Obytná zóna a parkovací místa

Anonymní
16.5.20 21:50

Obytná zóna a parkovací místa

Dobrý den, už dlouho řeším následující problém a jsem už vážně zoufalá. Bydlím v satelitu, který je v obytné zóně. Většina domů na ulici, včetně nás, si nechala zhotovit 2 parkovací místa, ale pár sousedů si nechalo větší předzahrádku a jen jedno parkovací místo. Problém je, že tito sousedé mají také 2 auta a parkují je tak špatně, že většinou zaparkuju na 3× a občas prostě vůbec. Abych to vysvětlila, tak silnice je úzká, projede po ní jen jedno auto. Silnice je tvořena ze šedé zámkové dlažby a pak je ještě pruh 2 metry široký, červené barv, na pravé straně cesty, který má být ASI chodník. Pokud tedy jedou 2 auta proti sobě, jedno auto se stočí na ten “chodník”. Tento “chodník” v místech před zahrádkami, někteří využívají právě k parkování. Mám ten problém, že když se u našeho někdo postaví na červenou dlažbu, kterou máme přes tu úzkou cestu, za naše parkovací místa, které jsou na našem pozemku, na té úzké silnici, se prostě nevytočím. Buď mi tam stojí někdo ze sousedů a nebo jejich návštěvy a já vážně nemůžu pomalu každý den obíhat celou ulici, abych zjistila čí návštěva tam zrovna stojí, abych je poprosila, aby mi odjeli. Na celé ulici je asi 10 takových míst, před něčí zahrádkou, kde někdo takto “může” stát, ale u nás jediných, to vychází tak blbě, že nám ty auta parkují vážně za “zadkem” a nejde se vytočit. Doufám, že jsem to nepopsala moc zmateně a prosím, jestli někdo řešil něco podobného, aby mi poradil. Podotýkám, že na celé ulici nikde není jediná značka parkoviště.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6564
16.5.20 21:55

A zabranu si tam dat nemuzete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12313
16.5.20 21:56

Pokud tam neni zakaz zastaveni, tak tam auto stat muze, pokud zbyva na prujezd 3m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.20 22:04

@iiiv no to je super, ale jak se mám na 3 metrech vytočit s autem dlouhým 4,5 metru? :zed: parkovací místo na 2 auta máme široké necelých 6 metrů a dlouhé 5 metrů. Z jedné strany mám sousedům plot, z druhé manželovo auto a přímo za námi zbývají 3 mety cesty a pak stojí “problematické auto”

• Citovat
  • Nahlásit
4722
16.5.20 22:05
@iiiv píše:
Pokud tam neni zakaz zastaveni, tak tam auto stat muze, pokud zbyva na prujezd 3m

Co ja vim, tak v obytne zóně se parkuje jen na vyhrazenych mistech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
16.5.20 22:05

Sousedi si dali na vrata ceduli „neparkovat - výjezd“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64736
16.5.20 22:08

Pokud tam není zákaz, tak je to ok.. Musí zůstat místo na průjezd.. Vy máte ty parkovací místa nějak značene? Jsou vaším pozemkem? Pokud ne, tak prostě smůla.. Tohle je podobný jako parking a sídlišti.. :think: na h.. Leda si udělat doma garáž či stání jinde.. Neumím si prestavit, jak to vypadá.. Já od domu taky vyjíždím třeba na 4× stouchy, u nás je problém, aby projelo auto jako takové, natož se vytočit z parkoviště..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.20 22:16

@martina.se bydlíme v novostavbě řadového domku, bez garáže. Před domem máme pruh zahrádky 2 metry a zbytek je prostě vydlážděný k parkování. Dům i pozemek na kterém máme parkovací místa nám patří a že se jedná o parkovací místa je očividné.

• Citovat
  • Nahlásit
6046
16.5.20 22:18
@iiiv píše:
Pokud tam neni zakaz zastaveni, tak tam auto stat muze, pokud zbyva na prujezd 3m

Jo? Nemáš doufám řidičák. V zóně se může stát jen a pouze na vyhrazených místech k parkování! :zed: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
16.5.20 22:20

Ještě mě napadá zavolat na dopravní odbor, zda by tam tedy nešla naproti namalovat žlutá čára? Sousedi mají před barákem asi metr se žlutým šrafováním kvůli vývodu žumpy, aby ji bylo možné vyvážet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.20 22:21

@jezz1e ale my nemáme vrata. Jsou to parkovací stání na našem pozemku, před naším domem. Všichni vidí, že jsou to parkovací místa a všichni sousedé to mají stejně. Bohužel se na vlastní pozemek nemám často šanci autem dostat nebo z něj vyjet, protože mi to někdo blokuje :(

• Citovat
  • Nahlásit
6046
16.5.20 22:28

Správné řešení má být zavolat policii, ať zajistí odtah. Jenže bohužel, policie v tomto státu vůbec nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20069
16.5.20 22:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, už dlouho řeším následující problém a jsem už vážně zoufalá. Bydlím v satelitu, který je v obytné zóně. Většina domů na ulici, včetně nás, si nechala zhotovit 2 parkovací místa, ale pár sousedů si nechalo větší předzahrádku a jen jedno parkovací místo. Problém je, že tito sousedé mají také 2 auta a parkují je tak špatně, že většinou zaparkuju na 3× a občas prostě vůbec. Abych to vysvětlila, tak silnice je úzká, projede po ní jen jedno auto. Silnice je tvořena ze šedé zámkové dlažby a pak je ještě pruh 2 metry široký, červené barv, na pravé straně cesty, který má být ASI chodník. Pokud tedy jedou 2 auta proti sobě, jedno auto se stočí na ten “chodník”. Tento “chodník” v místech před zahrádkami, někteří využívají právě k parkování. Mám ten problém, že když se u našeho někdo postaví na červenou dlažbu, kterou máme přes tu úzkou cestu, za naše parkovací místa, které jsou na našem pozemku, na té úzké silnici, se prostě nevytočím. Buď mi tam stojí někdo ze sousedů a nebo jejich návštěvy a já vážně nemůžu pomalu každý den obíhat celou ulici, abych zjistila čí návštěva tam zrovna stojí, abych je poprosila, aby mi odjeli. Na celé ulici je asi 10 takových míst, před něčí zahrádkou, kde někdo takto “může” stát, ale u nás jediných, to vychází tak blbě, že nám ty auta parkují vážně za “zadkem” a nejde se vytočit. Doufám, že jsem to nepopsala moc zmateně a prosím, jestli někdo řešil něco podobného, aby mi poradil. Podotýkám, že na celé ulici nikde není jediná značka parkoviště.

Co by, budeš volat mestaky a udavat. V obytné zóně se smí parkovat pouze na značce „parkoviště“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2997
16.5.20 22:34

Tak jednim autem zaparkujte pred vasim domem na vasem vyhrazeném miste a druhym to zaparkuj tak, jako ti sousede, diky kterym nemuzes pak vyjet… takze se budes chovat jako oni a vlastne v pohode vyjedes, neslo by to takhle? Jinak bych tam nacpala cedule zakaz parkovani/vjezd… kdyz jsou tak debi lni a nepochopi, ze nevyjedes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78768
16.5.20 23:03
@Bubla Bůčková píše:
Co by, budeš volat mestaky a udavat. V obytné zóně se smí parkovat pouze na značce „parkoviště“.

Jo, takze jeji vezmou taky, když ani u jejiho stani ta znacka neni :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat