OCD a úzkost rok a půl po porodu

Anonymní
20.4.21 11:02

OCD a úzkost rok a půl po porodu

Zdravím všechny
Najde se tady někdo, kdo trpět OCD a nebo nějakými úzkostmi spojenými s dítětem? Malý má rok a půl a od narození blaznim. Mám v hlavě nějaký šílený obraz „bakterií“ ( jak by řekl můj manžel) a prostě všechno čistím a sterilizuji láhve a věci na jídlo pro malého. Prostě nevím, kde se to ve mně vzalo ale mám v hlavě najednou zafixovane divné věci. Například když si někdo neumyje ruce a sahá na malého, tak si myslím že chytí nevím co. Musim mu všechny nové hračky čistit atd a prostě mám ze všeho strach.Je tu někdo, kdo řešil podobné problémy?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16441
20.4.21 11:08

Ano - máš správný náhled na to, že trpíš úzkostnou poruchou.

Efektivní cesta ven je psychoterapie a případně léky to neposoudí interent a ani ty, jestli už jsou na místě, protože úzkost ti ničí racionální myšlení a samozřejmě ti vykreslí že léky samozřejmě nesmíš, rotože to je největší zlo a z psychoterapie se tě úzkost taky bude snažit odehnat  – samozřjemě že ti bude chtít překazit takové chování, které by ji oslabilo a tobě vrátilo kontrolu nad tvým životem.

Pro začátek sáhni alesoň třeba po téhle knihe -vysvětluje jak strach a úzkost fungují a pomáhá významnou část zvládnout vlastními silami.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 11:23

Mám stejně staré dítě jako ty. Lahve taky sterilizuju a na umytí nových hraček nevidím nic špatného, kdo ví kde se váleli a co po nich běhalo. Špinavým rukoum se nedivím v době Covidu.

Jak snášíš, když dítě samo na něco sahá? Třeba venku na zem apod.?
Víš že ve školce si bude hrát s hračkama na které děti sahali špinavýma rukama?
Co si myslíš, že bakterie tvému dítěti provedou? Co se mu stane?
Víš, že tvou nemocí bude dítě trpět? A velmi ho to omezí v životě?

Doporučuji psychoterapii. Uleví ti.
Je super, že víš, že je tvé chování mimo, je to první krok.

• Citovat
  • Nahlásit
20.4.21 11:25

Zdravím,
já tedy nemám děti ale s OCD mám zkušenost a projevuje se to u mě spíše jako x-krát to musíš udělat nebo někdo zemře… Ale jelikož psycholog nepomohl a poté byla korona tak jsem ten strach z toho, že se něco stane snažila překonat, prvních pár týdnů jsem z toho byla ve stresu a nespala jsem a stále jsem všechny o které se bála obvovávqla, ale teď už postupně všechny své návyky odbourávám a je to lepší. Chápu, že s dítětem je to jiné, ale také třeba pomůže postupně slevovat- čistit méně a méňe… Ale osobně si myslím, že taková “přehnaná” reakce může být i jakýsi přirozený pud matky a hygiena se musí dodržovat. Pokud by to nepomohlo tak asi psycholog na kognitivně-behaviorální terapii a léky, není to nic hrozného
Přeji ať to dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.4.21 12:33
@Anonymní píše:
Mám stejně staré dítě jako ty. Lahve taky sterilizuju a na umytí nových hraček nevidím nic špatného, kdo ví kde se váleli a co po nich běhalo. Špinavým rukoum se nedivím v době Covidu.

Jak snášíš, když dítě samo na něco sahá? Třeba venku na zem apod.?
Víš že ve školce si bude hrát s hračkama na které děti sahali špinavýma rukama?
Co si myslíš, že bakterie tvému dítěti provedou? Co se mu stane?
Víš, že tvou nemocí bude dítě trpět? A velmi ho to omezí v životě?

Doporučuji psychoterapii. Uleví ti.
Je super, že víš, že je tvé chování mimo, je to první krok.

Děkuji za názor. Teď už jsem se s tím čištěním hraček trochu omezuji. Ty co jsou v krabici nebo zabalené neumyvam. Malý teď dostal různé knihy a puzzle a to bych čistila dlouho. Ale ještě před nějakou dobou jsem byla schopná čistit knížky.
Jinak si uvědomuji, že ve školce se mezi sebou děti předávají všechno a určitě si ruce tolik nečistí. Ale prostě teď mi ještě přijde jako miminko bez vyvinuté imunity..nebo nevím, jak ten pocit popsat.
Malý mám začal teprve teď chodit
Takže venku na pískovišti nebo tak nebyl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat