OCD - jak to zvládat..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
52
13.5.22 10:00

OCD - jak to zvládat..

Holky, mám problém :(

partnera včera hospitalizovali v nemocnici, protože tam chtěl, ma rozvinuté OCD, bral léky 2 roky a před rokem když jsme se poznali tak je přestal užívat, neboť nám bylo spolu dobře, měl náročné období v práci a dal výpověď pred měsícem.
Teď mu ty léky po 10 dnech stále pořád nezabírají, asi to chce čas, ale je mi ho strašně lito, když vidím jak trpí, je to velmi inteligentní a dobrý člověk, rozdal by se.
Stále mi říká že se v něm něco zlomilo, a citi se plochy, prázdný, citi se být špatným člověkem, má pocit že by mi mohou ublížit, i když ví že by to neudělal. Připadá si stále jako špatný člověk. Stale ma pocit zodpovědnosti za mne, ma úzkost a napětí…

Holky, co bude následovat, jak mu můžu pomoct. Zlepší se to? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8338
13.5.22 10:06

@prag98 Trpělivost, podpora, zajištění dobré péče. Je a bude to náročné i pro tebe a má veliké štěstí, že má tebe a takhle k tomu přistupuješ. Mám v kolektivu člověka s obdobnou věcí, je to báječný člověk a přesně jak popisuješ, je mi líto, když mi třeba řekne, že vůbec nevím, jaký je doopravdy člověk a co všechno špatné dělá, a já v tu chvíli trpím za něj, protože je to člověk hodný, poctiví, úzkostlivě zodpovědný a v kolektivu velkou oporou a oblíbený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21627
13.5.22 10:53

Přenastavení medikace trvá delší dobu, ty pocity prázdnoty jsou příznakem depresivního stavu. Který s ocd mnohdy souvisí.

Ideálně aby z příjmového oddělení šel na nějaké terapeutické oddělené pro úzkostné poruchy a nebo tedy zůstal na nemocenské a nastoupil do nějakého stacionáře. Ale teda divila bych se, kdyby se našel nějaký kde by ho rovnou vzali.

Se zlepšením se při medikaci a zároveň terapii dá celkem spolehlivě počítat.

Pořiď si tuhle knihu, ať máš nějakou představu jak to funguje a že to není konečná.

https://www.kosmas.cz/…e-ji-branit/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
13.5.22 11:35

@Ou
je hospitalizovaný v nemocnici, počítám ze tam bude tak 2 týdny
nevím jak mu pomoci :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
13.5.22 11:55

Na OCD se zaměřuje kbt terapie, kterou provádí FN Olomouc a NUDZ Klecany u Prahy. Upravují tam taky medikaci.

Klecany mají dochazkovy nebo hospitalizacni moznost podle toho, jestli klient může dojíždět. Olomouc pouze s hospitalizaci.
Odpoledne jsou volné a víkendy doma.
Nečeká se dlouho na přijetí.
Délka +- šest až sedm týdnů.

Stacionář je vlastně dochazkova skupinova terapie. Máte nějaký v místě bydliště?

Individuální terapii má pritel zajištěnou?

Po hospitalizaci má nárok na mesicni lázeňský pobyt přes pojišťovnu (Jeseník, Karlova Studánka, Dolní Lipova).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
13.5.22 12:03

@jejjej
individuální terapii nemá zajištěnu, a partner je v Prahe, maloktora doktorka to ma cez pojišťovnu a je těžké najít dobru terapeutku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
13.5.22 12:08

@prag98 stačí si požádat o seznam psychologů u partnerovy zdravotni pojišťovny…a zapsat se k někomu na poradnik. Objednací doba bývá dlouhá.
Jiná možnost by byla využít příspěvek od pojišťovny…vzp má 5000kc na 10 hodin u terapeuta osobne i online, seznam terapeutu, kteří jsou do projektu zapojení, najdete na klubpevnehozdravi.cz …příspěvek na duševní zdraví

Klecany se specializují na terapii a léčbu ocd v kbt terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21627
13.5.22 12:16
@prag98 píše:
@Ou
je hospitalizovaný v nemocnici, počítám ze tam bude tak 2 týdny
nevím jak mu pomoci :/

Než zaberou antidepresiva, tak to trvá měsíc. Terapeutické programy na terapeutickém oddělení jsou na 5-8 týdný.

cokoliv kratšího je celkem zbytečné.

@prag98 píše:
@jejjej
individuální terapii nemá zajištěnu, a partner je v Prahe, maloktora doktorka to ma cez pojišťovnu a je těžké najít dobru terapeutku

to jsou kecy. Ať normálně nastoupí na terapeutucký program na oddělení kde je a vydrží tam, popřípadě normálně do bohnic na pavilon 30 - následná terapeutická péče. Tam klidně může zavolat sám.

Pokud by ho vzali na úzkostné poruchy v Klecanech - je potřeba aby to dojednal se svým ošetřujícím psychiatraem/ou tam kde je.

případně ať si vyjedná stacionář v Esetu.

https://www.klinikaeset.cz/…y-kohoutova/

To že jste v praze je zatracená výhoda, protože péče je dostupná.

Jen si nesmíte myslet že „to musíte zvládnout sami“ nebo že prostě bude vysazovat léky, protože je zrovna zamilovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
744
13.5.22 12:25

Kosmonosy…oddeni 20 je taky terapeutické.
Na OCD budou asi lepší Klecany?
Ať si to partner probere s ošetřujícím lékařem psychiatrem, kde by to pro něho bylo dobré.

Do Klecan by mohl dojíždět stacionarne. Program začíná 8:30 Kobylisy zastávka metra a odtamtud primym autobusem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
13.5.22 15:56
@prag98 píše:
Holky, mám problém :(

partnera včera hospitalizovali v nemocnici, protože tam chtěl, ma rozvinuté OCD, bral léky 2 roky a před rokem když jsme se poznali tak je přestal užívat, neboť nám bylo spolu dobře, měl náročné období v práci a dal výpověď pred měsícem.
Teď mu ty léky po 10 dnech stále pořád nezabírají, asi to chce čas, ale je mi ho strašně lito, když vidím jak trpí, je to velmi inteligentní a dobrý člověk, rozdal by se.
Stále mi říká že se v něm něco zlomilo, a citi se plochy, prázdný, citi se být špatným člověkem, má pocit že by mi mohou ublížit, i když ví že by to neudělal. Připadá si stále jako špatný člověk. Stale ma pocit zodpovědnosti za mne, ma úzkost a napětí…

Holky, co bude následovat, jak mu můžu pomoct. Zlepší se to? :(

Ahoj, moc mě mrzí, co s manželem prožíváte, sama mám těžkou OCD mimo jiné…Mám taky strašné myšlenky. Taky mi byla doporučena hospitalizace, tak teď zvažuji kam.
Jak tady zaznělo, tak za mě je super ten NÚDZ Klecany, oddělení 1, zaměřené na KBT, kdysi jsem tam byla a na čas mi to pomohlo. Já teď v zimě a na jaře do NÚDZu každý den docházela na rTMS (magnetická stimulace mozku), právě kvůli OCD. Ale bohužel mi to vůbec nepomohlo. Ale Dr. mi říkala, že to tam v té době právě na OCD několika pacientům pomohlo… mají tam nejvíce možností, jak léčit, různé výzkumné projekty… ais bych se tedy opravdu obrátila na NÚDZ Klecany. Držím vám moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5034
13.5.22 15:58
@Ou píše:
to jsou kecy. Ať normálně nastoupí na terapeutucký program na oddělení kde je a vydrží tam, popřípadě normálně do bohnic na pavilon 30 - následná terapeutická péče. Tam klidně může zavolat sám.

Pokud by ho vzali na úzkostné poruchy v Klecanech - je potřeba aby to dojednal se svým ošetřujícím psychiatraem/ou tam kde je.

případně ať si vyjedná stacionář v Esetu.

https://www.klinikaeset.cz/…y-kohoutova/

To že jste v praze je zatracená výhoda, protože péče je dostupná.

Jen si nesmíte myslet že „to musíte zvládnout sami“ nebo že prostě bude vysazovat léky, protože je zrovna zamilovaný.

Pavilon 30 v Bohnicích už není následná péče, ale od 1.1. 2022 akutní péče, viz http://bohnice.cz/…edna-pece-1/ a moc super mi to tam tedy nepřišlo, když jsem tam byla, na OCD nějak specializovaní nejsou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat