Obvodní tvrdí, že si vymýšlím, co dělat?

Anonymní
11.4.17 12:41

Obvodní tvrdí, že si vymýšlím, co dělat?

Ahoj miminky, moc prosím o radu..vůbec nevím jak postupovat, zda změnit lékařku…

Před 14 dny jsem šla k dr s tím, že zvracím a mám :zed: zažívací potíže, potíže ustoupili, ale stále mně bolí břicho. Dr mi pořád tvrdila, že to je od toho. Nenechala jsem to být a zašla jsem si i na gyndu. Vyšetření bylo velmi bolestivé, ale gynekol. jsem v pořádku a doktor mi řekl, že problém bude jinde, že to může být klidně i chronický slepák, nebo něco jiného, že si to mám ledovat, ale po ledování jsem měla bolesti ještě větší. Takže mně obvodní s celkem velkou nechutí poslala do nemocnice na vyšetření.

Šla jsem do nemocnice v pátek s tím, že mně bolí pravá strana podbřišku a vystřeluje mi to do zad. Udělali mi RTG zad, s tím, že od zad to nemám. A že mám přijít v pondělí. Udělali mi krevní rozbor a rozbor moči a sono. S výsledky jsem naklusala zpět k doktorovi, který mně v pátek v nemocnici přijímal. Jenže přez víkend se mi to zhoršilo, měla jsem pocit, jako bych měla v močáku balvan, lítám pořád na wc, po vymočení mám během chvilky opět pocit, že mám močák plný.

Tak jsem to tomu doktorovi říkala, co mám za problém, prohmátl mi břicho, zjistil, že mně to bolí v místě, kde je močák a řekl mi: cituji přesně:" se vám vůbec nedivím, že vás to bolí, našli jsme vám nález v moči, budete brát antibiotika, musíte hodně pít, být v teple".A ještě mi řekl, že ty bolesti podbřišku a zad tomu močáku předcházely a že to k tomu prostě patří.

Dnes jsem šla ke své obvodní s výsledky té laborky a se zprávou z nemocnice a ta to smetla ze stolu, že v moči nemám nic, že mně břicho prostě nebolí. Mačkala mi břicho, říkala jsem kde mně to bolí a ona mi jen říkala, to vás nemůže bolet. :zed: a že ty antibiotika brát nebudu.Tak jsem jí řekla, že je brát budu a že mi je asi nepředepsal ten doktor jen tak ze srandy. Takže je podle ní blbý jak ten doktor, tak jsou asi b. bý i v té laboratoři. A ještě ze mně dělala blb. e, že si to vymýšlím a že záda mně bolet nemůžou a tvrdila mi, že to co jí ukazuju není podbřišek-takže v místech kde se nacházejí zhruba vaječníky není vlastně podbřišek :pocitac: (vaječník mně nebolí, ten totiž nemám).

Ke své obvodní prakticky nechodím, jen na prevenci. Udělala ze mně totálního hypochondra, ač jsem k ní nechodila i když jsem byla nemocná. Přesně z tohohle důvodu se vyhýbám doktorům a chodím jen když už si s tím nevím rady. Navštěvuji jen ORL, protože se mi často opakují záněty dutin, ale svou obvodní s tím neobtěžuju. Vždy když mně něco bolí, tak to raději přejdu.

A perlička: Moje máma má Crohnovu chorobu, má to v hrozném stavu. Gynekolog mi už před lety řekl, že kolem 30 let musím na kolonoskopii. I v nemocnici mi dr. řekl, že tam musím, protože je tato choroba dědičná a vhledem k tomu, že mám velmi časté průjmy, tak je to nezbytné. Moje obvodní i toto smetla ze stolu s tím, že je to zbytečné. :nevim:

Já vůbec nevím co teď. Jsem na neschopence, můžu změnit lékařku s tím, že mi pak tu neschopenku zruší nová obvodní? Už k ní nechci. Nikdy jsem jí neotravovala, nechodím k ní kvůli každé blbosti a bolesti si prostě nevymýšlím a laboratoř mluví za vše…nemůžu mít ani pohlavní styk-už 14 dní, jak to bolí, takže to asi normální opravdu nebude. Prosím o zachování anonymu.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1776
11.4.17 12:46

Nerozumím tomu, ze atb brát nebudeš a ty teda ze budes :mrgreen: ta obvodní je tvoje mama a tobe je 12? Jinak nerozumím ty diskuzi..
obvodní bych změnila. Ani ji to nemusíš říkat, priste prejdes, nová dr si vyžádá dokumentaci a hotovo.
EDIT preklep

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1795
11.4.17 12:47

Zmenit obvodni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
11.4.17 12:56

Já bych si vybrala nového praktika (který samozřejmě nabírá nové pacienty), tomu zavolala, slušně vysvětlila, že jsem na neschopence a proč. Poptala se, zda je to velký administrativní problém převést mě i s neschopenkou, případně, jak to udělat, aby to bylo schůdné a od toho se odpíchla.

K takové doktorce, která bagatelizuje mé zdravotní problémy, včetně rodinné anamnézy (tak proč ji vlastně po tobě chce, že?) a odmítá dokonce i laboratorní výsledky a nasazenou léčbu z nemocnice, bych nechodila. Ve svém vlastním zájmu. S lékařem, kterému nevěřím, nejsem schopna spolupracovat. A zdraví mám jen jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
11.4.17 13:11

Zmen doktora a podej stiznost na pojistovnu. a jeste bych ji slusne poslala do p.dele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7445
11.4.17 13:11

Pokud lékaři neduveruju, nechodila bych k němu. Zkus si najít jineho lékaře, tvá lékařka se zřejmě velice blbe vyspala nebo ji ZP nezaplatila :mrgreen:. Jeste bych si klidne na své pojišťovně vyžádala výpis osetrujicich zákroku, kdyz k ni chodíš svatecne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13226
11.4.17 13:18

Změň obvodního lékaře a choroby nepřecházej. Ono se to nasčítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 13:36

Na neschopence ale nejde změnit doktora…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
11.4.17 13:44

Tady jsem našla odpověď na dotaz, zda je možné změnit lékaře během PN.

"Dobrý den,
ze zákona (§ 11 zákona č. 48/1997 Sb., zákon o veřejném zdravotním pojištění) máte právo změnit praktického lékaře jednou za tři měsíce. O tom, že by toto právo mělo být omezeno, pokud jste v pracovní neschopnosti, zákon nehovoří, takže v době pracovní neschopnosti lékaře změnit můžete.
Co se týče zdravotní dokumentace - předání informací z vaší zdravotní dokumentace si zjistí sami lékaři, vy se o ni starat nemusíte.

Vaše Férová nemocnice".

http://ferovanemocnice.cz/…be-2344.html

Je to tedy z roku 2011, nic čerstvějšího jsem nahonem nenašla, ale pokud platí stejný zákon, pak by to neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.17 14:25

@Apaji Moc děkuji!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1466
11.4.17 14:40

Ahoj, mám podobně vstřícnou obvodní, už jsem zažádala u jiné o registraci, ale čeká se na ni dlouho, je o ni boj, takže mě má zatím jenom na „čekačce“. Své obvodní jsem ukázala počánající křečáky s tím, že v rodině na tohle trpíme. Řekla mi, že tam nic nemám :lol:. Pak mi řekla, že doktoři mají vždycky pravdu a můj názor nemá žádnou cenu (když jsem si chtěla nechat předepsat žádanku na kontrolu k odbornému lékaři po přestěhování) :roll:. Pak mi řekla, že jsem taková tichá a ona má ráda asertivní lidi, tak se nemám co divit :roll:. No, potřebuju ještě na kožní kvůli ekzému a na žilní s těma nohama, ale to už si radši počkám na tu novou, neb tuhle by dotaz na dvě žádanky asi položily :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama