Obyčejná dovolená po rodičovské dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.09.18 07:13
Obyčejná dovolená po rodičovské dovolené

Dobrý den,

dne 3.3.2019 mi vyprší čtyřletá rodičovská dovolená. Dne 4.3.2019 bych měla nastoupit do práce. Vzhledem k tomu, že jsem se přestěhovala na druhý konec republiky, nemám v plánu nastoupit, ale chtěla bych pracovní poměr ukončit.

Obyčejnou dovolenou jsem si mezi mateřskou a rodičovksou nevybírala. Bude mi automaticky vyplacena, nebo o to musím požádat? A nebo ji mohu jakoby vybrat a posunout tak výpověď o několik dní?

Děkuji.

Anonym jinak smazat.

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 30.09.18 08:53

no, pokud v praci necerpas neplacene volno, tak uz te davno propustili pro hrube poruseni pracovni kazne, protoze jsi den po tretich narozeninach ditete nenastoupila do prace. nevycerpana drivejsi dovolena se ti pokrati. jak to ale u tebe realne bude, to netusim. spis ti ji proplati..

eumedon
Extra třída :D 13759 příspěvků 30.09.18 09:03
@Anonymní píše:
Dobrý den,dne 3.3.2019 mi vyprší čtyřletá rodičovská dovolená.
Čtyřletá rodičovská dovolená? Ty jsi na rodičovské dovolené měla další dítě? Jen tak je totiž možno mít čtyřletou rodičovskou dovolenou. Rodičovskou dovolenou lze poskytnout nejvýš do 3. narozenin dítěte.
@Anonymní píše:
Dne 4.3.2019 bych měla nastoupit do práce. Vzhledem k tomu, že jsem se přestěhovala na druhý konec republiky, nemám v plánu nastoupit, ale chtěla bych pracovní poměr ukončit.

V tom případě musíš dát výpověď kdykoliv v lednu.

@Anonymní píše:
Obyčejnou dovolenou jsem si mezi mateřskou a rodičovksou nevybírala. Bude mi automaticky vyplacena, nebo o to musím požádat?

Mám za to, že by ti měla být vyplacena automaticky. Ale třeba mě někdo opraví. @Lendeš

@Anonymní píše:
A nebo ji mohu jakoby vybrat a posunout tak výpověď o několik dní?

Konec výpovědní doby nemůžeš posunout o několik dní. Výpovědní doba končí vždy poslední den v měsíci.

Můžeš se ale se zaměstnavatelem dohodnout - pokud ovšem oba budete chtít - na odvolání výpovědi, poskytnutí řádné dovolené a ukončení pracovního poměru k poslednímu dni řádné dovolené. Toto vše by mělo být v jedné dohodě (všechno, nebo nic). Dohodnout se lze na čemkoliv, co obě strany chtějí, pokud to neodporuje zákonu a nepoškozuje oprávněné zájmy třetích stran.

Příspěvek upraven 30.09.18 v 09:06

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 30.09.18 09:05

Rocidovska dovolená je do 3 let dítěte, pak už máš jednom RP a neplacené volno, to sis ale musela domlouvat se zaměstnavatelem. Tak se s nima domluv kolik ti ji zbylo a dej výpověď klidně hned, ten zbytek by ti měli proplatit :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 07:27

@eumedon
Omylem jsem uvedla,že mi končí rodičovská. Mám požádáno u zaměstnavatele o neplacené volno z důvodu péče o dítě do 4 let, a to mi končí začátkem března.

A výpovědní doba končí vždy poslední den v měsíci?

Kriss Tina
Kelišová 6088 příspěvků 01.10.18 08:32

Hele ideální když dáš výpověď kdykoliv během prosince, pobezi od 1.1. A skončí 28.2.takze v březnu nemusíš nastoupit (předpokládám Teda že máš klasicky 2 měsíční výpovědní lhůtu)

Lendeš
Kelišová 5592 příspěvků 01.10.18 08:47

Správně ti měl zaměstnavatel tu dovolenou dát po skončení RD před začátkem neplaceného volna. Tak se se zaměstnavatel domluv, kdy ji máš teda vyčerpat. Jinak o proplacení nevyčerpané dovolené žádat nijak speciálně nemusíš, to je povinnost zaměstanvatele při skončení prac. poměru.

§ 218
(4) Nemůže-li být dovolená vyčerpána ani do konce následujícího kalendářního roku proto, že zaměstnanec byl uznán dočasně práce neschopným nebo z důvodu čerpání mateřské anebo rodičovské dovolené, je zaměstnavatel povinen určit dobu čerpání této dovolené po skončení těchto překážek v práci.

eumedon
Extra třída :D 13759 příspěvků 01.10.18 09:10
@Anonymní píše:
@eumedon
Omylem jsem uvedla,že mi končí rodičovská. Mám požádáno u zaměstnavatele o neplacené volno z důvodu péče o dítě do 4 let, a to mi končí začátkem března.A výpovědní doba končí vždy poslední den v měsíci?

Tak pokud chceš mocí mermo tu dovolenou vyčerpat, tak se můžeš domluvit se zaměstnavatelem, že ti o ni zkrátí to neplacené volno, ne?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >