jednou měla, prý stejná bolest :roll:.. Otázka zní, jestli ji může obvodní lékař předepsat antibiotika na zuby. Děkuji za pomoc holky :srdce: :kytka:

Reakce:
elan
Kecalka 206 příspěvků 18.09.18 03:52

může, i mě několikrát předepsala obvodní lékařka něco na zuby

MiškaVolfu
Nováček 10 příspěvků 18.09.18 04:41
@elan píše:
může, i mě několikrát předepsala obvodní lékařka něco na zuby

Aha, dobře, děkuji za odpověď, snad tedy dopadneme dobře :think: :hug:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1145 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 08:00

Spíš bych jela s opakujícím se zánětem na zubní pohotovost.

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 18.09.18 08:00
@Anonymní píše:
Ahoj, mám otázku. Kamarádka se zrovna přistěhovala k nám do města, no nemůžu pro ni najít zubaře. Ovšem rozjel se ji zánět zubu, už ho jednou měla, prý stejná bolest :roll:.. Otázka zní, jestli ji může obvodní lékař předepsat antibiotika na zuby. Děkuji za pomoc holky :srdce: :kytka:

Pokud pominu otázku na konci, tak akutně ošetřit musí každý zubař, bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte obvodního zubaře. V případě potřeby předepíše přímo atb na zuby vhodné, nebo případně zub ošetří.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 18.09.18 08:07

Jestli má v zubu zánět, tak je potřeba ten zub ošetřit, antibiotika to nevyřeší, nebo vyřeší jen na chvíli a zánět se vrátí nebo přejde do chronického zánětu. Ale jako obvodní lékařka jsem už antibiotika na zub psala, ale u paní, která prostě k zubaři nechodí a věděla jsem že tam nepůjde ani v tomto případě, žádné vysvětlování nemělo smysl (samozřejmě jsem jí přesvědčovala), o zubaři jsem jí nepřesvědčila.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30033 příspěvků 18.09.18 08:10

pokud nemá ještě svého zubaře, jela bych na zubní pohotovost..tam berou každého. Známý tak fungoval celkem dlouho než si našel zubaře.

Murka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 18.09.18 08:19

Akutní problém by měl ošetřit každý zubař. I když vlastní zkušenost mluví jinak. Každopádně ji ošetří každá zubní pohotovost. Že by obvoďák „jen tak“ napsal atb na zuby, to se mi nezdá. Můj by nabídl maximálně jednorázovou tabletu na bolest a vyhledal v pc nejbližší zubní pohotovost.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 18.09.18 09:14

Jsem už starý dědek a vím, že takovéto problémy jsme uměli řešit i bez internetu - zajít na pohotovost - jak prosté. Já kdybych se domníval, že mám zánět zubu, tak bych rozhodně k praktické lékařce nešel.

pikola
Neúnavná pisatelka 19444 příspěvků 18.09.18 09:18

Jestli se boji k zubaři a myslí, že to obvodní a antibiotika vyřeší, tak opravdu ne

Luboš P
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 18.09.18 09:19
@elan píše:
může, i mě několikrát předepsala obvodní lékařka něco na zuby

To z vás asi měla radost.

elan
Kecalka 206 příspěvků 18.09.18 21:21

@Luboš P nedalo se to jinak udělat, když vaše zubařka měla dovolenou a její náhradě se klepou ruce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >